Renault Laguna - stráca sa olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

836java836
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.11.2014 20:25
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna - stráca sa olej

Príspevok od používateľa 836java836 »

Zdravím pani, jedna sa o Renault Laguna 2.0 16V 98kw LPG, rok 2005 najazdených 175 000km (originál). Nedávno som si všimol, ze auto žerie olej, cca liter na 1500km. Používam 5w 40 castrol. Možte mi povedať prečo by to asi tak mohli zrat olej? Nemam s autom absolútne žiadny problém. Ďakujem pekne
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Motor Renaultu vidím málokedy nezamastený alebo dokonca neotečený.Tým chcem povedať že tieto straty oleja sú často od toho,že je motor v niektorej časti netesný.Tá netesnosť sa smerom von nemusí nijako zvlášť prejavovať,ale opačne funguje dokonale.Je to proste netesnosť pre vzduch.To umožní aby sa prostredníctvom odsávania klukového priestoru vytvoril "ťah" a tak miesto toho aby bol systém iba podtlakový,ona tá netesnosť dovolí neustále pohyb olejových pár do sania.Treba skontrolovať stav odvetrávania,predpokladám bude plný oleja.Tiež nalievacie víčko nie je podtlakom priťahované ale skôr nadhodené pulzáciami v priestore.
836java836
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.11.2014 20:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 836java836 »

Dakujem pekne. A kde prosím vas nájdem to odvetrávania? Veľmi sa tomu nerozumiem, len by som sa chcel na to pozrieť. A ešte sa chcem spýtať, ci je to Velka zaváda a k čomu to moze viest.. Aby som vedel, ci možem jazdiť, alebo doliať olej a dať to spraviť po sviatkoch. Ďakujem ešte raz.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Viem si presne vybaviť Lagunu DCi ako to má urobené,ale benzínovú si vybaviť neviem.Rozhodne je to typický prepoj medzi saním a blokom motora,ale tu musí niekto pomôcť ako je to presne u tohoto typu motora urobené
Jazdiť môžeš len si treba sledovať hladinu.Riešenie určite nie je nutné okamžite,ale ani ho neodkladať ako nepotrebné.Je to ako soplavosť u človeka,je nepríjemná a obmedzujúca.Tu treba navyše mať na pamäti kontrolu stavu a ani olej nie je zadarmo.A treba mať jasno v tom,že spotreba oleja je iba dôsledok inej chyby a nie chyba samotná
836java836
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.11.2014 20:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 836java836 »

Aha jasne ... No v poriadku teda. A výmena alebo respektíve zmena oleja (nie značku) to ovplyvniť nemôže? Ze by som dal hustejší napriklad.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

daj tam ELF jak treba nebude potom problem.takto isto som to riesil a ked som dal elf jak pisu zazrakom bolo po probleme.neveril som ani ja ale je to tak.autu neni nic len tam je nespravny olej sefe.
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Kruzky K.O. :41c2: :4012:
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

ahoj,tiez mam lagunu 2 2003 diesel 1.9,ale s olejom absolutne žiadny problem,davam tam ELF 5W40...vraj taky tam ma ist.
ma uz 200.000 a olej nedolievam vobec vydrzi od vymeny do vymeny,aj ked menim skor uz po 10 tisic.ak ti olej netecie tak sa ti spaluje.Ked tak este pozriet hadicu odvetrania,inak pri benzinovej verzie je to jednoduchsie.Pri naftovej..to može byt hocico..od turba po inercooler....skus vymenit olej za elf..a pozret odvetranie(ak ti teda netecie olej inde)
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ziadne kruzky ko.nedavaj tam ten hnus castrol daj tam elf.mam to vyskusane na espace.autu neni nic len tam je hnusoba naliata v motore.presne mi zozralo jak tebe olej.ale elf som nedolieval.a na tom espace som urobil 450 tis ja osobne.preto to mam vyskusane.
romysisa
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 08.06.2008 12:48
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa romysisa »

PROCHY603 napísal:Kruzky K.O. :41c2: :4012:
Presne,kruzky najskor.Ja mam tiez spotrebu oleja sice cca 1L na 1000km ,a motor VW passat benzin 2,0 ,85kw nabehane 360000km !Kruzky su tiez nic moc . Pri benzinoch je to casta pricina spotreba oleja pri vyssich najazdoch.Do mojho sa mi uz nevyplati to riesit opravami ,jazdim kratsie trasy.Treba si to prepocitat ci sa ti do laguny oplati to riesit ,alebo sa na to vykaslat......
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

liter oleja na 1500 km,je velmi veľa

mne žralo Espero na 1500 km okolo deci a to sa mi videlo ako velka spotreba oleja

Jednoducho nie každý motor dobre znáša prevadzku LPG
nasledkom vyšších teplot v spalovacom priestore
može dojst k roznym porucham

od zapečenia tesniacich kružkov ventilov,cez zmenšovanie ventilovej vole k podpaleniu ventilov,až po zvyšené opotrebenie piestnych
kružkov,po niekolko sto tisíc km najazdených na lpg
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Slávny VW by si mal tú akože v norme brutálnu spotrebu oleja nejako prehodnotiť, nakoľko s takým motorom to musí ísť z výfuku jak pri 2takte a neverím že to prejde na EK bez problému. toľko mi nežrala ani stará vyhonená 100vka embéčka a ani žigul kde boli rozpadnuté guferá na ventiloch.
hosa
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 19.04.2012 12:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hosa »

pri týchto moderných motoroch treba brať do úvahy zmenšovanie trecích strát,tým pádom krúžok už netlačí na stenu válca takým tlakom ako pri motoroch starších konštrukcií,preto tie väčšie olejové normy aj realne spotreby
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Takže na jednej strane šetríme mililitre alebo max tak deci paliva znižovaním trenia v motore a na druhej zas plýtvame olejom lebo tak je to správne....O životnosti ostatných komponentov zvýšeným karbonovaním motora z toho oleja nebudem radšej nič písať....Ale pokrok nezastavíš. :2f93:
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

lakinooo,viem o tomto probleme tychto motorov,uloženie kluky a salky,no nedam to robit nejakemu ucnovi do servisu.Kopec veci som si sam urobil na aute ale na toto si netrufnem(nemam ani kde bez jamy alebo zdvihaku to nepojde)planujem to dat spravit na buduci rok,ale nemam sajnu co to stoji,zatial som nezistoval.Ale dik za pripomenutie. :42f9:

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných