Renault Grand Scenic 1,5 dci 81kw + EDC - skusnosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bantik80
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.03.2012 07:36
Zdieľať na Facebook

Renault Grand Scenic 1,5 dci 81kw + EDC - skusnosti

Príspevok od používateľa bantik80 »

Chcel by som sa opytat, ci tu ma niekto skusenost s motorom 1,5 dci 81 kw v kombinacii s automatickou prevodovkou edc v renaulte grand scenic, zaujima ma jeho spolahlivost, spotreba, ...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kúpiť auto vážiaceho skoro 1500kg (v cenníku je uvedená hmotnosť 1568kg aj s vodičom) s 1.5dci a k tomu ešte automatom je hlúpe rozhodnutie, zrýchlenie z 0-100 za takmer 14 sekúnd (vyše 14s v 7-miest. verzii) hovorí za všetko (najhoršie zo všetkých ponúkaných motorizácií) a verím že to nemerali pri obsadení 4-5 osobami + batožina na dovolenku

Furt len každého trápi spotreba, by ma zaujímalo kolko s tým mienite ročne najazdiť že sa oplatí šetriť toť 0,5l nafty na 100km. Aby ten rozdiel vyššej spotreby urobil mesačne vôbec 10-15€
janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

Rozmýšľaš nad novým alebo máš možnosť kúpiť jazdenku?
Každopádne slabý motor na to auto a keď ešte bude naložené...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

ivko1 napísal:
Furt len každého trápi spotreba,


Aby ten rozdiel vyššej spotreby urobil mesačne vôbec 10-15€

skor to bude v tom, ze 1,5 je od 2,0 DCI lacnejsia o 5000€...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aj ja som chcel pre ženu 1,5Dci od renaultu , sice v malom autíčku (Clio). Všetci mechanici čo som sa ich pýtal ma išli biť a prestali ma zdraviť. Vraj pokial by to bol koncern alebo jtd tak ok , aspoň na mne zarobia ale tá 1.5dci je tak zlá že to už nechcú ani opravovať. Čo som sa informoval u majitelov v okolí tak na 7 ročnom voze 3x vstreky a umrel na kluku. Asi aj preto sú tie vozy za polovicu oproti porovnatelným.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bantik80
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.03.2012 07:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bantik80 »

hladam nove MPV, 7 miestne s automatom (to su zakladne a nemenne podmienky). neriesim, ci bude auto jazdit za 5 alebo 7 litrov, do uvahy by prichadzal aj benzin, ktory renault neponuka s automatom, preto sa pytam
funci
Príspevky: 880
Dátum registrácie: 21.11.2013 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funci »

napíš aj koľko za to chceš dať
bantik80
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.03.2012 07:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bantik80 »

zhruba 25000 je strop. zatial mi to vychadza na s-max 2.0 tdci s powershiftom, ale hladam aj ine alternativy
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

S-max je dobrá voľba,alebo ešte mazda 5,ale tam automat asi nenájdeš.
Nedávno tu bola podobná téma,tak treba pohľadať,alebo nech to tu niekto hodí :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Obísť velkým oblúkom celý Grand Scenic.Posledný búraný ma uistil že v prípade že príde na opravu si treba zobrať dovolenku.To je klbko žobožrútskej hlúposti odpredu dozadu aj z kartou aj ručnou aj automatom aj takou maličkosťou napr že mu nevytvorili kotevné úchyty pre rovnaciu stolicu,čo už je ozaj vrchol idiotizmu.Auto kde pre brzdový kotúč treba meniť celý náboj aj z ložiskom aj magnetickým krúžkom pre ABS nech si tvorca strčí ...tam,kde ručná brzda pre jedno z laniek príde komplet z elektronikou na výmenu asi je hodné iba podpálenia
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milanove slová vytlačiť a zavesiť na nástenku. On vie o čom hovorí a ja som len jeden z mnohých čo to môžu potvrdiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Potvrdzujem slová nadomnou, konečne niekto kto to správne vyjadril.... takisto mi stačilo fušovať do niekoľkých žabožrútskych opráv a mal som dosť....
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

každý nech si kúpi to čo sa mu páči a to čo chce mať doma. kazí sa každé auto každej značky, neexistuje auto ktoré netreba servisovať, na slovensku je len jeden komplex a to že treba mať vždy lepšie auto ako sused a pokiaľ to takto ostane, tak nikto nikdy nebude mať triezvy názor na automobilky. doporučujem ti kúpiť to na čo máš peniaze, čo ti urobí radosť a s čím budeš spokojný. PS: mal som už skoro všetko možné a všetko treba servisovať. to len pre toho kto by mal nejaké blbé poznámky. HOU dohovoril som.
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Možno by bolo vhodné od zadávateľa doplniť aj účel využívania 6. a 7. miesta. Či to bude pre deti, dospelých, krátke alebo dlhé vzdialenosti, potreba bat. priestoru pri určitom obsadení... Lebo niektoré vozidlá sú len akože 7-miestne...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

ak je to 6 a 7 miesto pre deti, co potom skusit Carens:
http://www.kia.com/sk/modely/carens/cennik-html/?


Do ceny sa zmesti, nekazi sa a uz aj celkom slusne vyzera..

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných