Renault Laguna 1,9 dci - pretesnenie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna 1,9 dci - pretesnenie motora

Príspevok od používateľa jesus-pd »

Ked som mal auto naposledy u mechanika tak mi povedal ze mi ten olej ide po odparovnika (ak si to teraz nemylim s inou castou auta :-\ ) ze ten motor ma tak cez 500 000km, povedal ze jedine asi novy motor. Preto ma zaujima ci sa da nejak pretesnit a kolko by to mohlo stat, diky
Auto je R. Laguna 2 1.9dci
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nech ma natiahne ak chápem čo si napísal.A to ho pokojne poskladám poslepu aj ak ho donesieš vo vreci rozobratý
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

jednudochu mi zerie olej, celkom rychlo, turbo bolo menene a mechanik vravi ze uz su tesniace kruzky zrejme tak vychodene ze mi to ide do odparovnika, pozeral to asi len zbezne lebo som tam bol s niecim inym ale myslim ze by mohol mat pravu, pripadne skuste poradit cim by to mohlo byt
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na 99% ak sa stieracie krúžky začínajú porúčať,je aj ostatok opotrebený,tj piest,drážky,tesniace krúžky.To všetko si odkrútilo tie isté km a hodnota kompresie by mala dosť naznačiť v akom štádiu to je. Prerušenie odsávania pár by mala zase spôsobiť neumerný tlak v nalievacom víku.Prečo neodmeriate kompresie,u Lagúny 2 to je dobre prístupné ma meranie
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

myslim ze mechanik ku ktoremu chodim nato vybavenie nema, popytam sa ci to niekto v okoli nerobi, ale nie som si isty ci chcem vediet co vsetko tomu je :D ked bude opotrebene vsetko co si napisal, oplati sa to vobec davat dokopy?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som ti to písal hned na začiatku a nedal si si povedať, prerobil by si čojaviem 1000€ a možno ani tolko...

To auto 500tkm nemá ani omylom, lebo tolko nenatočilo snád ani jedno , to bežne kapalo pod 100tkm , kto mal cez 200tkm si mohol hovoriť že má spolahlivý kus , a 300tkm tak to už bola asi náhoda...

Nakolko som mal Renault tak Renaultácke forum som sledoval pravidelne, a presne pre problémy týchto ročníkov bez ohladu na typ (Megane/Scenic/Laguna) som už Renaulta s dieslom pod kapotou skrátka nechcel

Stačilo dať na moju radu, ked si neveril mal si ísť na Renault forum na ktoré som ťa odkazoval nejedenkrát a aj tak si sa nepoučil

Nabudúce počúvaj ludí čo sa ti snažia pomôcť
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

ide aj o to, ze auto by som rozpredaval dlho potreboval som auto, nemozu mi v tom stat peniaze 3r. 200t ma iba na tachometri. Je inak mozne ze uz by boli vychodene tie tesnenia?
Tiez by som uz taku motorizaciu nechcel ale mam ju tak sa snazim to prezit. A neboj renaultacke forum sledujem uz od kupy, nie je to tak ze by som ta nepocuval
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Bohvie ako casto sa na tom menil olej, vytacanie za studena, atd...
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

to nechcem vediet :D cisto pretesnenie by co mohlo stat? asi by sa vazne oplatil rovno druhy motor ze?
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Najlepsie iny motor, do inej inej kasne lol
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

obavam sa, ze pri tejto 2kovej lagunke pravidelny servis moc toho nezachrani...:(, su proste auta, ktorym sa treba len vyhnut...:(

som riesil generalku motora v r. 1998, tiez som kupil pokazeny serbel, robil sa blok - suche vlozky, len toto stalo 10000 SK, robil sa vybrus na origo rozmer, piesty povodne, getze kruzky, nove tesnenie pod hlavu, remen, spojka, vyfukove ventily...komplet to vyslo 20000 SK na peniaze, rozobratie auta, zlozenie som robil sam, motor mi skladal jeden veteranista skoro zadarmo, v dnesnej dobe nerentabilne, cele zle !!! zohnat druhy agregat, prehodit, fajka zhasla...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Druhý motor = z blata do kaluže, presne preto ako sú tie motory problémové, jedine že by si mal možnosť kúpiť motor ktorý je v aute a vieš ho naštartovať, ale za taký ak je dobrý si každý vypýta a aj tak by som nemal 100% istotu
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tak potom uz len zapalit jak je :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako Ivko píše..z blata do kaluže,prípadne mačka vo vreci.
Čo mňa zaráža asi tak najviac je to,že vlastne je celá záležitosť asi ako sivý somár v hmle.Nik vlastne nič nevie,nik nič neoveril,neodmeral,ale rieši sa výmena motora a km všetko nepodstatné.Príde mi to ako desivo slovenské riešenie..systém - rozumné na koniec
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nebude z vlka slanina, ani z toho auta uz nic dobre, nejako polepit zalacno a dovi dopo, bude slavit den, ked sa toho zbavi, az na veky vekov...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných