Renault Megane II, 1.6 , 81 KW - nerovnomerné otacky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vanieldana
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 08.05.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Renault Megane II, 1.6 , 81 KW - nerovnomerné otacky

Príspevok od používateľa vanieldana »

Zdravím
Mozno je to uz prediskutovaná téma, nechce sa mi hladat, preto pisem tuto temu.
mam megane 2, 1.6 16V 81 KW. KM 175 000. Auto a motor pravidelne udrziavane. Menene rozvody, presuvník, oleje. Auto je v dobrom stave, sem tam nejaka elektronika rapluje. Asi 10 mesiacov co mi zacali robit problémy otácky na volnobehu. Pocas jazdy sa mi uz pár krát stalo, ze ked som vybral prevodovy stupen a chcel som podradit, zhasol sa mi motor. Ked vyberiem rychlost, a necham v neutrál, otacky mi zostanu nad 1 200 niekolko sekúnd, potom padnú pod 700, po par sekundach naskocia naspat na 800-900. Ked som na volnobehu a stlacam brzovy predál, otacky sa mi vyskocia na 1 200, potom padnu pod 700 a naspat na 800-900. A je vidiet ze mi nieco tahá dole štavu elektriny ked su otacky pod 700. Cital som ze to moze byt uz netesnost v sacom podrubý, alebo nejaky snímac robi problemy. V servise mi to riesili len tak ze vycistili skrtiacu klapku. Chcel by som to riesit preto aj sem pisem, ci nie je v okrese Nove Zamky sikovny mechanik, ktory by poriesil tento problem. Alebo ma uz skusenosti s tymto problemom. Ked treba aj celkove GO motora. Rozvody maju tak 10 000 km. Olej meneny v januari. Viem ze tieto motory od renaultu majazdia ovela viac ako 175 000 km. Nerad by som to predal. Dost vela veci som poriesil na aute. A ine jazdenky su uz drahsie. Dakujem
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane II, 1.6 , 81 KW - nerovnomerné otacky

Príspevok od používateľa seven549 »

vanieldana napísal: 02.05.2022 19:59 A je vidiet ze mi nieco tahá dole štavu elektriny ked su otacky pod 700. Cital som ze to moze byt uz netesnost v sacom podrubý,
elektrinu ti nic netaha len uz mas male otacky pri ktorych pada dobijanie baterie u kazdeho auta.

no a cital si spravne najst treba odkial to berie falosny vzduch.bude to od klapky ktoru ti riesili az po sacie potrubie na hlave valcov.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane II, 1.6 , 81 KW - nerovnomerné otacky

Príspevok od používateľa smarik »

Vymenit tesnenia na sani 4 male, jedno pod klapku, vycistit klapku, vymazat adaptacie a hotovo.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane II, 1.6 , 81 KW - nerovnomerné otacky

Príspevok od používateľa seven549 »

adaptacie sa doladia same jazdenim.reset=problemy.klapku uz mal robenu
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane II, 1.6 , 81 KW - nerovnomerné otacky

Príspevok od používateľa celerb »

skontrolujte podtlak do posiľovača bŕzd či nie je netesnosť, čo môže spôsobovať kolísanie otáčok pri stlačení brzd. pedála.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane II, 1.6 , 81 KW - nerovnomerné otacky

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Ahoj, riešil som totožný problém a chyba bola v škrtiacej klapke, klapka bola vyčistená ale chyba sa sporadicky aj tak vyskytovala. Po výmene škrtiacej klapky za novú bolo po problémoch. Ale určite by som sa ešte pred výmenou škrtiacej klapky zameral na tesnosť sacieho potrubia.
Obrázok
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane II, 1.6 , 81 KW - nerovnomerné otacky

Príspevok od používateľa smarik »

seven549 napísal: 02.05.2022 23:44 adaptacie sa doladia same jazdenim.reset=problemy.klapku uz mal robenu
Nechaj si prosím svoj rady do svojho klubu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní