Renault - LED Pure Vision

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Renault - LED Pure Vision

Príspevok od používateľa Samuel19 »

Zdravím už som tu raz písal o týchto svetlách.Bol som z nimi aj v autorizovanom servise.Povedali,že všetko je v poriadku.Nechcem do toho šúpať lebo auto je v zarúke.Chcem vás znova poprosiť o rady čo z nimi môže byť pripadne ako ich nastaviť bez straty záruky.Za každu radu ďakujem.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A čo chceš nastaviť, svietia na blízko či? Na svetle je "kolečko" ktorým sa nastavuje výšková poloha
Chod do servisu kde majú regloskop, nech ti to došteluje ak je kam...

Je to vidieť na poslednej fotke, je to svetlo pre Megane, pre iné to bude podobné
https://allegro.pl/oferta/renault-megan ... 9136420366
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

Jasne na blízko,sa ani nedá ísť trocha svižnejšie bez diaľkových.O tom koliesku som nevedel.Ďakujem za radu.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Chod do servisu, kde maju regloskop a nastavia Ti svetla. Aj na novom dusterovi som musel nastavovat svetla.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Z predchádzajúcej témy :
Samuel19 napísal:Áno regloskopom to bolo robené v servise videl som to na vlastné oči.
Inak ako regloskopom sa svetlá nastaviť nedajú a ak sú nastavené podla neho tak sú nastavené v zmysle vyhlášky. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Preto som mu aj napísal že nastavia ak je kam, možno sú podla regloskopu dobre, len to skrátka orezáva svetlo ako orezáva
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Trochu som mimo, čo už kontrola pred odovzdaním vozidla z výrobnej linky nekontroluje nastavenie svetiel? Treba s týmto úkonom navštíviť servis doma by som to neskúšal.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No ved píše že to riešil zo servisom a tam mu povedali že je všetko v poriadku, tak sú možno nastavené správne.
Jedny autá svietia lepšie, iné horšie
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Zmenit servis. Mne svetla nastavili v neautorizovanom dedinskom servise. (v renaulte podla podla regloskopu boli o.k.)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rozhodujúci je regloskop na STK. :40bd: Ale tak ma to nové, tak môže 4 roky oslepovat všetkých čo stretne, budú ho milovať. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

Skúsim skočiť do normálneho servisu čo povedia.A svietiť dobre nesvietia určite.Nieje to iba z mojej hlavy,viac ľudí mi povedalo,že nejako nízko svietia.Už ma to j*** hlavne kvôli tím ledkovím svetlam som bral vyššiu výbavu a zatiaľ svietia určite horšie ako nejaké halogeny.:/
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To že sú to LED nezaručuje že to bude svietiť lepšie, sú svetlá ktoré svietia lepšie a svetlá ktoré svietia horšie.
Tak ako platí že LED môže svietiť lepšie ako halogen, alebo xenon, tak isto to môže platiť opačne
Nič iné ako návšteva servisu, kde majú regloskop ti nepomôže a možno ti nepomôžu ani tam, lebo to je možno v poriadku
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

ja som minuly rok jazdil chvilu na renaulte z pozicovne, kara bola vo vybave intens-ale netusim ktory typ LED svetiel malo ci Pure Vision, ci Led Matrix.....ale svietli najlepsie zo vsetkych aut na akych som jazdil...este som nezazil tak jasne svetlo hlavne tlmene-to ako fakt....takze alebo to mas zle nastavene, alebo som ja mal iny typ led lampasov....
Samuel19
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 22.12.2019 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Samuel19 »

Tak minulý rok boli v ponuke iba led pure vision takže si mal také ako ja.A mali by svietiť veľmi pekne na youtube je kopa testov ako svietia,a že svietia zle som tam nevidel.
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Neviem, či sa automaticky dvíhajú pri naštartovaní.
Ak áno, tak ich nastav pri BEŽIACOM MOTORE....
Mne takto nevedeli nastaviť xenony a svietili do zeme.
Až keď som si ich dvihol vyššie, všetky majú nastavovacie skrutky, svietili ok.
Potom mi ich doladili v servise.

Chyba bola skutočne v Tom, že ich nastavovali vo vypnutom stave.
Dosť blbé od autorizovaného servisu... :40bd: :3c90:

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných