Renault Megane II 1,6 16V - nastavenie rozvodu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Renault Megane II 1,6 16V - nastavenie rozvodu

Príspevok od používateľa salomen30 »

Zdravím.Pozerali sme v servise nastavenie rozvodov a pri fixácií kľukového hriadeľa v HU nesedia vačkové výrezy voči sebe.(Bývalý majiteľ)je to tam skvelo vyriešené remenice vačiek fixnuté len jedným šrobom.
Moja otázka ako to správne a najjednoduchšie nastaviť.Zafixovať kľukovú hriadeľ trňom povoliť šroby remeníc vačkových hriadeľov a nastaviť ich do správnej polohy tým pravítkom na vačky a zatiahnuť.Bez demontáže rozvodového remeňa?Vďaka.
palinogo
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25.08.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palinogo »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pozor na fixovací kolík lebo ak sa použil nesprávny tak automaticky vyskočí chyba na oboch vačkách.
Samozrejme že remeň nie je potrebné demontovať,po zafixovaní kluky sa prípravok vkladá do oboch vačiek pri povolenoných skrutkách vo vačkách a následne doťahujú.Je to bezproblémové a velmi presné.Doporučujem hneď vymeniť aj semeringy a na koncoch záslepky.Tie sú aj tak súčasť rozvodovej sady.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Neviete náhodou či aj ten presuvník teda remenica sacej vačky sa tam dá namontovať hociako (ako remenica vyfukovej)alebo má výrez a tým pádom sa dá namontovať len v jednom bode?Vďaka.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Odšroboval som remenicu kluky šrob som dal naspať a keď ním točím v smere otáčania motora tak sa rozvodový remeň netočí len čisto kluka v motore vie mi to niekto vysvetliť?
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných