renault mégane grandtour 1,9dci 75kw kolísanie otáčok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matos69
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 31.05.2007 11:57
Zdieľať na Facebook

renault mégane grandtour 1,9dci 75kw kolísanie otáčok

Príspevok od používateľa matos69 »

sevas chlapi,

predvčerom som spozoroval, že mi na voľnobehu začínajú lietať otáčky zhrubá od 800-1000 rpm. prvá vec, ktorá mi napadla bolo pozrieť vzduchový filter, ale ten je čistý, k ďalším veciam som sa zatiaľ nedostal.

Ak ste mali niekto niekedy problém na hociakom aute, tak poprosím, čo bolo na príčine, lebo možností je viac, a rád by som začal od niečoho, čo sa vyskytuje najčastejšie.

Díki :rouler:
Ondrejko69
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 28.04.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Re: renault mégane grandtour 1,9dci 75kw kolísanie otáčok

Príspevok od používateľa Ondrejko69 »

matos69 napísal:sevas chlapi,

predvčerom som spozoroval, že mi na voľnobehu začínajú lietať otáčky zhrubá od 800-1000 rpm. prvá vec, ktorá mi napadla bolo pozrieť vzduchový filter, ale ten je čistý, k ďalším veciam som sa zatiaľ nedostal.

Ak ste mali niekto niekedy problém na hociakom aute, tak poprosím, čo bolo na príčine, lebo možností je viac, a rád by som začal od niečoho, čo sa vyskytuje najčastejšie.

Díki :rouler:
Ďaľšie "vydarene DCi" :) tipujem DRV ventil na cerpadle alebo rampe. ak na cerpadle tak ziadny strach. nic strasne to nie je ale ak na rampe odisiel tak potom uz len vymenit celu rampu. Lebo DELPHI nedodáva samostatne ventile na rampu. VIVAT DELPHI A RENAULT :300f: Ak by si potreboval pomoct kludne sa na mna obrat :zg282: Mame dodame :)
matos69
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 31.05.2007 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matos69 »

neuveríš, DRV ventil som vymieňal asi pred pol rokom, ked mi odišlo čerpadlo, nevedel som kde je problém, vôbec mi neťahalo naftu, vymenil som všetko cakom prask, a nakoniec som zistil, že je zlé podávacie čerpadlo, ktoré je na takom mieste, že som o nom ani nevedel, skoro ma vystrelo, tak som všetko vrátil, ale ventil som nechal nový, tak bude treba zrejme hľadať dalej....ale človek nikdy nevie, skúsim na to mrknúť, problém je v tom, že to nerobí stále, napr, ked ho riadne prefúknem po dialnici, povytáčam ho chvíľku, tak to nemá tendenciu robiť - to kolísanie
Ondrejko69
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 28.04.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrejko69 »

No, a mozno este taka banalita. PalivovĂ˝ filter si kedy menil ?
matos69
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 31.05.2007 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matos69 »

pol roka dozadu, ked som menil to čerpadlo, takisto nádrž bola vonku, tá je tiež vyčistená, uvažoval som či by to ešte nemohol robiť EGR ventil, ale neviem, či by to malo niečo spoločné....
Ondrejko69
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 28.04.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrejko69 »

ťažko teraz povedat, diagnostika nic nehovori ? Trebalo by skontrolovat aky je tlak v rampe. lebo ak kolíše mozu kolísať aj otáčky. Odkial si ?
matos69
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 31.05.2007 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matos69 »

diagnostiku som ešte nerobil, zatím nemám na to čas, som dlho v robote, som z blavy
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných