Renault megane 1.4 rl - otackomer

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tkl123
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 04.07.2010 09:51
Zdieľať na Facebook

Renault megane 1.4 rl - otackomer

Príspevok od používateľa tkl123 »

Nazdar, kupli som Renault megane a 1.4 55kw a nema otackomer. Viete niekto kolko ide na jednotke, na dvojke, 3,4,5 .... aby som ho nahodou nepretocil. Viem ze sa to da podla zvuku, ale chcem vediet ako je najoptimalnejsie radit....

Vdaka za rady ;)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chceš nezmyselnú radu,tu niet rady okrem tej,že k autu si vypestuješ istý cit a správať sa budeš podla okolností a momentálnej potreby.Čo Ti pomôže stupnica 30-60-100-130-170 ? Nehnevaj sa ak nevieš kedy stačí,nesadaj do auta radšej vôbec. Osobne by som si k tebe nerád prisadal. Jazdi tak,aby jazda bola pohodová,ako by Ti vzadu spalo bábo.
tkl123
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 04.07.2010 09:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tkl123 »

Ide mi hlavne o to aby som vedel, kde to ma hranice... 1. hlavne kvoli spotrebe, pretoze podla zvuku motora neurcis, ci nemas o 500 otacok viac, menej.... 2. Pri priedbiehani kedy treba radit, aby som vyuzil efektivne vykon a nenicil motor...
Pytal som radu, od niekoho, kto ma na podobnom aute otackomer, nie radu ako mam jazdit.... Vdaka
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

cítiš, kedy motor ťahá a kedy nie, kedy sa trápi, kedy nie. Taký renault mégane je sprevodovaný dlhšie ako napríklad suzuki swift.

Otáčky... ja napríklad jazdím v meste na trojke a štvorke, lebo pre moje auto je 50tka ani-ani. tri je viac, štyri je už veľa. otáčkomer nemám.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných