Renault Megane Grandtour mkII 2.0 benzin

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kerbeus
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.04.2008 11:29
Zdieľať na Facebook

Renault Megane Grandtour mkII 2.0 benzin

Príspevok od používateľa Kerbeus »

Ist do tejto motorizacia, alebo sa jej vyhnut? Je mi jasne, ze na Slovensku sa prakticky neda zohnat, len dovoz. Potrebujem nieco praktickejsie a mam moznost 1 - 2 krat do mesiaca soferovat ujov dvojkovy Megan kombi z ktorym som nad mieru spokojni a aj preto padlo rozodnutie na toto auto. Dizel urcite nechcem, ani 1.4 benzin, 1.6 benzin jedine ak by sa naskytla zaujimava ponuka. Mne by mozno stacila aj 1.6, ale od vykonnejsieho auta sa tazko odvyka (momentalne mam auto z dvojlitrovim benzinom)
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

ktory myslíš motor ?
2.0i 99 kw ?
potech
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 03.12.2008 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa potech »

Máme Mégan II GT 1.6 2005 nemôžem na neho nič zlé povedať. Od novoty sme menili predsuvník a cievky zapaľovania nedávno rozvody, ale to je všetko. Nič extra drahé. Má 130000 a ja som mal Hondu ufo 1,8 a pružnosť mi prišla malinko lepšia na megane i keď vo vyšších otáčkach samozrejme Honda. Ale príjemnejšie každodenné vozenie na Megane. Kolega mal 2.O a extra rozdiel tiež nebolo poznať až na sprevodovaní 1.6 točí na 5. pri 130 skoro 4000 a 2.0 má 6. a spotrebe!!! Ja mám okolo 6-7 a on 8-10. Skus sa previesť na 1.6 a potom pozvažuj či nestačí. A s plynom kde je veľa miesta v rezerve ani nehovorím. V pohode autíčko na naše cesty- Komfortné!
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ten dvojliter má výkon 99kW čo trochu navýši cenu za prihlásenie, nie je to nič hrozné, ale vzhladom na trhovú cenu Meganu II je to dosť, zvážil by som napríklad Lagunu II tam je vyšší predpoklad že na SK zoženieš aj výkonnejší benzín
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

1,6 po facelifte mali 6 stupnove prevodovky.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Prevodovka 5 či 6 kvalt nemá žiaden prínos ak sa nezmení výkon motora, lebo tá prevodovka musí mať posledný prevod len tak dlhý aby ho motor vládal utiahnúť, o niečo dlhší ten prevod je , ale je to zanedbatelné
Kerbeus
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.04.2008 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kerbeus »

Nevedel som, ze 1.6 mala po facelifte sestkvalt. Asi zacnem silnejsie uvazovat aj nad 1.6kou. Ja som mal moznost pred par rokmi par krat soferovat kolegov megan 1.6, ale to bol jednokovy a bol to hatchback. Tam sa mi to zdalo ako raketa oproti mojmu vtedajsiemu twingu :d :D
Kerbeus
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.04.2008 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kerbeus »

U Laguny sa daju najst zaujimave kusky. Dvojkova sa mi aj paci, ale len sedan. Megan chcem aj preto, lebo kombik vyzera len ako trochu vacsi hatchback a nevyyzera tak typicky kombikovite.
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Ale 5kvalt je pocitovo a aj je rychlejsi ako 6kvalt.Ja mam 5kvalt 1.6,2005 combi a auto bez problemov.A mozem povedat,ze je vnutri vacsie, aj kufor ako Laguna 3 combi lebo mam oboje a viem to porovnat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní