Renault Laguna II , 2.0i , 98 kw - studený štart

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0902473607
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.11.2021 12:46
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna II , 2.0i , 98 kw - studený štart

Príspevok od používateľa uwa0902473607 »

Čaute, prosím o pomoc.
Ak je ráno chladno, teda sú mínusové teploty, auto dlhšie točí pri prvom štarte, pripadne vypne a na další štart pekne naskočí. Potom hoc kedy cez deň už naštartuje na brnk.
Raz sa stalo, že pri tom dlhom točení a následnom naštartoavní vyšiel z výfuku modrý dym (máličko). Robilo to už začiatkom jari, cez leto samozrejme nič, teraz opäť.
Diagnostika nepíše žiadnu chybu.

(Olej sa nedolieva, ani nerobí emulzia ma viku, rovnako ani voda)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Laguna 2, 2.0i 98kw benzín. Studený štart.

Príspevok od používateľa oco13 »

Mám to isté auto, navyše ešte zaklincované plynom. Tento model bol široko ďaleko známy svojou až vražednou elektronikou. Štartujem raz na otočku, raz vobec a treba externú baterku. Za ten čas čo ho mám viem, že nákupy po meste s poťahovaním a x štartami v priebehu 2 hodín proste nedá.
Ale uvedomím si jeho realnu cenu (pod 1000eur ak by si nevedel) jeho výbavu (full,full,full) a nevyhadzujm peniaze na pixoviny. :300f:
Navyše si myslím že elektrikára ktorý by mal samodeštrukčné sklony a pustil si to do dielne tak lahko nenajdeš. lol
Takže moja rada je - zameraj sa na niečo iné a ďakuj bohu za každý štart keď naskočí.
P:S: ak mi táto umrie tak hladám presne rovnakú a zase v plyne. :300f: :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
k33p
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.03.2008 12:00
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Laguna II , 2.0i , 98 kw - studený štart

Príspevok od používateľa k33p »

starter, cerpadlo, tlak paliva, vstrek, ...x dalsich veci.
odporucam pomoc hladat v kvalitnom autoservise.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Laguna II , 2.0i , 98 kw - studený štart

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Baterka , štartér ,
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Laguna II , 2.0i , 98 kw - studený štart

Príspevok od používateľa seven549 »

skus taku lacnu vec zadarmo ak to das sam - sviecky pozriet.to je prva vec co napovie vsetko.lebo toto je zaklad toho aby benzinak slapal.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Laguna 2, 2.0i 98kw benzín. Studený štart.

Príspevok od používateľa jergusko »

oco13 napísal: 03.11.2021 13:53 Mám to isté auto, navyše ešte zaklincované plynom. Tento model bol široko ďaleko známy svojou až vražednou elektronikou. Štartujem raz na otočku, raz vobec a treba externú baterku. Za ten čas čo ho mám viem, že nákupy po meste s poťahovaním a x štartami v priebehu 2 hodín proste nedá.
Ale uvedomím si jeho realnu cenu (pod 1000eur ak by si nevedel) jeho výbavu (full,full,full) a nevyhadzujm peniaze na pixoviny. :300f:
Navyše si myslím že elektrikára ktorý by mal samodeštrukčné sklony a pustil si to do dielne tak lahko nenajdeš. lol
Takže moja rada je - zameraj sa na niečo iné a ďakuj bohu za každý štart keď naskočí.
P:S: ak mi táto umrie tak hladám presne rovnakú a zase v plyne. :300f: :3dcline:
oco, teba by mali vystavovať v múzeu Madam Thussaude, či ako sa to píše... Ako vzor nezdolného autíčkára, pre ktorého nijaké auto nie je dosť zlé na to, aby sa ho vzdal. Máš auto, pri ktorom sa bojíš ísť na nákupy, lebo nevieš, koľko krát naštartuje, roky to nevieš vyriešiť, ale ak ti raz skončí - zasa chceš TO ISTÉ??? Čo ťa k tomu vedie, masochizmus?
Jeden kamoš, celoživotný automechanik, mal na tento fenomén svoju teóriu. Podľa neho musí Renault napúšťať palubovky svojich áut nejakou omamnou látkou. Podľa neho vraj len takto možno odôvodniť, prečo si niekto kúpi Renault aj druhý krát.
Keby mi nejaké auto RAZ urobilo to čo píšeš, že ti to tvoje robí bežne, išlo by do servisu s tým, že odtiaľ vyjde až vtedy, keď bude fungovať. Keby mi to urobilo druhý krát, išlo by preč a v živote by nič podobné neprekročilo hranicu môjho pozemku.
Ale každý očakávame od auta niečo iné :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Laguna II , 2.0i , 98 kw - studený štart

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate si každý rieši veci po svojom a mi môžeme občas krútiť hlavou ale je to tak dobre pre nich tak by malo byť aj pre nás.Aj keď tomu nie celkom rozumieme.
Čo sa Lagúny týka,asi nič nevyzradím z alchýmie opravárenstva že je rozumné si položiť otázku čo vlastne motor potrrebuje.Určite palivo...čisté zo správnym tlakom.Určite iskru.Správnu a v správny čas.Motor ktorý vie nasať a vypustiť exhaláty vtedy keď to treba.Správny pomer vzduch/palivo. No a čo je splnené ? Je vôbec jasné čo z tých vecí ten motor dostáva ?
Až potom prídu podskupiny že sanie musí byť tesné nak sa pomer nedá dodržať,že paliva má byť správne množstvo,lebo tiež to nebude dobre zápalné.Že na sviečke musí byť iskra kvalitná,čo asi nebude ak kábel robí zvody do kostry,ak cievka preráža alebo je zaolejovaná či má napolo odpálený kontakt. a takto je otázok stále viac.Na čo z tých vecí je jasná odpoveď ?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Laguna II , 2.0i , 98 kw - studený štart

Príspevok od používateľa oco13 »

Máš auto, pri ktorom sa bojíš ísť na nákupy, lebo nevieš, koľko krát naštartuje, roky to nevieš vyriešiť, ale ak ti raz skončí - zasa chceš TO ISTÉ??? Čo ťa k tomu vedie, masochizmus?
Pozor ja sa nebojím ísť - mne je to jedno :28b7: a to je diametralny rozdiel. A ani by nemuselo ísť do servisu - pretože ja viem že je to baterkou. Mňa práve bavia "zlé" autá - na dobrom odíde každý trulo, ale jazdi na aute kde vôla na volante je 3/4 otočky. :4090:
A "chceš to isté" - no predsa ostanú mi dve sady kolies a za pol palety dielov tak prečo kupovať iné.
K Milanovmu príspevku podotknem len tolko - tieto "kartové" autá majú ešte jednu podmienku ku štartu - napätie alebo prúd baterky - neviem čo z toho vidí RJ. Teda baterka ešte pekne točí ale auto už nenaštartuje lebo RJ mu to nedovolí kvoli poklesu napätia , alebo inému odberu prúdu ako má ona povolené. A samozrejme načítanie karty - každý jeden "problém" zo štartom u mňa vyriešila druhá baterka alebo káble.
Zase na druhú stranu ja neriešim či auto chytí na tretie alebo 30te otočenie (Obrazne)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Laguna II , 2.0i , 98 kw - studený štart

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Prispejem niečím ..... Laguna 1 = dobre , Laguna 2 = v žiadnom prípade neopravujem

je to elektrikársky koncert hlúpych riešení
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Laguna II , 2.0i , 98 kw - studený štart

Príspevok od používateľa oco13 »

Laguna 2 = v žiadnom prípade neopravujem

je to elektrikársky koncert hlúpych riešení
Prečítajte si to dva x a nahlas - ja to počúvam v každej dielni. :40bd:
Pre zadávatela - vyskúšal by som požičať baterku aspoň 80Ah/900A a na základe toho riešiť (alebo aj nie) ďalej. Len si treba uvedomiť že cena auta je 500 a servis kludne môže vybehnúť na dva litre.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Laguna II , 2.0i , 98 kw - studený štart

Príspevok od používateľa prioritasko »

jaroslavelektro napísal: 17.07.2021 12:47 Laguna 2 je veľmi podarené auto :) hlavne do FL staršie ročníky
jaroslavelektro napísal: 04.11.2021 13:50 Prispejem niečím ..... Laguna 1 = dobre , Laguna 2 = v žiadnom prípade neopravujem

je to elektrikársky koncert hlúpych riešení
Za 3 mesiace ste zmienili nazor o 180 stupnov?
Co sa stalo?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Laguna II , 2.0i , 98 kw - studený štart

Príspevok od používateľa oco13 »

prioritasko : evidentne si to vobec nepochopil
Presne toto isté tvrdím aj ja - bod jeden aj bod dva platí.
Laguna je perfektné auto pokial jazdí - ak sa pokazí, ide do šrotu a kupujem znova Lagunu 2, pretože je to perfektné auto. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Laguna II , 2.0i , 98 kw - studený štart

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

prioritasko napísal: 06.11.2021 17:43
jaroslavelektro napísal: 17.07.2021 12:47 Laguna 2 je veľmi podarené auto :) hlavne do FL staršie ročníky
jaroslavelektro napísal: 04.11.2021 13:50 Prispejem niečím ..... Laguna 1 = dobre , Laguna 2 = v žiadnom prípade neopravujem

je to elektrikársky koncert hlúpych riešení
Za 3 mesiace ste zmienili nazor o 180 stupnov?
Co sa stalo?
Ironicky myslené - Lagúna 2 bola stále strašne auto , servisujem aj Clio3 2016 a je to o mnoho kvalitnejšie auto zákazník ma na ňom 275 000 km a je veľmi spokojný a ja tiež nenadávam funguje OK
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Laguna II , 2.0i , 98 kw - studený štart

Príspevok od používateľa oco13 »

Clio3 2016 a je to o mnoho kvalitnejšie
Len zapisuje readiness kody - tým sa v mojich očiach degraduje pod čiernu zem. :300f:
Mne volakedy niektoré spolupracovníčky vraveli (kvoli plynu) prepáč, ale bojím sa isť v tvojom aute , keď tam máš bombu (plynovú nadrž)
Readiness code vnímam ja ako časovanú bombu, o ktorej majitel čo nechodí do servisu nemusí ani tušiť. Nevadí mi ani tak to zapisovanie, ale brutalne mi vadí, že majitel nevie ako na tom je.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Laguna II , 2.0i , 98 kw - studený štart

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

V skratke :
- readiness vytváram iba kde je defektný / je požiadavka / oprava emisného systému
- majiteľ readiness za normálnych okolnosti pri OK aute nerieši rieši to servis
- readiness je informácia o pripravenosti systému
- readiness vytváram pri normálnej inšpekcii (olej+filtre) raz za rok alebo pred EK (raz za 2 roky)

tým chcem povedať, že ak je auto u schopného majstra tieto veci urobí bez toho aby mu majiteľ o tom hovoril --- nie je to štandardný postup ale kto to pozná tak ho urobí pre svojho zákazníka aby mu odovzdal auto schopné na EK prípadne aby ho nepokutovali za MIL v západnej Európe.

pridal som sem manuál ako na EK ale až na pár výnimiek tu na to každý ...... (vulgarizmus) pritom som pri písaní toho príspevku (článku) minul tak 8 hodín času čerpal som vtedy z aktuálnej metodiky platnej pre stanice EK 2020 a to je riadne dlhy dokument ....... z rôznymi doplnkami po kadejakých serveroch
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných