Renault - LED Pure Vision

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

regloskop predsa nerieši Ako silno niečo svieti ale Kam to svieti. To sa na STK nedá skontrolovať - jedine že technik vidí jasne zažtlnuté reflektory, inak nevie posúdiť "svetelný tok".
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Je pravda, že niektoré LED svietia naozaj slabšie ako xenóny, ale vždy to závisí od prípadu. Mám skúsenosť, že xenónové svetlo s nameranými cca 1500 lm svietilo horšie ako LED s 1200 lm (merané kalibrovaným luxmetrom v hot spote). Aj na mokrej ceste som s LED videl lepšie (teplota 5500K, konkrétne Koito BI LED)

Je to hlavne o tom, ako ľudské oči vnímajú svetlo.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

hjundai napísal:regloskop predsa nerieši Ako silno niečo svieti ale Kam to svieti. To sa na STK nedá skontrolovať - jedine že technik vidí jasne zažtlnuté reflektory, inak nevie posúdiť "svetelný tok".
Su regloskopy, ktore samozrejme meraju aj intenzitu.
Nemeria sa, preto byva castokrat co sa merania svetiel tyka na STK regloskop len na paradu.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

LED sa pouzivaju ako lacna nahrada za halogen.
Nemaju nic spolocne so svietivostou.

Dolezita je informacia je to, ze vyskosvietive svetla (bez ohladu na to, ci v nich svieti xenon alebo LED) MUSIA mat ostrekovace a automaticku regulaciu sklonu.

Ak auto toto nema - potom jeho svetelny zdroj pouziva zdroj s nizsim vykonom v luxoch.

Napr. Seat priao na strake uvazka, ze ich "premiove" LED svetla maju 900 lumenov.. Kolko maju tie obycajne ani radsej nechce mvediet.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

jasne je ze su rozne led-lampase, a ze to nie je ziaden zazrak...avsak- aj ja som sa na tom pozicanom aute presvedcil o tom, ze svietia "uzasne" a to naozaj.....tvrdili mi to sice mnohi majitelia renaultov, ale viete ako-moc som im neveril-ved ani jeden z nich este v poriadnom aute nesedel....ako som pisal-pozical som si jeden renault a bol som prekvapeny....asi by som si ho nekupil, ale ak by som mal brat nieco na operativny leas, alebo zapozicat-s kludom by som bral renault /naklady hradi majitel-a cena pre mna je super-lebo to su lacne kary/
a svetla svietili ozaj ze paraaaadne-ak nie, nieco je s nimi zle, standartne svietia dooobreee!!!
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

skratka - tu problem nevyriesime.

Su auta, ktor svietia lepsie ako ine. A moze sa stat, ze niektore halogenove svetla svietia lepsie ako niektore LED svetla.

Pri dojme slabeho svietenia zostava len porovnat rovnaky model medzi sebou, inak sa to asi zistit realne neda.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní