Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Znova opakujem téma je o malom prťavom frantíkovi , z ktorého chceme žmýkať výkon vysoko nad jeho sily a ešte mu na zadok prilepíme filter o ktorom nikto nič nevie. :40bd:
Človek sa k životu stavia na základe skúseností, ktoré za tie roky na svete nazbieral. No a mne tak nejako utkvelo v pamäti :40bd: ,že motor o objeme 1,2litra by mal produkovať tak 40Hp , viac nie inak nevydrží fungovať 50 rokov. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ale to uz dnes nie je priorita aby motor/auto vydrzalo 50 rokov. Hlavne aby to vydrzalo zarucnu dobu to je cele. EU by bola najradsej keby si vsetci motoristi kupovali nove auta hned po skonceni zaruky a stare auta dali hned do srotu. :3c90:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

a najlepšie keby sa na nich ani nevozili,aby boli max ekologické :d :D
71jany71
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 31.01.2016 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 71jany71 »

Som čerstvým majiteľom tohoto tátoša Mégane Grandtour 1,33 tce 115.
Pri výbere nového auta som testoval viaceré značky (Mégane som mal na 2 dni) a v pomere komfort,výkon, cena bol víťaz jasný.
Od 1500 do 2000 otáčok je motor veľmi tichý. Ak ho vytočím, tak má príjemný zvuk. Za necelý mesiac som najazdil 2450km a spotreba podľa dotankovania je zakaždým rovnaká 5,5 l/100km (+- 0.02 l).
smero
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.11.2008 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smero »

Dobry den, tiež rozmyšlam na kupou megana v danej motorizacii len v kratkej verzii, len sa ešte rozhodujem medzi scalou od skodovky .Zaujimalo by ma ,ake si mal ti ine značky vo vybere a tvoje skusenosri s nimi.Dakujem
71jany71
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 31.01.2016 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 71jany71 »

Vyberal som z väčších (rodinných) áut. Hľadal som iba skladové vozidlá ihneď k odberu v lepšej výbave.
Citroen Berlingo - perfektná variabilita, no nedokázali poskytnúť zľavu na môj cenový strop.

Fiat Tipo Combi - odflaknuty marketing a nemožnosť dopátrať sa k zoznamu skladových vozidiel. Kvôli korone sa nedalo ísť na predajňu.

Hyundai i30 CW / Kia Ceed CW - 1,4 atmosféra pri plne naloženom aute je už slabá, 1,0 t-gdi ťahá prekvapivo dobre, no stále je tam nejaký ten prejav trojvalca a trochu sa bojím trojvalcov (aj keď s nimi nemám žiadne zlé skúsenosti).
1,4 t-gdi paráda, no nedokázali sa dostať na môj cenový strop.

Koncern v mne vyhovujucom modeli nad cenovým stropom

Peugeot - na mňa veľmi extravagantný interiér.

Renault - v čase krízy vyjednana zľava 3500€ ( dostali sa na môj cenový strop). Vozidlo skladom na vzdialenej predajni, no to mi nevadilo. Motor 1,33 tce mi bol odporúčaný kamarátom ( mechanik v Mercedese). Tesne pred kúpou som si vzal taký istý model z požičovne na dva dni a neskutočne mi to auto šofersky sadlo.

A tak padlo rozhodnutie. :2f93:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Vyberal som z väčších (rodinných) áut.

:)
71jany71
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 31.01.2016 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 71jany71 »

Trochu zle som sa vyjadril... :-\
Myslel som to tak, že boli vylúčené modely typu sedan, hatchback....a malé combi ako Clio, Fabia...

Renault Grandtour považujem za rodinné auto.
smero
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.11.2008 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smero »

Mam predstavu ceny okolo cca 15000 .Ten motor sa mi pači preto,že je štorvalec,v tej cenovej kat.su skoro všetko trojvalce
71jany71
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 31.01.2016 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 71jany71 »

Pridám skúsenosti po 10 mesiacoch a najazdení 16 900km.
Počas prvých 5000km sa mi 3x stalo, že počas jazdy do kopca motor stratil výkon na cca 3 sekundy. Do RJ sa žiadna závada nezapísala. Od vtedy už viac ako 10 000km bez problému.
V zime za špecifických podmienok (cez deň vysoká vlhkosť a následne v noci silný mráz) mi 4 dni nefungovalo ,,handsfree". Musel som zamykať a odomykať tlačidlami na karte. Teraz už OK.
Od kúpy auta si každé jedno tankovanie zapisujem do app Fuelio, takže si vediem presné hodnoty spotreby podľa dotankovania. K dnešnému dňu mám priemernú spotrebu 5,62 l/100km.
Jazdím predpisovo ale dynamicky. Nie som brzdou premávky. Jazdím prevažne dlhé trasy 136km a občas len mesto. (10% mesto, 70% okresky, 20% dialnice).
Celkové dojmy sú len pozitívne. Na moje potreby mi to auto poskytuje dostatočný komfort, pohodlie, dynamiku, bezpečnosť...slušná spotreba. a za cenu (Renault Mégane Grandtour, Limited Plus + parking paket, 1,33tce 115) pod 15 000E (prvá vlna zatvorených prevádzok, zakúpená skladovka cez telefón) nie je o čom.

Dúfam , že moja prehnaná starostlivosť sa podpíše na dlhom a bezporuchovom chode. Pri tankovaní vždy pridávam VIF a olej mením každých 10 000km (podľa výrobcu 2 roky, alebo 30 000km). Predpísaný olej, filter a tesnenie pod vypúšťaciu skrutku 32,50EUR a spravím si to sám. Takže to čo miniem na olej sa mi môže do budúcna vrátiť na prípadnom servise. Ale hlavne mám dobrý pocit....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

"Celkové dojmy sú len pozitívne"

"Počas prvých 5000km sa mi 3x stalo, že počas jazdy do kopca motor stratil výkon na cca 3 sekundy."


skus si predstavit ze predbiehas hore Donovalmi teda do kopca nejaky kamion, a motorcek si len tak povie ze na 3 sekundy strati vykon. Nebudes mat ziadne dojmy lebo budes mrtvy.

Nechapem ako mozes mat pozitivne dojmy pri takomto erratickom spravani, ja by som to uz davno podpalil pretoze samozrejme autoTEROrizovany servis by nikdy zavadu nenasiel.

JE TI ZIVOTU NEBEZPECNE AUTO, KAMARADE... alebo si predstav ze ides dole kopcom a hore kopcom ide nejaky takyto turboRenuaolt ktory... na tri sekundy strati vykon. On nedokonci predbiehanie, ty nezabrzdis lebo to sypes dole kopcom a na takehoto kretena (pardon, technicke zlyhanie ineho majitela) proste nemozes byt pripraveny... furt paradne auto ?

Fakt ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

furt paradne auto ?

Fakt ?
Turbo - príroda to tak chce, volá sa to Darwinova cena. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
71jany71
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 31.01.2016 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 71jany71 »

Ver tomu, že v tom čase, keď to blblo som to aj tak vnímal, že je to nebezpečné......ale keďže je to už OK, tak to beriem tak, že si surový motor ,,sadal" (aj keby nemal).
Ak by sa to zopakovalo teraz po zábehu, tak by na mňa v servise nespomínali v dobrom. Odpoveďou, že RJ nič nezapísala by som sa neuspokojil.
Momentálne robí radosť.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Čoraz častejšie aj ja používam vetu vo vzťahu pomaly k celej sfére života:

Svet sa v riť obracia
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sorry kamo, ale CELKOVE dojmy NEMOZU A NESMU byt len pozitivne pri HENTAKEJ SRACKE KDE IDE O ZIVOT.

Lebo uprimne sefko, NIKDY NEVIES kedy ti henten zgrc ZNOVU na tri sekundy vypne vykon alebo cely motor alebo keru renoltovinu vyvedie.

Dobre hovorim alebo ani toto si neprizname ? Pozri mne je to jedno, ale ked pojdes oproti mne s tym trojsekundovym intervalom, tak mame problem obidvaja. Dokial pojdes len oproti inemu, MOHLO by mi to byt jedno, ale samozrejme NIE JE a PRAVE PRETO TA UPOZORNUJEM NA "DROBNE SCHOVANE USKALIA".

Rozumies ? Maj si pozitivne dojmy z Renoltu alebo z cinskych analnych testov na Kovid, ani jedno ma netrapi... ale pri tom Renolte moze ist o zivot styroch-siestich ludi.

Aby si si nemyslel ze trepem : mojmu bratovi sa pred ocami presne popisovanym sposobom presne na Donovaloch zabili traja chlapci. Pisal som to tu na fore, vybrali sa junaci predbiehat kamion, bracho isiel za nimi, vela vela dymu bolo jasne ze fesak to tlaci na podlahu, uprostred kamionu dym prestal, predbiehanie prestalo, chlapci moment prekvapenia (to su tie tvoje tri sekundy) a potom uz len sialenost s oprotiiducim Ivecom.

Tri mrtvoly. Neplanujes byt dalsia kvoli trom sekundam a vypnutemu vykonu, ze nie ? Tvoja zena a deti casto sedia s tebou v aute ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní