Renault Megane II 1,6 - snímač vačky priebeh

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Renault Megane II 1,6 - snímač vačky priebeh

Príspevok od používateľa salomen30 »

Zdravím je normálny takýto priebeh na čidle vačky?Teda priebeh vyzerá byť normálny až na výkmyt ktorý sa tam dá všimnúť..Je to len nejaké bežné rušenie motora alebo to vadí vďaka.

http://www.youtube.com/watch?v=2w6qZusT ... e=youtu.be
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Predpokladám že časová základňa je taká schválne pre "natiahnutie" obrazu,je to signál niečím zarušený. Teoreticky by vonkoncom nemal spôsobovať problém,treba počítať s tým že RJ ho vidí trošku inak než je oscilogram. Ale rozhodne to rušenie tam je,a je iba otázka ako a z hlavne z čoho sa tam naindukuje takáto napäťová špička.Nikde nie je poškodené tienenie ?
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 11.02.2014 23:34, upravené celkom 1 krát.
Miki2t
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 20.01.2010 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Miki2t »

Podla mna je to v poriadku.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Je to možné že je rušené.Pretože sme pokusom a omylom zistili že mínusové napájanie nefunguje a pritom kabeláž je dobrá až k RJ.Takže mi vyšlo že asi zle ukostrené v RJ.
http://leteckaposta.cz/486483336
Napájanie snímača je PIN 1 mínus 12V ukostrené v RJ ? PIN 2 signál a PIN 3 plus 12V po zapnutí zapalpvania.
Takže sme skúsili natiahnuť PIN 1 od snímača priamo na mínus batérie a signál už ide ale takto rušený.A originál kabeláž nevypadá byť tienená obyčajné medené 1 žilové.
Nevie prísť nato čo znamenajú tie prerušované čiary ktoré idu popri tým vodičom a sú ešte aj spojené.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak som dobre pochopil je natiahnutý externý vodič.To by asi vysvetlilo tie ihly v signály. Hoci sa dosť divím tejto variante poruchy tak večer radšej pozriem do Dialogysu, čo nájdem.Len to bude chcieť rok,typ,motor kód, atd
Nerozumiem poslednú vetu.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Ano natiahnutý externý vodič.Tá posledná veta to je otázka ohľadom schémy na ktorú je link v tretom riadku.Je tam označený ten snímač vačky a kabeláž.
A parametre auta Renault Megane II 1,6 16V 83 KW kod motora K4MT7.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tie prerušované čiary povedľa vodiča by som ja chápal práve ako tienenie...ale pri tienení zvykne byť aj nakreslené, kde je tienenie pripojené - zväčša teda sa dáva na kostru. Alebo ma ešte napadlo, že by to bol stočený pár ? ale zas v strede je prepojka kreslená, a tá mi tam nepasuje....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to v poriadku a aj dobre zakreslené.Je to tienenie (to prerušované) a nemusí byť pripojené. Schválne som pozrel staré čidlá a skutočne to nemá pripojenie,takže je to tienenie akosi vo vzduchu
ja99
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 21.02.2010 17:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ja99 »

je to v poriadku, ten signal, aku chybovku to hlasilo?
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Chybu to hádzalo P0340.Aj po výmene čidla a vymazaní chyby po pár kilometroch znova svietila.Je vlastne nejaký rozdiel v ukostrení priamo v RJ alebo na baterke?Keď bude čas skúsim natiahnuť ten mínus a signál tienenou dvojlinkou pretože teraz mám len obyčajným káblom alebo prípadne ak by to nezabralo napichnúť sa na nejakú ďalšiu kostru v RJ od Lambdy alebo podobne.Najradšej by som hodil druhú RJ z vrakáča ale asi to nie je také jednoduché že vymením kus za kus z rovnakou motorizáciou.
ja99
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 21.02.2010 17:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ja99 »

skontroluj vsetky kostry samotnej rj motora, ak su o.k., jednotka si tu chybajucu kostru postrazi na tom pine kde ma byt, jej nahrada na snimac priamo z aku stacit nebude, musi to byt tam kde to ma byt, meraj este priamo na pinoch r.j., a bude to jasne kde je chyba
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Budem musieť premerať tie kostry lebo to priame napojenie na mínus baterky robí galibu v podobe rušenia signálu.Evidentne je to mínus v RJ vyfiltrované.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných