Renault Megane 1.5 dci - nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mnamino
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.02.2014 21:10
Zdieľať na Facebook

Renault Megane 1.5 dci - nestartuje

Príspevok od používateľa mnamino »

Ahojte potreboval by som poradit s autom. Problem je ze rano ked je motor studeny nastartuje na prvy krat a potom iba toci a naskoci az na niekedy treti a niekedy az desiaty krat. Uz som to mal v troch servisoch a neprisli na chybu ak niekto viete prosim poradte je to Renault Megane 1.5 dci 2005 sedan :..:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

mozno by stacilo, keby civilizovani zapadiari prestali na vychod predavat podradny hnoj.

Predavat celoeuropsky auto, ked polka eu frci na suchej ruskej nafte je hajzlovina a ignorantstvo najhrubsieho zrna.

Dobre vedia, ake parametre ma ruska nafta.. Su to chrapuni.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

btw - to fakt chces za desatrocneho zabozruta 4500€? A navyse sedan..

Myslim, ze budes rad, ked dostanes tak 2500€
kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kostlivec »

Hlavne že čím viac na Východ tým drahšia je ta sračková nafta :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vaše rozhorčenie je rozporuplné,nakoľko tú istú naftu do tých istých aut tankujú tisíce iných a najazdené teda majú ozaj dosť.
Skôr by som bol náchylný si veriť že tie tátoše budú patriť do kategórie stočené a predané,prípadne po zlom majiteľovi.Mal som pána ktorý neustále čosi mal,až som mal tých otázok že čo sa môže ešte pokaziť plné zuby a musel som mu prezradiť že má nenormálne stočené HDi lebo mu zabudli vymazať zápisník porúch a niekto bol v DE taký poctivý že robil záznam pri každej diagnostike.A čo urobil milý pán keď sa dozvedel že má dva razy viac km ?, predal ho ďalej.A teraz sa rozhorčuje ďalší človek.
A je viac než zaujímavé že pôvodný majitelia majú tiež brutálne km a stále sú v super číslach.Ja a spústa mojich zákazníkov sme na krok od Tesca tak tak tankujeme celé roky.Žeby bolo Tesco tak fajn že žiaden problém ? Mám tu Scenic Grand Dci čo ho nakrmil pán majiteľ už dva razy benzínom a to zastavil oba razy keď už bolo jasné že sa čosi deje.Sú to divné veci.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Megane

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

peter kacmarik napísal: BBB bazar,Auto-Alež(nechem robit reklamu) mi dal ponuku o dosť vyššiu ako 2500€.

Stav auta, diely ktoré boli menené,štýl jazdy, spotreba a design ktorý je do HB a Grandtour odlišný má isto nejakú cenu.
AAA ti fakt ponukali viac? Aj realne si tam bol, alebo len orientacne?
Lebo na webe maju megany kombi (urcite skor predajne ako sedan- btw. nie je nahodou turecky?) do cca 4000€ - za 2006 a s menej km.

Proviziu si beru minimalne 1000€. Takze mame vykupnu cenu za kombi max. 3000€. Ty mas sedan, cez 200tkm.. Sorry, ale neverim, ze ti ponukli vobec tych 2500€. Ak ano - nemal si vahat ani sekundu. Nedavno kolega predaval krasny HB, podobny rocnik a napokon bol rad, ze sa ho zbavil za dvojku :-(


ad investicie -

bohuzial, u nas skor kupca vypoctom veci, ktore si menil skor odradis ako navnadis.
jakubko4x4
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 15.06.2009 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakubko4x4 »

Netreba to predavat, ak je do toho nainvestovane tolko, ze len malo viac by sa vam vratilo..
Radsej to nechajte detom, posunte v rodine alebo znamym, nech maju uzitok oni.
Bol by to pre Vas extra nevyhodny predaj. Ak si este preventivne date vymenit panvicky (klzne loziska) na kluke a ojniciach a mate opat spolahlive auto na dalsich 200 000 km.
(100 E)
Bohuzial 1,5 maju svoje meno a s delphi syst. o to horsie.

Takyto postup je menej casty, bezne je skor nudzove spojazdnenie ( vstrekovac z vrakaca) co este chvilu pojde bez prepadov a sup do bazaru, auto funkcne podservisovane a novy majitel cochvila pusta pierka.

Prosim napiste trulkom, co by ho chceli za 2,5 cenu nainvest. opravy.

Pekny den
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

hm, trulkovia?

Nuz realita je taka, ze 1.5 DCi su shitove motory. Navyse su v zabozrutovi. Vrazedna kombinacia.
Za povest si vsak moze rencik sam - mali sa zamysliet nad vlastnostami predavanej nafty na cielovych trhoch. Tieto pochybenia nesu doposial - napokon preto su u nas rencky take lacne - lebo za zapadnu cenu by to tu nikto nikdy nekupil.

ad predaj auta s 200tkm.
Ked si to auto niekto kupy na povedzme 5 rokov, pri slabych 15tkm rocne, to bude o 5 rokov auto 15 rocne, s 300tkm na tacho :-)
= ten, kto si to auto kupi teraz - ho uz nikdy nepreda.

Realne to auto ma CENU srotu.
Hodnota je samozrejme ina - lenze veci si nekupujeme pre ich hodnotu, ale zvacsa cenu (preto moze stat navi v aute 500€, ked lepsia externa stoji 50€.. a preto moze Audi stat o polovicu viac ako VW..)

Ze velke investicie? Tak urciteeee. Som presvedceny, ze 99% z tych troch zaujemcov v SR odradi prave to, ze sa to auto raz posralo.

Neberme to osobne, ale jednoducho auta su spotrebny material a jedine, co pomoze ako tak ochranit peniaze je nakup:

a.) totalne spolahliveho auta (vhodny JAP, KOR)
toto auto bude sluzit az do roztrhania tela a prevadzka teda nebude katastroficky nakladna

b.) totalne imidzoveho auta (mini, MB, Audi..)
toto auto bude mat vysoku likviditu aj po rokoch - vzdy sa najde chalanisko, co rad na diskoteke na hornej dolnej pofrajeri na obstaroznej audine.

Rendek nepatri do ziadnej z tychto kategorii.

Sorry, nur Fakten, Fakten, Fakten
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných