Renault Laguna 1.9dci 120PS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ewanqo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29.02.2008 08:38
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna 1.9dci 120PS

Príspevok od používateľa ewanqo »

cafte...ma niekto osobne skusenosti s Lagunou rv 06 s 1.9dci 120ps??? jake je to auto a preco su take lacne???
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tu nájdeš všetko : http://forum.renaultclub.cz/ , rozpráva sa že modely od 2004 sú ovela spolahlivejšie, ale aj tak pokusného králika by som robiť nešiel, všetko sú to nie najlacnejšie záležitosti
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

moj kolega má taku/ale ročník 2003/, musel po 100000km kupovať novu prevodovku, 5-6 stupen začal byť hlučný a bolo to...predtým mu odišlo turbo a praskla struna na tlmiči. nikdy to nemal burané, takže bol prekvapený a chce sa toho zbaviť...Ked sme boli v holandsku pre novu prevodovku, mal tam chlapík v bazáre 4 laguny s pokazenými prevodovkami a aj nejaký megane scenik s pod.problémom. Ale vraj ročníky 2004 a vyššie su udajne spolahlivejšie
MOST355
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 23.11.2007 15:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MOST355 »

Su preto take lacne lebo su to sroty strasne sa kazia vsetko odchadza.Ale su pekne radsej sy kupte hondu alebo toyotu tie su kvalitne .
ewanqo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29.02.2008 08:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ewanqo »

MOST355 napísal:Su preto take lacne lebo su to sroty strasne sa kazia vsetko odchadza.Ale su pekne radsej sy kupte hondu alebo toyotu tie su kvalitne .
vsetci tu pisu ze ti sikmooki su kvalitny...a napokon maju pravdu lebo su technicky na lepsiej urovni ale to ake maju te auta spracovanie sa mi nepaci vyzeraju tak hrackarsko a lacne.teraz mam hyundai lantru rv97 a mozem povedat ze je to auto na pohladanie motor ma vyse 180 000 je to 1.5 12V a ide ako novy...tak potichu nejdu ani auta vyrobene predvcerom :P ale viac sa mi pacia europske auta..a ta laguna 2006 ma fajnu vybavu a fajnu cenu..len preco za dva roky povodny majitel spusti vyse 400 000 z hodnoty auta je ????????????????????????????????????????????????????
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No asi preto, lebo : Vznikom modelov radu II si Renault velmi pohnojil svoje meno kvalitou vyrabaných áut a za druhe možno ani príchodom modelových rokov 2004 a viac sa situácia nezlepšila o tolko koko sa vraví...
aapalo
Príspevky: 285
Dátum registrácie: 03.01.2008 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aapalo »

ewanqo napísal:
MOST355 napísal:Su preto take lacne lebo su to sroty strasne sa kazia vsetko odchadza.Ale su pekne radsej sy kupte hondu alebo toyotu tie su kvalitne .
vsetci tu pisu ze ti sikmooki su kvalitny...a napokon maju pravdu lebo su technicky na lepsiej urovni ale to ake maju te auta spracovanie sa mi nepaci vyzeraju tak hrackarsko a lacne.teraz mam hyundai lantru rv97 a mozem povedat ze je to auto na pohladanie motor ma vyse 180 000 je to 1.5 12V a ide ako novy...tak potichu nejdu ani auta vyrobene predvcerom :P ale viac sa mi pacia europske auta..a ta laguna 2006 ma fajnu vybavu a fajnu cenu..len preco za dva roky povodny majitel spusti vyse 400 000 z hodnoty auta je ????????????????????????????????????????????????????[.
To nemôžeš porovnávať kórejské a japonské autá z roku 97...
24petusko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 22.08.2007 14:56
Zdieľať na Facebook

laguny

Príspevok od používateľa 24petusko »

No kde zacat.... Asi tym, ze mam uz jeden rok lagunu kombi s tymto motorom ( 1.9 dCi - 88 kw ) a som s nim uplne spokojny. Neda sa vseobecne povedat ze tieto auta boli poruchove, kazdy kto to hovori s tym autom mal osobnu skusenost?!!! To by som rad vedel... Vzdy zalezi kus od kusu, aky sa pritrafi. Kedze ja ho mam uz rok a nabehal som na nej cca 25000 km, mozem hodnotit to auto. Je to krasne, pohodlne auto ktore vo svojej cenovej kategorii nema konkurenciu. Treba si pri kupe poriadne skontrolovat stav auta, jeho historiu, elektroniku atd... Ja som to urobil precizne a som spokojny. A teraz nech sa pochybovaci cuduju, mam rocnik 01 so 126000 km a je spolahliva.
llabky
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 25.12.2007 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa llabky »

no, lagunka je super super, ale dam ti rad... kup si 1.9 88kw initiale - to je plna vybava...spolahlivost zarucena
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

sused kupil lagunu dci 4 rocnu s 89000km>>>ale zedakde stratili servisku ze mu potom poslu>>>a dodnes neposlali a uz sa mu medzitym roztrhol rozvod a rovnali mu hlavu
Medy
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 01.10.2007 17:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Medy »

Mam Lagunu 1.9 dCi rv 2002 uz 2 roky a som maximalne spokojny. Nebehal som na nej uz asi 30000 a ziadny problem, teraz ma 117 000km.
Nechcem laguny obhajovat, urcite sa nasli naozaj nepodarene kusy, ale tu plati aky pan,taky kram. Ked sa o auto majitel nestara, vytaca ho za studena, meni olej po 30000km, nechladi turbo a tankuje naftu z tesca, bodaj by sa mu nekazilo.
Nebal by som sa ist do laguny 06. Hlavne si dobre si over historiu auta! Vela stastia pri kupe
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

Medy napísal:Mam Lagunu 1.9 dCi rv 2002 uz 2 roky a som maximalne spokojny. Nebehal som na nej uz asi 30000 a ziadny problem, teraz ma 117 000km.
Nechcem laguny obhajovat, urcite sa nasli naozaj nepodarene kusy, ale tu plati aky pan,taky kram. Ked sa o auto majitel nestara, vytaca ho za studena, meni olej po 30000km, nechladi turbo a tankuje naftu z tesca, bodaj by sa mu nekazilo.
Nebal by som sa ist do laguny 06. Hlavne si dobre si over historiu auta! Vela stastia pri kupe
presne jak kazde auto jak sa staras a nekupis mondey car aj laguna dobra
mojko38
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 27.08.2008 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mojko38 »

zdravim ja mam lagunu 1,9dci r.v.05 ked som ju kupoval mala najazdenych 210000 KM,teraz ma najazdenych cca. 250tys a nemal som ZIADEN PROBLEM, KED SOM JU KUPIL MENIL SOM ROZVODY A TO JE VSETKO ALE KAMOS kupil novu r.v.2002 a stale ma problemi s elektrikou a odislo mu uz aj turbo (MAL JU CHIPNUTU]. je to individualne
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

No ano, to je pekne, ze sa Vam jednotlivcom Laguny nekazia, ale...ak si vezmeme statistiku, ta nepusti. Ide o auta pomerne rozsirene, sam mam par znamych, ktori ju maju a sam mam s nou skusenost (ale 1,9 Dci 101 k). A zeby kazdy odflakol udrzbu?Lebo naozaj kazdy, koho poznam s nou uz problem mal. A bohuzial, stale ide o pomerne drahe opravy.
Od roku 2004 mam to "stastie" pouzivat Renault grand Espace 2,2 Dci a tolko problemov kolko s nim bolo (a je) by som neprial ani nepriatelovi:-( Pritom auto bolo kupovane nove a udrzba podla doporuceni vyrobcu....ak raz napise, ze sa olej meni po 30.000, preco by som ho mal menit po 15.000? ked je to blud, nech to nepise, ale ak majitel dodrziava vsetky intervaly v serviske a auto sa mu furt odsiera aj tak, tak je problem niekde inde...
trassa
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.09.2007 14:48
Zdieľať na Facebook

Laguna II. 88KW

Príspevok od používateľa trassa »

[color=red][/color]JA MAM TIEZ TUTO LAGUNU A AKURAT NA DROBNOSTI AKO KLAPKA KURENIA A BRZDOVE PLATNICKYY NEMAM ZIADNY PROBLEM UZ MA NABEHANE 170 000KM A JA SOM NA NEJ NAJEL 65000KM JE TO SUPER AUTO A VTEJTO VYBAVE A POHODLIA INAKSIE AUTO ZA TAKU SUPER CENU AKO IDU NEKUPIS NIKDE A ZIADNE MOJA FULL VYBAVU NENI OCOM DISKUTOVAT A ESTE TIEZ MAM 02 r.v

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných