Renault Megane GRANDTOUR IV - originálne brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomas-m
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.03.2009 13:03
Zdieľať na Facebook

Renault Megane GRANDTOUR IV - originálne brzdy

Príspevok od používateľa tomas-m »

Ahojte. Chcem vymeniť predné doštičky na môj Mégane grandtour 1.5 DCI rv 2016. Viete niekto poradiť aké sú tam originálne doštičky? Mám ich tam ešte od nová a nerád by som dal nejaký šmejd prípadne príliš tvrdé a zničia kotúče. Na tých pôvodných som najazdil 95 000 km čo celkom ok myslím. Ďakujem za každú odbornú radu. Možno to pomôže aj ďalším
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Originálne brzdy Renault Megane GRANDTOUR IV

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na hrbe brzdového strmeňa mávajú typ (Girling,TRW a pod)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Originálne brzdy Renault Megane GRANDTOUR IV

Príspevok od používateľa ivko1 »

Môžeš ísť do Renaultu, kde ti predajú platničky s prácou aspon za 100% príplatok voči bežnému servisu...

Platničky (brzdy) vydržia presne tolko ako sa k ním vodič chová...
Predpokladám že pre tvoje auto kúpiš platničky s jedným prstom v nose a druhým v zadku za 25€ a to nebudeš kupovať najlacnejšie a kludne si ich vymeníš sám, alebo ti nejaký šikovný sused pomôže

Ja osobne by som nemal čas na autorizák (nemám čas na to kedy oni majú čas a prispôsobovať sa im). Na výmenu platničiek potrebuješ max 1,5hod aj ked si to ešte nerobil
tomas-m
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.03.2009 13:03
Zdieľať na Facebook

Re: Originálne brzdy Renault Megane GRANDTOUR IV

Príspevok od používateľa tomas-m »

Ahoj. Dík za odpoveď. Presne ako píšeš autorizak nemá čas, majú riadnu prirážku atď. Preto si ich chcem vymeniť sám. Nie som síce mechanik ale rád si spravím také veci sám. Aspoň mám istotu že to je tak ako chcem. No je kopec značiek tak nechcem kúpiť šmejd. Pozriem teda na ten strmeň čo je tam za značku.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Originálne brzdy Renault Megane GRANDTOUR IV

Príspevok od používateľa oco13 »

Len nezabudni, že najlacnejší produkt tam dáva práve prvovýroba, Nemusí to byť šmejd, ale musí byť najlacnejší, lebo ekonomika fabriku nepustí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tomas-m
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.03.2009 13:03
Zdieľať na Facebook

Re: Originálne brzdy Renault Megane GRANDTOUR IV

Príspevok od používateľa tomas-m »

V tom máš pravdu. Máš teda overenú značku ktorá stojí za to? Ďakujem
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Originálne brzdy Renault Megane GRANDTOUR IV

Príspevok od používateľa oco13 »

Fungujem na princípe telefonátu - auto je na ulici, klúče v ňom a sprav s tým volačo lebo to zapálim.Už nie som ochotný ani dofúkať gumy. :40bd:
Takže fakt netuším čo kam lejú a montujú v servise. :4012:
Svoju starostlivosť venujem technike, ktorá mi ju aj vráti, nie autu. :cau:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Originálne brzdy Renault Megane GRANDTOUR IV

Príspevok od používateľa jergusko »

Ak ideš meniť platničky po 95 000 kilometroch, zjavne namáhaš brzdy minimálne, ba až vôbec :-) Ttakže ťa až tak nemusí trápiť, aké tam dáš... Auto tiež nie je zrovna závodné náradie, takže si myslím, že ktorýkoľvek osvedčený výrobca - ATE, Ferodo, Brembo... Vyhni sa najlacnejším, okrem toho môžeš zobrať v podstate čokoľvek.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Originálne brzdy Renault Megane GRANDTOUR IV

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ahoj, otázočka mimo tému, ako si s autom spokojný, motor, jazdenie, poruchy atď.?Blíži sa čas, keď sa začínam obzerať po druhom aute, a toto mám tiež v hľadáčiku, ale r.v. 2017+
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Originálne brzdy Renault Megane GRANDTOUR IV

Príspevok od používateľa seven549 »

tomas-m napísal: 13.10.2021 21:04 Ahoj. Dík za odpoveď. Presne ako píšeš autorizak nemá čas, majú riadnu prirážku atď. Preto si ich chcem vymeniť sám. Nie som síce mechanik ale rád si spravím také veci sám. Aspoň mám istotu že to je tak ako chcem. No je kopec značiek tak nechcem kúpiť šmejd. Pozriem teda na ten strmeň čo je tam za značku.
ale mozes si to kupit v renolte.alebo je aj nejaky iny predajca original dielov a ten bude lacnejsi.inac dnes je fuk co kupis ci trw alebo ate vsetko je jeden smejd pokial nekupis original.a take dosky davam cenu do 70 euro.a oplati sa original pretoze to aj bude fungovat tak ako ma.moje ford mondeo akoze na posilnovaci brzd pise ze ATE.brzdove strmene su bosch.ale to neznamena ze aj brzdove dosky a kotuce su od ate alebo bosch.ja mavam auta vacsinou fordy.original diel je znacky -motorcraft-.dal som na lacne brzdove kotuce dosky motorcraft a trhalo z nich material.tak som musel dat aj kotuce origos.je to uplne iny material cernejsie zelezo a vahu to ma vacsiu.

mal som aj trw brzdy do 8000km leteli prec z auta alu disky boli z nich ako po zvarani zlte a casti kovu boli natavene na diskoch.original bzdy ostava znich vzdy len cierny prach.neorigos zlte sfarbenie to ma.hlavne po dazdi.
Naposledy upravil/-a seven549 v 14.10.2021 21:07, upravené celkom 1 krát.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Originálne brzdy Renault Megane GRANDTOUR IV

Príspevok od používateľa smarik »

Fungovat budu vsetky renomovane znacky.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Originálne brzdy Renault Megane GRANDTOUR IV

Príspevok od používateľa dreeevo »

seven nič proti ale brzdy motorcraft sú asi najväčší hnoj, aký som mal na mondeu, kamarát na focuse to isté. Brzdy menené v autorizáku a po najazdení 30 000 km vyzerali takto : Vypadaný trecí materiál, odlepený trecí segment z plechu, brzdy v zime nonstop zahrdzaveli takže ráno si sa nešiel pohnúť z miesta a predné kotúče mali na sebe čierne škvrny - štrukturálne zmeny v materiály. Auto jazdilo trasy ZA - RK- LM
Odkaz ak by si neveril : https://postimg.cc/gallery/pKNB1j5

Teraz mám vpredu Brembo, vzadu Textar a všetko šlape ako má, motorcraft brzdy už ani omylom
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane GRANDTOUR IV - originálne brzdy

Príspevok od používateľa seven549 »

tie skvrny som myslel na alu disku.prach z brzdenia je cierny a u lacaku vzdy bol zltohrdzavy.inac toto vidim prvy krat.a kotuce su take hrdzave akoby mali 100 rokov.

u mna take niesu ani po 100 000km,lepsie povedane vobec nehrdzaveju.uz treti nakup prednych brzd a vzdy boli vo vyrobe lakovane na cierno a ja som ich pred montazou ostriekal zinkovym sprayom.

cize neviem co to tam ma za brzdy hoci na doskach pise motorcraft.ja jazdim rakusko nemecko a nic ine ako original mi nikdy dobre nefungovalo.dodnes pamatam na certovicu ako som 5x po sebe zo 120 brzdil na 50km/h a na 6 krat som skoro potlacil skodu kodiaq.to iste robilo ate bosch brembo ja som presiel asi 15 znackami brzd.kolega dal na superba zimmerman prvy krat menil povodne brzdy po 140 000km a ked som mu povedal nech si to vyskusa ako brzdia ked sa rozpalia v nemecku na dialnici ked to bude tahat 200km/h a niekto mu skoci do cesty.na 5 az 6 krat uz brzdil ocami.pedal sa zacne prepadat a brzdy dymit.tak to tiez vyhodil a kupil drahe od skodovky.

mal som raz aj brzdy textar prisla zima a akonahle sa brzdy ochladli nabeh ucinku bol vzdy az po 2 sekundach.spravali sa akoby boli mastne.fungovali dobre len ak boli zahriate.cize v hybajucih sa kolonach.

a uz par krat na stk mi asi 3x za zivot prisli na to ze brzdy su spalene.stacilo ze technik drzal pedal 30 sec a rucicky ucinku na starej testovacej masine na stk padali dole.zacal sa s tym hrat a cim viac to testoval tym horsie to brzdilo.az na mna pozeral raz ci som samovrah---- a to bol rok 2009----- ked som sa s tym stretol prvy krat ze take nieco na stk zisti.

ale nechal ma lebo videl ze auto je porobene a tie brzdy som dal aj tak nove.cakala ma cesta sk pariz amsterdam a naspat.

a dnes sa ludia cuduju ze ich s tym z stk otacaju.doteraz asi kazdy daval na kavu alebo co.

u origo ma nikdy nikto neotocil na stk ze nieco nebrzdi alebo ze su kotuce krive alebo ze prihniju dosky v zime ku kotucom.prave mne toto robili tie neorigio brzdy.

vacsinou diely kupujem ak mi ford neda dobru cenu uz snad 6 rokov od eshopu fdiely a nikdy mi ziaden fake diel neprisiel.vzdy bolo vsetko pekne zabalene nikdy neotvarane ani krabice neposkodene.cize moje skusenosti su take ze som velmi spokojny.a ano aj autorizak ford vie dat z ceny dole 30 - 50 euro z origo dielu.normalne na pulte debata s predajcom dielov.raz mi dali aj zadarmo {lebo som specialny zakaznik ktory si potrpi na poriadnu robotu a diely za dobru cenu }prednu hmlovku co mi kamen od autobusu rozbil sklo tak mi dali koli cene novej 360 euro bola to mk3 ST cele hmlove svetlo z dielne mi ho doniesol predajca s ulamanymi drziakmi buracky.sklo som si uz prelepil sam.u vw som nedostal nikdy nic ani euro dole.

ci tlmice ci egr ventil alebo predne ramena capy silenty napranice loziska brzdy lana rucnej tesnenia sroby atd vzdy to com som kupil nikdy sa nepokazilo a funguje to celu svoju zivotnost ako povodny diel z vyroby.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane GRANDTOUR IV - originálne brzdy

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Ahoj. Tento týždeň som menil brzdy na Megane Grandtour 1.5 DCI, r.v. 2016 ktoré malo najazdené cca 75 000 Km, predné aj zadné brzdové platničky sú značky TRW. Označenie TRW je aj na brzdových strmeňoch. Ja som dával predné brzdové platničky BOSCH a zadné brzdové kotúče + platničky takisto BOSCH. Zadné brzdové kotúče sú trošku drahšia záležitosť nakoľko sú v hromade s ložiskom a ABS krúžkom.
Obrázok
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane GRANDTOUR IV - originálne brzdy

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

brzdy su taky zaujimavy artikel.
Automechanici zvycajne tvrdia, ze by si mal mat jednu znacku kotuce aj platnicky.
V prvovyrobe sa vsak vyraba kombinovane.
Typicky mozes mat dosticky od jedneho vyrobcu, strmen od druheho a kotuc od tretieho.
Zaroven, platnicky sa vyrabaju pre roznych zakaznikov/automobilky z jednej zmesi.
Zaroven jeden vyrobca vyraba brzdy pre viac zakaznikov - lisia sa len tvarom.

A co sa tyka Renaultu - prvovyroba su platnicky vyrobene v Taliansku pre firmu so sidlom vo Francuzsku, ktora patri japoncom :-)

:4012:

Zaver: kup hocaku znamu znacku, je to uplne fuk.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní