Renault kangoo 1.9d d65

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mmmmmmm22
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.02.2017 17:07
Zdieľať na Facebook

Renault kangoo 1.9d d65

Príspevok od používateľa mmmmmmm22 »

Zdravím pani mam problém netlačí mi naftu z nádrže mal som aj povolení filter a nafta nejde donho ale tu je problém vytiahol som čerpadlo ale žiadne v nádrži nieje je tam len snímač hladiny a neviem kde je čerpadlo som z toho jeleň nemôžem zistiť co mi tlači naftu stretol sa už niekto stím
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Nic netlaci naftu. Vstrekovacie cerpadlo si ju same taha.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Padá ti nafta a vstrekovacie čerpadlo si ju nevie natiahnuť. prekontrolovať tesnosť palivovej sústavy = autoservis. Ja som to na podobnom motore (nie na aute) vyriešil vložením elektrického podávacieho čerpadla zaliexpresu asi za 10 eur.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mmmmmmm22
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.02.2017 17:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmmmmmm22 »

Tesne je všetko som kontroloval ale na čerpadle je elektromagnetický ventil (čerpadlo lucas) a ten keď otočím kľúčom tak rapoce asi 3sekundy a potom vypne teraz neviem na co je ten ventil ci so on tlači alebo predvstrek som už z toho na nervy
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Práve preto, že nevieš, tak smer autoservis - oni totiž vedia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mmmmmmm22
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.02.2017 17:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmmmmmm22 »

Nič v zlom ale do servisu nechodím ani som nikdy nebol tak sem nepíšem tak idem do servisu tak hľadám aspom ci niekto sa stím nestretol dakujem
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Sak stretol. Pisal som ti to uz v prvom prispevku. Podavacie cerpadlo nemas, vstrekovacie ma cast ktora sa stara o prisun paliva do vysokotlakej casti preto ti nic netlaci naftu do filtra... Co chces k tomu obrazok?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak si trúfaš rozobrať vstrekovacie čerpadlo a zohnať do neho komponenty tak do servisu nemusíš. Ale to by si sa nepýtal tu na fore.
Myslím že správny postup by bol asi takýto - auto odtiahnuť do servisu, ktorý demontuje vstrekovacie čerpadlo a odošle ho do špecializovaného servisu na čerpadlá. Po dodaní opraveného čerpadla ho namontuje a skontroluje a nastaví rozvody.
Ak sa mýlim opravte ma.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Najskôr skontrolovať tesnosť systému a potom až riešiť čerpadlo, skontrolovať všetko, kazdu drobnosť, gumičku a podobne
mmmmmmm22
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.02.2017 17:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmmmmmm22 »

Popíšem problém podrobnejšie bola prasknuta hlava tak som zohnal používanú vymenil tesnenie pod hlavu nastavil rozvody aj čerpadlo atď. po prvom zložený auto naštartovalo aj chod všetko super len 2 trysky trocha slzily lebo som dával moje zo starej hlavy tak som zas vytiahol pretesnil nanovo a odvtedy to nechce chytit. Zhavice sú ok zajtra skúsim Trysky dám von a ci budu tlačiť naftu. Ale preto píšem že neviem či si tlači naftu pri štarte z nádrže alebo len pri otočený kľúčika jak klasika otočí natahaha a potom štartuje
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Skúšal si odvzusnit systém? Renault mávajú gumenu pumpicku aj ta môže byť popraskana a môže tam byt netestnost, padne nafta a hneď je problém na svete
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Som v rozpakoch lol vymeníš hlavu, nastavíš rozvody, a nevieš či má auto podávacie čerpadlo?
To je ako keby neurochirurg nevedel pichnúť injekciu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Asi 10 rokov dozadu som riesil rovnaky problem na cliu.Tiez mi radili vsetko skontrolovat co je v palivovej sustave a navyse som dal spatnu klapku do potrubia na skusku.pomohlo docasne.Pokial som nenastartoval na prvy krat bolo to nic ,ale ked som zacal obehovat a auto zdochlo a neslo nastartovat skoncilo u mna.Predal som ho za srotovu cenu bral som to ako vystrahu.
mmmmmmm22
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.02.2017 17:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmmmmmm22 »

ja viem ze ma podavacie cerpadlo ale kde ked neni v nadrzi ale je tam len vysokotlake a to si taha ale ako? ja som sa pytal aj ci ten eletromagneticky ventil na cerpadle taha alebo je to na predvstrek cital som uz ine fora a niekde pisu ze je to na predvstrek inde ze si tlaci a to potrebujem vedet nic viac lebo to je najmenej vymenit bohuzial renolta mam prvi raz a co je natom vymenit hlavu a rozvody vymenit to zvladne kazdy trocha zrucny clovek ja len nenavidim tieto elektronicke blbosti
mmmmmmm22
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.02.2017 17:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmmmmmm22 »

ja myslim toto ci to je to cerpadlo co tlaci naftu to je v cerpadle z boku https://www.kupsito.sk/i/5552011002/Vst ... EN_PEUGEOT

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných