Renault - LED Pure Vision

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Svetlá majú svietiť tak, že lúč klesá o 1%. Takže na každý meter budú svietiť o centimeter nižšie. Takže ak sa postavíš s autom 10 metrov pred stenu, svetlá musia svietiť o 10 cm nižšie, než sú na aute.

Inak povedané, svetlá musia svietiť tak ďaleko v metroch, ako sú vysoko v centimetroch. Ak je teda svetlo napríklad 60 cm vysoko (nechce sa mi to ísť von merať, je to len odhad :-) ), musia svietiť (tlmené) 60 metrov ďaleko.

Ak svietia inak, sú nastavené ZLE - bez ohľadu na to, čo hovorí servis, či už autorizovaný, alebo iný.

Mne tiež svieti auto do prdele do zeme a cez TK som prešiel. Podľa mňa tam len merajú či nesvietiš moc hore, kvôli oslňovaniu, ale ak to svieti dole, kašlú na to.
Naposledy upravil/-a jergusko v 29.11.2020 14:53, upravené celkom 1 krát.
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

Dvíhajú sa ale keď sa to premieta niekde na stene tak je to možno 10cm pôjdu hore a trocha klesnú.A vďaka za radu pozriem to.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Samozrejme, meriaš to až keď sa zakývajú a ustália :-)
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Samuel19 napísal:Dvíhajú sa ale keď sa to premieta niekde na stene tak je to možno 10cm pôjdu hore a trocha klesnú.A vďaka za radu pozriem to.
Tak, keď sa Ti dvíhajú, tak už vieš,kde je chyba :40bd:
Trvaj na nastavení pri bežiacom motore.
Keď som vtedy išiel celú noc do a z Grécka, skoro som v noci ošedivel, odvtedy viem, že servis na nejaké Tvoje svetlá zvysoka kašle. :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

skoro som v noci ošedivel,
Myslíš že je vhodné aby šediveli tí v protismere? Lebo ty chceš lepšie vidieť?
Luboš - nemyslím to v zlom, ale zadávatel píše že videl nastavenie na regloskope. Regloskop je sersám, ktorý podlieha certifikácii a teda nie je možné aby bol jeden taký a druhý inakší. Takisto nie je možné aby ich nastavoval pri vypnutom motore, lebo čiara by bola inde. Tam je to práve o tom 1% klesaní čo písal Jerguško.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

Nechem nikoho osvetľovať ale keď ti aspoň 5 ľudí povie,že svietia nízko tak sa môžem s prepáčením vyj*bať na nejaký regloskop keď svetlá nesvietia ako majú...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To je rovnaké ako keby si povedal , že ti 10 ludí tvrdilo že to stihneš ešte aj na oranžovú. Rovnako ako môže 100 ludí tvrdiť že ideš 50 ak ti raz zariadenie ktoré má certifikát (radar) povie že ideš 60 tak má pravdu.
Teraz som gúglil - stk má službu - meranie nastavenia svetiel 12eur, meranie tlmičov 10 eur , meranie brzd 20 eur. Čo ti bráni ísť tam a nech to pozrú naozaj povolaní a nech to to aj vysvetlia. Takto cez net je to ako lízať med cez sklo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

Ale prosím ťa čo mi sem dávaš za príklady,že kto mi čo povie a podobné...Viem,že stk ponúka takéto služby ale čo z toho,majú tam iný regloskop ako v autorizovanom servise?Alebo ako nechápem...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Samuel19 napísal:Nechem nikoho osvetľovať ale keď ti aspoň 5 ľudí povie,že svietia nízko tak sa môžem s prepáčením vyj*bať na nejaký regloskop keď svetlá nesvietia ako majú...
Ale ved chod na ten regloskop, lebo zbytočne o tom dalej polemizujeme

Vieš to že vidíš že to svieti na krátko je možno dané práve tým LED, pretože tieto moderné svetlá vedia presne orezať hranicu, kdežto starý halogen predsa trošku viac rozptyloval svetlo. Skrátka ten svetelný luč nebol tak presne orezaný, že vidíš potialto a koniec
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Samuel19 napísal:Ale prosím ťa čo mi sem dávaš za príklady,že kto mi čo povie a podobné...Viem,že stk ponúka takéto služby ale čo z toho,majú tam iný regloskop ako v autorizovanom servise?Alebo ako nechápem...
Čo nechápeš ? že ti prístroj povie, že VYMÝŠLAŠ. :300f:
Ano aj mne sa zdá , že moje auto svieti málo, a že nevidím potial pokial by som chcel, ale nehádžem to na auto. Som starý opotrebovaný a podla toho aj jazdím.
Ak ti autorizák odmeral svetlá a vytlačil protokol tak nie je čo riešiť. :40bd: Jediné čo si môžeš porovnať či na inom prístroji bude protokol rovnaký. ALe nebude to chyba prístroja, ale chyba obsluhy.
Mne osobne sa stalo, že emisie na dvoch EK v jednom meste boli diametralne odlišné - bolo to dané technikom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

Ako zase tu prirovnávaš.Prosil som o rady ako ich nastaviť alebo aký z nimi môže byť problém ak mi nevieš poradiť zbytočne mi sem píšeš,že ani tvoje auto nesvieti tam kde by si chcel.Niesom z nimi spokojný a nebude to mojím zrakom.Tak som sem napísal či s tým niekto nemá nejaké skúsenosti.Očividne ty s takýmito svetlami skúsenosti nemáš tak sa zbytočne nezúčastňuj tejto diskusie,ale ďakujem aj za tvoje "rady".
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

oco13 napísal:
skoro som v noci ošedivel,
Myslíš že je vhodné aby šediveli tí v protismere? Lebo ty chceš lepšie vidieť?
Luboš - nemyslím to v zlom, ale zadávatel píše že videl nastavenie na regloskope. Regloskop je sersám, ktorý podlieha certifikácii a teda nie je možné aby bol jeden taký a druhý inakší. Takisto nie je možné aby ich nastavoval pri vypnutom motore, lebo čiara by bola inde. Tam je to práve o tom 1% klesaní čo písal Jerguško.
Veď v Tom je pointa:
Či motor beží, alebo nie, VŽDY to ukazuje ROVNAKO :40bd: .

Keď nastavia počas beziaceho motora, bude to konečne v poriadku.

A na druhej strane, keď nevidíš na 20-30 m 100-150/ km/ h, tak Vtedy nie si hrozba??
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

oco13 napísal:
Samuel19 napísal:Ale prosím ťa čo mi sem dávaš za príklady,že kto mi čo povie a podobné...Viem,že stk ponúka takéto služby ale čo z toho,majú tam iný regloskop ako v autorizovanom servise?Alebo ako nechápem...
Čo nechápeš ? že ti prístroj povie, že VYMÝŠLAŠ. :300f:
Ano aj mne sa zdá , že moje auto svieti málo, a že nevidím potial pokial by som chcel, ale nehádžem to na auto. Som starý opotrebovaný a podla toho aj jazdím.
Ak ti autorizák odmeral svetlá a vytlačil protokol tak nie je čo riešiť. :40bd: Jediné čo si môžeš porovnať či na inom prístroji bude protokol rovnaký. ALe nebude to chyba prístroja, ale chyba obsluhy.
Mne osobne sa stalo, že emisie na dvoch EK v jednom meste boli diametralne odlišné - bolo to dané technikom.
Autorizak je dobrý v diagnostike, lebo tie má najlepšie. Spolu s aktualizáciami a zoznamom výrobných chýb, ktoré dedinské servisy nemajú...

Ale Inak, dlabu na Tvoje auto.
Čo je šikovnejšie, to po pár rokoch ujde .
A keď dáš nové svetlá na auto, bude svietiť ako má.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pre zadávatela - skúsenosti mám - Hella Stupava. lol
Pre Luboša - ak nevidím na 20 - 30m tak nejdem ani 50 nieto ešte 150.
Pre objektivitu - 100km/h som tohto roku presiahol asi tri krát na dobu kratšiu ako 10s. :40bd: :40bd:
Pi málo aby si mohol piť dlho a pomaly ďalej zajdeš. :4012:
Edit : ešte raz pre zadávatela - ak čakáš že ti každý bude len prisvedčovať a utvrdzovať ťa v tvojej pravde, tak nepíš na verejné forum. :40bd:
A ďalšia rada - zajdi do renaultu , sadni do predvádzačky rovnakej ako máš ty, zapni svetlá a hneď vidíš na čom si .
S čím to teraz porovnávaš ? s tým "5 ludí mi povedalo" ???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

Super Sherlock odhalil si môj tajný zámer pisať si na fóre o svetlách a ako si poznamenal aby ma každy utvrdzal,že mám pravdu.Neviem ako ty ale ja som sa sem prišiel poradiť a nie sa hádať s niekym ako si ty.Ďakujem ti za tvoje príspevky a ak máš aspoň trocha rozumu nepíš mi už viac tvoje "rady". :300f:

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 4 neregistrovaní