Renault Laguna II 88 kW 2001

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna II 88 kW 2001

Príspevok od používateľa kirke25 »

Ahojte,
v poslednom case mi Laguna 1.9 dci 88 kW r.2001, zacala zrat dost olej. 0.5 -1 lit./1000 km. Jazda 90% mesto. Najazdene ma 200 tis.km.
Cital som tu vela o vymene simernigiv a pod. Chcel by som to dat vymenit.
Preto sa chcem opytat pomohla by taka mala "GO"? A kto by mi to mohol urobit? A kolko by to asi stalo?? Som z PK.
Ak niekto moze pomoct dajte vediet, prip.poslite kontakt zavolam...
Turbo sa menilo cca. pre 50 tis.km.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

GO neexistuje iná ako GO (generálna znamená úplne úplná)
Výmena tesnítok driekov ventilov rozhodne nič nepokazí.Nakoľko ale je to práca už v rozsahu celkom slušnom,vyžadujúca demontáž rozvodov,vačkovice a navyše vyžadujúca čo to dobrého vybavenia lebo to môže dopadnúť aj z úplne opačným efektom.Nutne to spojiť aj z semeringami vačky a ja osobne by som to spojil aj z výmenou ložískových panvičiek na kľuke.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Dakujem za odpoved. A kolko by to stalo v uvedenom rozsahu aj s rozvodmi a vsetkym uvedenym? Ak by sa oplatilo investovat, este by som to tusim urobil..
A viete mi to urobit? Kolko asi trva taka oprava?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Urobiť nemám šancu a ani by dojednávať niečo nebolo korektné lebo mám vlastnú dlhoročnú klientelu.
K naceneniu sa musí vyjadriť ten kto sa uchádza o tie práce,každý má svoju latku,svoje zdroje nákupu a taká informácia by tu iba zdvihla vlnu mudrovania hlavne tých čo nevedia o čom je reč,len videli niekoho kto telefonoval so susedom čo počul o podobnom prebléme
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No v prvom rade by som si dal námahu skontrolovať sanie, či ten úbytok oleja nespôsobuje načaté turbo čo je dosť veľký problém dvojkových Lagún až po tuším rv 2005.
Bolo celkom bežné že u nového auta do 100000tkm sa objavilo pod kapotou tretie turbo
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

to turbo treba rozhodne skontrolovat ci to tam niekde "netece".. bo pokial to ma zle mazanie zachvilku ho zadres a nove turbo je okolo 750 euro.. tak to radsej neodkladaj..

a vymena rozvodov je cca 200 max. 300 euro..

ja som to mal v servise kde chodim pravidelne za cca 200 euro bez blocka.. :-\
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Ďakujem...

Pozrieme to teda a dám vedieť..
skyline33
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 17.10.2007 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline33 »

pise o zrani oleja nie o uniku....takze turbo je zbytocne pozerat lebo ak by aj prepustalo olej laik to nema sancu zistit tym ze sa nan pozrie... vymenit gufera ventilou plus gufera na vacke.na tomto motore sa to robi fain,dobry pristup a jednoducho riesene.cca vseho sudi do 4hod maximalne.material je tak do 50e + robota
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

On práve nenapísal ako ten olej mizne, a či je to Renault alebo XY pri diesly sa olej najčastejšie začne strácať cez turbo, na to aby to šlo cez guferá ventilov by to chcelo aspon pól MEGA na budíku. No a keby to nebola Laguna II z prvých ročníkov tak by sa dalo uvažovať aj o iných možnostiach , ale práve by som sa priklonil práve k turbu, kde to býval problém číslo jedna, problém číslo dva bola 6 stupnová prevodovka, problém čislo tri vstreky
skyline33
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 17.10.2007 12:18
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Laguna II 88 kW 2001

Príspevok od používateľa skyline33 »

kirke25 napísal:Ahojte,
v poslednom case mi Laguna 1.9 dci 88 kW r.2001, zacala zrat dost olej. 0.5 -1 lit./1000 km. Jazda 90% mesto. Najazdene ma 200 tis.km.
Cital som tu vela o vymene simernigiv a pod. Chcel by som to dat vymenit.
Preto sa chcem opytat pomohla by taka mala "GO"? A kto by mi to mohol urobit? A kolko by to asi stalo?? Som z PK.
Ak niekto moze pomoct dajte vediet, prip.poslite kontakt zavolam...
Turbo sa menilo cca. pre 50 tis.km.
myslim ze pise dost podrobne,len treba citat :d :D
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

On len čítal že ked auto žere olej tak to často uniká cez guferá ventilov a preto by ich asi chcel dať vymeniť, nevie absolútne kadiaľ to ide a ešte zatiaľ ani nič neurobil aby to zistil, treba čítať lepšie...

Síce napísal že turbo bolo menené pred 50tkm, ale ani nenapísal či bolo fungel nové, repasované, alebo len jazdené. Na Renault fóre sa dozvieš, že nie je problém odfajčiť tri turbá za 100tkm, jednoducho preto lebo to bola najväčšia bolesť týchto Lagun. Podľa mňa znova turbo. Ja sám som uvažoval nad Lagunou II a práve pre nekonečné problémy ohľadom turbá, vstrekov a prevodoviek som ostal pri Scénicu I po facelifte
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Ahojte,
turbo bolo fungel nove original Garett, take ako tam bolo... V hadici od turba olej nie je, iba taky jemny povlak...
A presne ako pisete o tych simernigoch som sa docital tu, preto som zacal uvazovat tymto smerom...
Ale ak viete, niekoho odporucit v BA a okoli bol by som rad.
Dakujem.
skyline33
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 17.10.2007 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline33 »

no ja som majitel presne takej istej lagunky a mozem povedat ze spokojny..... mozno jeden z mala :3035: netrapia ma ziadne z akoze vyrobnych vad zverejnovanych kadetade na nete.podla mna je vsetko o udrzbe.3 turba sa daju odfajcit aj za menej km a hoc aj na bmw ci hocicom inom,to zalezi od vodica si myslim
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných