Renault Master diesel - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Renault Master diesel - neštartuje

Príspevok od používateľa pavilion »

Nazdar chalani mám na Vás otazku stala sa mi takáto vec,kámoš má Renault Master a prestal fungovať ked som to napíchol na diagnostiku tak mi vypísala závadu - chýba na snímači nárazu alebo obvod snímača nárazu a svietí mi na červeno + ešte žhavenie tiež na červeno.Otazka je - može to byť závada pre ktorú nemôžem toto auto naštartovať ?
Ešte taký detail kde by som našiel tento snímač nárazu na tomto aute ?
Dakujem za odpovede...)
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ked je snimac narazu odpojeny,vypnuty,tak auto urcite nenastartujes,lebo prave ma za ulohu pri havarii vypnut motor/palivo/.Je v motorovom priestore na karoserii,z hora je taka gumova ciapka,treba ju zatlacit a startovat.
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Dakujem za odpoved ale tento som našiel,aj vyskúšal ale neštartuje,nemôže to byť ešte inak blokované..?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Immobilizér???ma napadol ešte
Ozaj ak sa ten nárazový spínač deaktivuje
( Je mi ale záhadou ako sa mohol aktivovať len tak samosato...?)
nieje treba aj odpojiť baterku alebo dačo také? kvôli bezpečnosti? Len sa pýtam...
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

imobilizer to určite nebude nakolko som skúšal aj druhý kluč a taktiež to neišlo naštartovať a kontrolka na prístrojovke zhasla...čo sa týka toho narazového snímača,tak som ho prepojil a ani tak sa nič nedialo.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Vlady-stane sa ze sa to vypne samo.Najprv treba zistit preco nestartuje,kvoli paliva,kvoli ompresie,kvoli rozvodu atd.Najprv jednoducho zistis,ak povolis nejaku trysku a startujes,ci vstrekuje palivo.Nenapisal si ze aky diesel?Klasika,alebo CR?
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Dobrý deň všetkým...) Dnes sa stalo to načo som vôbec nemyslel...auto naštartovalo ako keby sa nič nestalo,ked som to znovu napíchol na diagnostiku tak snímač narazu ako aj obvod tam zostal natrvalo svietiť na červeno ale čuduj sa svete...tomuto nejako prestávam rozumieť...motor beží aj napriek tomu žeby nemal...ved porucha na snímači by mala motor odstaviť ale on beží dalej...žeby dalšia záhada..?
Možné už bude asi všetko...)
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ja si myslim ze mas taku diagnostiku,kde je preklad z anglictiny na h..o.Aka znacka?Co je cervene?Nechapem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných