Renault - LED Pure Vision

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

chod do bezneho servisu, nastavenie svetiel nespada do zaruky.. nic to na zaruke nemeni... ale do servisu, kde ta pochopia, inak sa nastavuju svetla na regloskope na dolnu hranicu, nikdy cudziemu na hornu...hore-dolu si to dorovna kazdy lahko aj doma, ale viac ide o to, aby luce boli smerovo dobre vycentrovane, inak unika mnozstvo luxov do sveta zbytocne...
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

oco13 napísal:Pre zadávatela - skúsenosti mám - Hella Stupava. lol
Pre Luboša - ak nevidím na 20 - 30m tak nejdem ani 50 nieto ešte 150.
Pre objektivitu - 100km/h som tohto roku presiahol asi tri krát na dobu kratšiu ako 10s. :40bd: :40bd:
Pi málo aby si mohol piť dlho a pomaly ďalej zajdeš. :4012:
???
takže keď ma ist zadávateľ niekam 1000km tak tam pôjde týždeň lebo podľa teba by nemal ist ani 50km/h keď nevidí na 20-30 metrov? Keď si myslím ze už väčší blud sa nedá napísať, tak v tom príde nová diskusia v ktorej to miestny trol OCO znova niečím prebije
:2f93:
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

lorak777 jasné už zajdem do normálneho servisu.Vďaka za reakciu.
cibo226 nemá význam sa pozastavovať nad týmto "technikom"...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

cibo226 napísal: takže keď ma ist zadávateľ niekam 1000km tak tam pôjde týždeň lebo podľa teba by nemal ist ani 50km/h keď nevidí na 20-30 metrov? Keď si myslím ze už väčší blud sa nedá napísať, tak v tom príde nová diskusia v ktorej to miestny trol OCO znova niečím prebije
:2f93:
Milý Cibko - tiež chodievam 100km a chodím vlakom - :40bd: :40bd: Vidíš zase som to prebil.
K téme - Neriešim svetlá renoltíka , ale osobu zadávatela (ako mám aj v podpise!) Už tu raz bol a odporučili mu dať svetlá nastaviť regloskopom. Tá odpoveď sa mu nepáčila, tak založil ďalšiu tému lol Nejako mu nejde do hlavičky, že proste sú aj autá čo svietia blbo. Pekným prípadom bol volakedy Fiet Bravo a jeho klony.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

Hovorím primitíva typu oco13 si netreba všímať.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Samko a čo ak ma stretneš v protismere??? Lebo tomu sa vyhnúť zrejme nedá, že niekomu pocucháš nervy na ceste. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

:4090: :40bd: Tebe j*be...A ako čo keď ťa stretnem na ceste tak čo?Nechápem ako taký primitív môže existovať.Ale čo už blbí lidi sú taky lidi pan búh ich ma stejne rád.Ale aby sa nepovedalo tu je čísielko 0800 800 566 pre prípady ako si ty.Zavolaj tam nehanbi sa...Oni ti poradia ako ďalej zo životom.Maj sa. :4012:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No že keď ti tu niekto napíše čo sa ti nepáči tak nadskakuješ. Často sa mi stáva, že ak mám pocit, že ma niekto oslní tak mu vypálim odpovedám dialkovými a vytláčam ho z cesty.
Vedz, že aj táto diskusia ti teda niečo dáva - vedomie , že aj takto protivného človeka môžeš stretnúť a on bude mať radosť z toho že ťa bude hnevať. Na ceste je to nebezpečnejšie ako tu, kde len prskáš. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Castokrat sa nove svetla nastavuju sposobom, ze je potrebne svetla pomocou diagnostickeho pristroja uviest do zakldaneho rezimu, zabezpecit aby na sedacke vodica sedel cca 70kg vodic, bolo urcite percento paliva v nadrzi a pod. Nasledne sa doladuje vyska svetla pomocou kontroly regloskopom. Toto byva postup pre nastavenie svetiel ku ktoremu maju pristup autorizaky. Pri splneni tychto zadefinovanych podmienok vie system sledujuci zatazenie vozidla snimacmi na napravach nasledne spravne korigovat vysku svetiel pri roznych zatazeniach auta. Proste funckia vysky od zatazenia je dana algoritmom, nemusi byt linearna vzhladom na nelinearitu prevodu mechanizmu zatazenie, dalej byva problem, ze znizovanim nakladov uz byva len senzor na 1 naprave alebo svetla maju len staticke nastavenie vysky po starte a dalsie nastupenie a vystupenie osob ich vysku uz nezmeni.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, neblázni :40bd: , už vidím ako takou Corsou vytlacas X5, alebo Tatru 815..

Ja sa radšej uhnem, pribrzdim, keď treba, hlavne, keď niekto predbieha a vidím, že nestíha, radšej na 5-10 sekúnd" stratiť", než niekoho " vychovávať".... :3c90:

A zúrivé blikanie diaľkovými mu tiež nepomôže rýchlejšie sa zaradiť...., Skôr naopak..
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo : To nie je vychovávanie - to je vyhorenie, rezignácia, je na to milion názvov a psycho posudkov. Deti odrastené a zrazu už nie je dôvod prečo sa ďalej trápiť. Lebo pri pohlade okolo seba vidéš len trápenie. Má byť motiváciou 300 eurový dochodok a baterkáč v garáži. Alebo v horšom prípade rakovina (dedičná) a starostlivosť nášho zdravotníctva??? Platím si celkom slušnú životnú poistku a ak by došla núdza tak je to jeden zo sposobov posledného zabezpečenia, tých čo sa ešte trápiť chcú. Takže čím väčší protivník tým by to bolo rýchlejšie.
Len na cestách to funguje naopak - práve tí velkí sú obyčajní ludia, ktorí sa tiež snažia len prežiť v tejto jebnutej dobe a práve tí sú ohladuplní. :300f:
To zdrogovaná mládež na afdinkách a bramborákoch, alebo vymalované silikonové pipiny z auparku to je iné kafe. Najskôr plyn na podlahe a potom panika, keď to silné svetlo v protismere neuhýba.
Dnes som bol donútený navštíviť naše okresné mesto a po návrate som rýchlo utekal do zahrady, objať storočnú lipu . Aby som načerpal energiu, ktorú mi ukradli - ludia. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

To mi je ľúto, si zrejme vyhorety a unavený.
Ale takú radosť nesmieš a nemôžeš spraviť štátu, že sa zachlomaždiš...,a smútok vnúčatám.

Veď na ten Tvoj dôchodok sa už teraz tešia ako pirane... lol :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo po každom vystúpení z auta musím konštatovať, že kapitán Danko je genius oproti tomu čo stretneš na ceste. Tak sa nečuduj depresii. A potom idem do roboty a 8 hodín sa kukám na to čo má vyjsť na naše cesty v kombinácii s dnešnými polovodičmi. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Neviem na akom aute, aky rocnik riesis tie svetla.
Ale je potrebne si uvedomit, ze tie LED Pure Vision nie su ziadna hitparada, co sa tyka svietivosti. Maju svetelny tok 1250 lm.
Pre priklad, “xenonova“ vybojka D1S ma 3200 lm, lepsie ziarovky H7 maju svetelny tok aj cez 1500 lm.
Novsie rocniky Renaultu maju nastavovanie dosvitu LED Pure Vision riesene klasicky, kolieckom, ako u beznych, halogenovych svetiel.
Starsie rocniky maju regulaciu riesenu podla zatazenia zadnej napravy. Ak si dobre spominam, tak automaticka regulacia koriguje dosvit podla zatazenia, ked sa nastartuje z potom este, po otvoreni dveri. Ostrekovace vzhladom na nizky svetelny tok nebolo potrebne…
Zial, aby efekt LED svetiel bol pre klientelu zaujimavy, tak uz tie auta svietia z vyroby s mensim dosvitom. Pri tom nie oslnivom svetelnom toku, co tie svetla maju, sa neda docielit aby bola dostatocne silno nasvietena velka vzdialenost pred vozidlom. Su iba dve moznosti. Bud to bude svietit na vacsiu vzdialenost, avsak plocha bude mizerne nasvietena, alebo bude dosvit kratsi, avsak intezivnejsi.
Toto neni problem iba u Renaultu, je to dane lacnou technikou avsak s masirovanim ega, ved LED svetlomety…
Svetelny tok zdroja, sa neda oklamat.
Ze svietia “pekne“ na bielo? Prd platne, ked horsia, ako lepsia halogenka.
Mimochodom, Renault aspon nezavadzal klientelu az tak moc, sam tvrdi, ze LPV svietia o 20% lepsie, nez klasicky svetlomet. Co moze byt pravda, kedze niektore ziarovky maju svetelny tok cca 1000 lm, stale je to vsak podstatne menej, nez pri premiovejsich halogenovych ziarovkach, pri ktorych by sa dalo tvrdit, ze svietia az o 30% lepsie, nez LED u Renaultu (ci inej znacky, s lacnou technologiou LED svetlometu).
Takze este raz. Ak sa dosvit svetlometu zvacsi, tak bude plocha slabo nasvietena, co je zrovna tak podobne nekomfortne, ako kratsi, avsak intezivnejsi dosvit.
Z h0vna nejde bic upliest (to je porekadlo, nie urazka niekoho).
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

To že sa nastavujú podľa zaťaženia zadnej nápravy som počul a pravdepodobne to bude aj u môjho takto.A je to talisman.Jasné sú to lacné LEDky ale zatiaľ som na nich počul iba chválu.Je pár ľudí ktorím svietili tiež na krátko, ale vyriešilo sa to zdvihnutím svetiel v servise.Hneď ako bude čas idem do servisu, že čo na to povedia tam.Potom dám info čo a ako:)A ďakujem ti za reakciu :2f93:

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných