Renault Megane Coupe/coach - Šuchoce ložisko na remenici

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

luky373
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.03.2010 20:26
Zdieľať na Facebook

Renault Megane Coupe/coach - Šuchoce ložisko na remenici

Príspevok od používateľa luky373 »

ludia mam tu taky vacsejsi problemik...

suchoce mi lozisko na remenici neviete co priblizne stoji take lozisko? Opravim si uz sam...help
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aký motor, na ktorej remenici ? Podla mna ti odišlo ložisko alternátora, alebo volnobežka alternátora, volnobežka stojí 100€ potrebuješ na to špecoialny klúč, alebo niečo "home made" a ked ti odišlo v alternátory musíš ho rozobrať a na tom mojom z DTi bolo vinutie pribodované o diodový mostík, nechal by som to na odborníkov...
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

ked tu vidim tu remenicu..hadze,robi mi ako keby miernu osmicku horna remenica na vacke..samotna sa asi kupit neda ze? bojim sa ci to bude zvladat remen dovtedy ako by mal..
1,9dci 75kw
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

micko122 napísal:ked tu vidim tu remenicu..hadze,robi mi ako keby miernu osmicku horna remenica na vacke..samotna sa asi kupit neda ze? bojim sa ci to bude zvladat remen dovtedy ako by mal..
1,9dci 75kw
Dá sa aj zvlášť.
luky373
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.03.2010 20:26
Zdieľať na Facebook

hmm takto

Príspevok od používateľa luky373 »

nooo ono to skor vyzera na tu spodnu..ta vrchna je sice trosku kriva ale ten zvuk pochadza z hlbsia no ja som si isty ze je to lozisko ktore som povedal mozno ojnica neviem...no vyzera to na dlhsie vecery pod neonkous motorom na ponku...a je to 1.6benzin 96 rocnik...daky vykres ohladom tohto motora nemate?dost by mi to pomohlo :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: hmm takto

Príspevok od používateľa mhlavaty »

luky373 napísal:nooo ono to skor vyzera na tu spodnu..ta vrchna je sice trosku kriva ale ten zvuk pochadza z hlbsia no ja som si isty ze je to lozisko ktore som povedal mozno ojnica neviem...no vyzera to na dlhsie vecery pod neonkous motorom na ponku...a je to 1.6benzin 96 rocnik...daky vykres ohladom tohto motora nemate?dost by mi to pomohlo :)
Ojnicu zabudni a dôvod na vybratie motora ozaj nevidím ani najmenší.Tú 1,6 poznám ako svoje vrecko,pokojne sa pýtaj,ale hlavne rob rozumné veci ktoré dávajú zmysel.
Ešte doplním maličkosť,vymeň to hádzavé rozvodové kolo.Dochádza na ňom k bočným posuvom remeňa a aj keď sú to rádovo desatiny mm,po miliardách otáčok čo to absolvuje,to z remeňa odoberá materiál.To nájdeš v krytoch ako taký jemný sametový prach.Nepustil by som to tak ďalej.
luky373
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.03.2010 20:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luky373 »

no vies co ten motor ma viacej chyb a myslel som to s tym vybratim takym sposobom ze mu viac menej spravim generalku pomenim loziska a je nutne ho prekablovat kompletne ta elektrika je strasna:) potreboval by som nieco ako nakres toho motoru som vyuceny strojar ale motor neni puzzle,chcem to aj zlozit ekd to uz rozoberem lol
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných