Renault Koleos - rozvodova skrina retaze od oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smileboy
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.11.2013 19:54
Zdieľať na Facebook

Renault Koleos - rozvodova skrina retaze od oleja

Príspevok od používateľa smileboy »

Zdravim. Mam motor 2.0 dCi 110kw 4x4 r.v. 2009. Ked som dal dole spodny kryt motora (chystam sa vymenit olej) a pozrel som odspodu na motor konkretne bocnu rozvodovu skrynu tak som si vsimol ze je zafrkana od oleja. Olej neubuda stale je tam kolko som ho aj nalial (pred rokom) no to miesto som asi pol roka dozadu utrel a teraz je tam znamka oleja zase. Je to v poriadku alebo to znaci nejaky problem? Dakujem za odpovede ...ide o auto Renault Koleos

FOTO:

http://s27.postimg.org/isroobk4j/DSC_1223.jpg
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

semering alebo tesnenie hod dole dekel a zistis priamu pricinu urcite,zatial to neni vazne ale moze sa to zhorsovat ked budes menit olej urcite by som to vyriesil.ked budu ostavat flaky v garazi tak sa to urcite zhorsilo a ries to co najskorej.inak mna osobne tiez vytoci ked mam na mojich autach nieco taketo.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Radsej to nechaj tak a nevsimaj si to.vymenou druheho semeringu len stratis cas a tiect to bude aj nadalej.inac to znaci vybehany motor.kazde auto co som mal ked zacali takto pustat semeringy malo 50-70000km pred smrtou.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

neviem nepoznám ten motor, píšeš že máš rozvodovú reťaz, ak by si mal remeň tak by to bolo na jasnú výmenu, ale takto ak si v rámci výmeny intervalu, nevšimneš únik, tak by som to tiež neriešil, akurát teraz v zime ak poriadne prituhne, tak Ti môže ľahšie ten načatý simering vyhodiť tlak zhustnutého oleja pri každom štarte a tak sa môže stať že nečakane ostaneš niekde vysieť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vytlačenie seemeringu nehrozí,nie je pod tlakom oleja.Je iba pod vnútorným tlakom prostredia ktorý by mal byť správne jemne podtlakový až neutrálny .Toto bude asi aj príčina presaku (to nie je únik) kedže vnútorný priestor nemusí mať funkčné odsávanie olejových pár.Pokiaľ je odsávanie funkčné,presaky sa skončia.Množstvo oleja ktoré sa takto dostane von je za rok jeden náprstok,ale teplota motora a vzlínavá schopnosť spôsobí že sa rozptýli do obrovskej plochy.Treba skúsiť za chodu motora jemne pootvoriť nálevný otvor oleja či je nie je tlakovaný.Podla výsledku obnoviť odsávanie klukovej skrine,tj vyčistiť.Zátku nesmie ten vnútorný tlak vyslovene tlačiť,býva neutrálny z tým že cítiť pulzácie olejových pár od chodu motora,ale vyslovene tlak byť nesmie.
Nepojazdnosť nehrozí,treba riešiť najviac z dôvodu aby sa mastnota nedostala na drážkový remeň čo by teda v žiadnom prípade nemalo tu byť reálne.Kým je to povrchová mastnota mimo dosahu na remeň,vyslovene problém nehrozí
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

na motore JTD 1.9 103kW 16V sa mi stalo presne to čo som popísal, a to pri funkčnom, teda priechodnom odvetraní kľukovej skrine :-\
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem prečo ak sa rieši Koleos riešiš čo sa udialo na JTd
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: kazimir a 8 neregistrovaných