Renault Laguna 1.9 dci - ide na 3 valce , dymenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna 1.9 dci - ide na 3 valce , dymenie

Príspevok od používateľa jesus-pd »

zdravim, mam renault lagunu 1.9dci 2002, potom ako mi turbo zozralo olej (otacky na max tak 20s) som nechal vymenit turbo a teraz mi volal mechanik ze ked ho nastartuje za studena tak ze krasne na skoci ale tak po minute ako keby isiel len na 3valce a zacne dymit, on si mysli ze je to vstrek ale ja moc nie, nevie cim by to mohlo byt?
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

mechanik si myslí???? prepáč ale to je čo za mechanika????
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

mechanikom..
zmerat tlaky sa mali este pred nahodenim noveho turba, predpokladam ze to kontrolovane ani nebolo, ci sa mylim?
vstrekovace sa tiez daju overt na stolici..
najdi si takeho mechanika ktory vie a nehada, aby ta ta oprava nestala viac ako by bolo nutne..
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Po tejto udalosti ti odide aj kluka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tiež vidím život ložísk na kľuke ohrozený a vyhádzal by som ich hneď von,jednak to nie je zásadná položka,jednak je to nutné robiť po určitých km automaticky,a robota to nie je velká.Vstreky rozhodne pozrieť aspoň diagnostikou na vyrovnávajúce dávky a namerať prepadové množstvá.Dobrý výsledok značne zmenší možnosť že sú v probléme.
Každopádne motor bežal v otáčkách o život bez akéhokoľvek obmedzenia,tj kým ho nelimitoval rozvodový mechanizmus,to treba mať na pamäti,a tak kontrola čo to zanechalo je na mieste.
Muctos
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 12.01.2007 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Muctos »

jurigad napísal:Po tejto udalosti ti odide aj kluka.
Preco si to myslis? (len tak zo zaujimavosti)
dik
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No ked ti turbo začne vo velkom žrať olej, motor už nezhasne ani po vypnutí zapalovania, krúti sa v extrémnych (maximálnych) otáčkach a toho oleja tam je len menej a menej tak sa to na niečom musí prejaviť.

Toto auto je jedna telenovela, po tej poruche sa to malo papierovo zlikvidovať, v konečnom dôsledku by to bolo len prerobených 1500€, respektíve menej vzhladom na možnosť rozpredať časť funkčných dielov.
Muctos
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 12.01.2007 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Muctos »

Aha :3035: pokial to ide takto ako na viedeu http://www.youtube.com/watch?v=rhlD5yfOV8Q tak tomu uz chapem.
aj toto BMW http://www.youtube.com/watch?v=M-pxsViKF88

tu pomoze asi len zacpat prisun vzduchu, alebo vytrhnut palivovu hadicku ci?
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Palivovu hadicku nie lebo motor uz bezi na olej... Normalne ho zadusit cez rychlost, pokial sa jedna o manualnu prevodovku a spojka je v dobrom stave. Ak ide o automat tak jedine zabranit privodu vzduchu, akymkolvek sposobom. Ale ide o sekundy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných