Renault Laguna 1.8i - nemá výkon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterxx1
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.08.2008 10:43
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna 1.8i - nemá výkon

Príspevok od používateľa peterxx1 »

Dobry den,mam taky problem na mojej lagune,ze mi nejde do vykonu a ked je nastartovane tak je zeravy katalizator?v com moze byt problem?je vymenene potrubie od vyfuku a aj katalizator,len koniec nieje este vymeneny,moze byt problem aj vo vyfuku?Dakujem za vase odpovede.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tie veci spolu súvisia,motor sa trápi a katalizátor si to v dôsledkoch odnesie. Vysoká teplota má rozhodne svoj dôvod,či je v dohorievaní paliva alebo spozdení zápalu je úplne pre túto chvíľu jedno.Možných dôvodov je viac než dosť,a nemal by byť problém z nich väčšinu odhaliť takpovediac hneď.
Ak by teoreticky mal byť koniec tj posledný diel výfuku pripchatý a zle priestupný,malo by to podobné problémy ako má.Ale to je otázka sa dostať pod auto na dve minuty,do potrubia pred katom navrtať dierku 4,5mm a vraziť do nej tri cm dlhý kúsoček brzdovéj trubky.Má priemer 4,75 a tak tam na veky vekov ostane,len sa zaslepý po odmeraní tlaku tzv texom,tj malinká samonarezávacia skrutečka do sadrokartonu,dlhá cca 5-6mm,tá tam dlží ako hrom a ak treba sa vytočí a meria tlak na vstupe do výf.systému čo je smertodatné.
Kto má DPF tomu stačí stiahnut jednu hadičku z dvoch hadičiek pomerového čidla a na diagnostike má v tom momente čistý tlak v potrubí.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nieco tu chyba, nie?
Preco sa menilo takmer komplet fyfukove potrubie a aj ten katalizator?
Myslim, ze sa to trosku este skomplikuje tym, ze ten novy katalizator uz bude nefunkcny a ze sa bude hladat chyba v zapalovani...
Raz predomnou Felicia, v stupani do kopca z nej zadnym vyfukom vyletel obsah katalizatora... Katalizator mala cervenozlty....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme že chýba.Dôvody.Minulosť.Neporadí ani konštruktér toho auta ak je opis biedny
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Silno pochybujem, ze sa ta vymena robila koli skorodovanym castiam. Skor si myslim, ze bol/je problem so zapalovanim, vyhorel katalizator, ucpalo to mozno prave ten koncovy diel a tak sa menilo vyfukove potrubie. Len skoda, ze sa najskor nehladala pricina poruchy, ale hned sa odstranila cast dosledkov.
Mozno aj preto, ze sa to da urobit aj doma v garazi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak sa niečo pobabre,veľa ľudí si to poopravuje,ale takmer nik nepátra prečo sa to stalo a tak sa to stane znovu lebo príčina ostáva.No to nemusí byť práve tento prípad,tu iba hádame nakoľko chýba takáto informácia.
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Tak, mozte akurat tak hadat, domnievat sa, vycucavat z prsta... .Lebo ked zadam temu, tak som potom lenivy na nu reagovat.Ak sa aj problem medzicasom vyriesil, tak aspon slusnost kaze tu prist a napisat ako sa vyriesil.
peterxx1
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.08.2008 10:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterxx1 »

Nemohol som odpisat,bol som v praci,problem sa vobec nevyriesil,ba este vacsi problem auto som dnes vobec nenastartoval,katalyzator som menil kvoli tomu,ze bol odhnity a odpadol mi,musim vymenit asi aj koncovy a stredovy vyfuk,myslim si ze tam je problem,lebo ked tocim z vyfuku vyletuju cierne kusky sadze.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Musieť nemusíš...vymeníš ho lebo,lebo nečítaš čo ti človek napíše.To nie je problém,len to stojí peniaze
Ak ani na sekundu nenaštartuješ,tak dôvodom je iná vec,aj keď by hneď bol zadný výfuk tropa.Nie pre výfuk neštartuješ
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

peterxx1: Keby si pozorne cital, tak prides na to, ze tvoj vyfuk je sekundarny problem. To co ti lieta z vyfuku, tak to je zrejma obsah tvojho katalizatora. Mozno uz aj toho noveho...
Ty mas problem s motorom. Myslim, ze si zabudol dodat vsetky detaily tvojho problemu, alebo aspon postupnost a vlastne si zacal od konca. Zrovna tak s tou opravou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných