Renault Laguna 1.9dci 88kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

varga088
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.08.2012 12:55
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna 1.9dci 88kw

Príspevok od používateľa varga088 »

Caute, takze mam uz spominane auto, najazdenych 308 000km... mal som problem zo snimacom tlaku turba. Tento rok, nepoviem vam blbost, ale asi 6krat som ho kupoval na autovrakovisku vo Velciciach a vzdy vzdy mi odisiel... bol som uz zufaly, nevedel som co s tym je. A vsak prisiel som na to. Bol to len zly kabel ... Skrat v kabli mi vzdy odpalil snimac a auto islo ako zdochlina. Kabel vymeneny, kupeny opat snimac z vrakoviska a frci jedna radost... tymto sa len chcem podelit o radu, ze nie vzdy to je mechanicka chyba, ale elektronicka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite zaujímavá skúsenosť,ktorá musí mať čudné pozadie.Ak je k dispozícii vedomosť o vade snímača tlaku,tak to sa nedočíta človek v novinách,ale býva to chybová hláška.A to bola zrejme určite nakoľko aj prerušenie aj skrat v signálovej ceste by musel na diagnostike vidieť aj Steve Wonder.Pozoruhodné je že ak sa porucha zopakuje,tak .......tak sa 6x vymení.To je už na zápis do Guinesovej knihy do kolonky "čo dokáže Slovensko"
Je doslova "Zlaté pravidlo" pátrať po príčine ktorá spôsobila výmenu.Potom nečudo že sa tri aj štyri turbá
vymenia kým sa začne premýšlať o dôvodoch.A tak ziatujem že sa SVK uberá velmi špecifickou cestou a to nie iba v autoopravárenstve ktorá by šla charakterizovať ako.....
rozumné riešenie treba použiť až potom,keď sa všetky ostatné vyskúšali !!!
Žiaľ si nepamätám koho výrok to bol,ale obsahuje velkú pravdu...problém začína,ak z niečoho trčí káblik !
varga088
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.08.2012 12:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa varga088 »

:) ano krasa ako povedat, ze som tupy... dobre dik :) mozno tvoj nazor. Vies, niektori ludia nie su tak naramne mudry ako ty :) a ked na to nevedeli mechanici prist, tak ja za to nemozem. A keby to diagnostika vyhodi, tak asi tu chybu hladame v tych poondiatych kabloch. Nemam rad taketo tupe komentare. Ja som sa podelil o radu. A nepotrebujem aby ma niekto ako ty vysmial. A este sa ti chcem ospravedlnit, ze mam 19rokov a nemam tolko penazi na podrobnu diagnostiku a na drahsi servis... :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

prŕ,čítaš čo nik nenapísal.Že sú v servise niekedy slabučký,je jedna vec.Že vymeniť jeden krát hoci naslepo,je v poriadku. Ak diagnostika písala či nie je úplne jedno.Na základe čohosi sa dospelo k názoru že je snímač vadný.Nepíšeš ako sa na to prišlo,ale v poriadku.Ale ak opätovne odíde niečo čo sa v krátkej dobe riešilo,je v každom normálnom svete impulz hladať príčinu.Nebola ani na tretí raz,nebola na štvrtý ani piaty ani šiesty
Myslím si svoje,ale slovo tupý,hlúpy,a pod nikde v mojom vyjadrení nanajdeš.Vstúpil si toho z novým poznatkom a neobvyklou sebakritikou,ale hádať sa nebudeme.Ctím si Tvoj názor,je jedno že si vo veku môjho vnuka,ja som viac než tri razy starší,ale nikdy sa nehanbím si priznať chyby ktoré porobím ešte aj dnes.A nie raz som to tu napísal,sorry,mýlil som sa.To patrí tiež k životu,ale časom na to prídeš že ak padneš do blata,najhlasnejšie sa musíš smiať ty

Doplním...málokedy končím skôr než pred polnocou v písaní,hladaní riešení pre tých čo považujú za prirodzené si pýtať radu.Radu skôr (väčšinou) než urobia krok,než sa popália,než vyhodia zbytočne kopec peňazí.Ani jedného to nestojí viac než napísať svoje patálie,a dosť často potom deň po dni si vymieňať poznatky "ako na to"
Mne sa to zdá úplne prirodzené,im sa to tiež zdá prirodzené,myslím že to lepšie riešenie ako sa zapiecť a urážať je poradiť sa.
Smiešne...hlúposť za peniaze,múdrosť zadarmo
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

re.

Príspevok od používateľa benky71 »

ahoj,mám presne to isté auto,ak by si bol na renault fóre CZ-SK,tak tam je to všetko popísané,ten kábel je vystavený vysokým vibráciám a často sa lámu káble,snímač je v tom nevinne,stačilo opraviť zlomený kábel(snímač neodpálilo),inak to fórum je dobré,hlavne preventívne kontrolovať určité veci.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

varga088 napísal: Vies, niektori ludia nie su tak naramne mudry ako ty

Keď som si prečítal tvoj prvý príspevok, som si pomyslel že fajn, keď sa niekto takto podelil s ostatnými o skúsenosť.
Ale v druhom, kde si reagoval na p.Hlavatého, si sa dokonale ukázal, čo si zač.
Neospravedlňuje ťa ani to že máš len 19 rokov, o to viac by si mal mať v sebe voľačo pokory, keď si mladý a neskúsený.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

varga088:Mne sa najviac páči že spomenieš že nemáš síce veľa peňazí na diagnostiku ale vymeniť snímač 6x bolo asi zadarmo že? Mhlavaty ťa chcel pekne naviesť na rozumný prístup a riešenie a ešte toto sa mu dostane.... toto vyjadruje stav SVK.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Re: re.

Príspevok od používateľa peto166 »

benky71 napísal:ahoj,mám presne to isté auto,ak by si bol na renault fóre CZ-SK,tak tam je to všetko popísané,ten kábel je vystavený vysokým vibráciám a často sa lámu káble,snímač je v tom nevinne,stačilo opraviť zlomený kábel(snímač neodpálilo),inak to fórum je dobré,hlavne preventívne kontrolovať určité veci.
tiez si myslim..
mal som rovnaky problem a bol to vzdy len kabel na to snimaci... snimac bol vzdy OK!
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

možno by ešte nebolo zlé si pozrieť a skontrolovať toto:
http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... 52d844640b
varga088
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.08.2012 12:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa varga088 »

Nebol som tu 2 dni, alebo kolko a tolko odpovedi hned na mna zhurta. Ja som toho pana, co mi odpovedal prvy, nepochopil spravne za co sa ospravedlnujem... a nemusite hned vsetci chrlit na mna ohen, toto nie je forum o tom, kto aky je... a treba niekedy aj pockat, nie som tu stale, aby som chybu napravil :)
A ked uz o to ide... kedze mam 19r. peniaze na benzin a podobne veci dostavam od rodicov, vzdy ked je vyplata. A bolo mi jednoduchsie kupit pouzity snimac (20€), ako riesit ten problem dalej, pretoze okrem diagnostiky by som musel zaplatit aj robotu mechanikovi, nemyslite? A ked zacnete teraz rozpravat o tom, ako som si ich mohol odkladat, tak vam mozem len tolko povedat, ze nikto nemohol vediet, ze to bude nejaky zasraty kabel. A diky za rady vsetkym ostatnym, co poradili... a panovy mhlavaty sa este raz ospravedlnujem.
Naposledy upravil/-a varga088 v 22.07.2013 13:41, upravené celkom 1 krát.
varga088
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.08.2012 12:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa varga088 »

A este k tym snimacom... nie nemam doma 6 dobrych snimacov, lebo kazdy ten snimac odpalilo :) a nie ze nekup to, lenze ekd nie su peniaze na zvys, a potrebujete mat auto v poriadku, tak to riesite aspon takto docasne!
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

no práveže ked nie sú peniaze nazvyš,treba pozerať diskusie na fórach,mne osobne to ušetrilo dosť penazí,je tam dosť ludí ktorí poradia a hlavne dajú aj fotky
opraviť izolačkou kábel je jednoduchšie lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nikto nevykopal vojnovú sekeru,je to o názoroch ako sám píšeš a z výmeny názoru by nemalo byť ani urazenie ani hnev.Ja som Ti vlastne vytkol iba to,že si po zopakovaní problému mohol dať svoj problém do placu a to by mohlo mať šťastnejší aj lacnejší koniec.Teraz je jedno poučenie,ale niekedy aj to patrí k životu.Veď ak je problém,daj dotaz,vyriešilo sa už kadečo,je tu kopec fajn ludí a dáva to šancu
Tak nech Ti Lagúnka pekne slúži.
A pre majiteľov Lagún Dci jedna rada...ak máte 280-300 tis km,máte najvyžší čas meniť ložiská na kľukovke (šálky).Práve som zase na jednej (280 tis) osekával zavarenú šálku z ojnice.Toto je u tejto motorizácie nevyhnutné robiť preventívne
varga088
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.08.2012 12:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa varga088 »

Chcem sa este opytat, ci kvoli tomu snimacu, ze nefungoval, mi moze kvapkat s intercoolera, alebo je na vine turbo?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Olej s tým snímačom nemá nič,a je treba posúdiť či olejovanie je ešte presiaková mastnota alebo je oleja viac než je slušné

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných