Renault Clio TCe 0,90, 66kw, rok vyroby 2013

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jarino65
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.10.2011 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarino65 »

Takze skusobna jazda uspesne za mnou, pre tych co to zaujima, tu su moje dojmy:
Combikove Clio sa mi paci viac ako kratke a je ovela praktickejsie. V hnedej ho sice nechcem, tak ako mala predvadzacka, ale v cervenej ho mali na sklade a nadherna farba, fakt.
Motor: po nastartovani jemne vibracie, po pridani plynu nic necitit, jazda uplne plynula, na krizovatkach som vypol S&S system a po zahriati motora vibracie takmer ziadne. Necitil som ziadny vypadok medzi 2300 a 2500 otackami, prave naopak, vdaka turbu ma auto velmi dobry tah, to som necakal, od cca 2000 plynuly zaber do 3500 otacok...2 osoby v aute isiel som max. do 4000 otacok a velmi zive, ovela lepsie ako 54kw model. Potom som opat aktivoval S&S system, fungoval vyborne. Moj plan, ktory mi potvrdil aj predajca je na dlhe trate vypnut, do mesta zapnut. Celkovo bol predajca ustretovy, na moj vkus prilis chvalil, ale to je jeho praca, niektore veci som filtroval:-)Dost som sa pobavil ked vravel ako sa zapina tempomat...
Isli sme do kopca na 5 bez problemov, predbiehanie ziadny problem, motor sa mi paci. Najazdil som 35km, aj mimo mesta...
Podvozok: cista jednotka...taky akurat...
Interier: paci sa mi cierny s cervenymi doplnkami, aj leskle plasty by som si dal. Vpredu miesta dostatok, vzadu som si sadol za seba tak akurat, mam 179cm, takze 4 osoby ako ja sa v pohode odvezieme,co bude raz za rok, takze OK.
Spracovanie: pristrojovka makceny plast, jedine co mi vadilo bol plast na zadnych-bocnych dverach, jednym slovom skaredy...Skusal som aj bluetooth, mam telefon LG a s LG displajom komunikoval v pohode. Aj svoje USB som tam dal, hudba hrala slusne.Celkovo palubna doska pre mna velmi pekna.
Kufor velky, dvojite dno, rezerva je od spodku, to sa mi paci, ze aspon nejaka je.
Este sa mi nepacilo ze okno sofera musim drzat gombik aby islo hore-dole
Moje hodnotenie 1 minus.
Necham si dnesnu EUFORIU ulezat v hlave a zajtra si mame volat.Ak sa dohodneme na cene, zoberiem ho. :2f93:
Naposledy upravil/-a jarino65 v 09.01.2014 19:42, upravené celkom 2 krát.
jarino65
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.10.2011 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarino65 »

simie69 napísal:Dám ti chrobáka do hlavy ?
Pozri si novú C4 s výbavou Best Collection, majú naň teraz akciu. Známa si kúpila dízlovu za 13k, verím, že benzín bude ešte lacnejší. Navyše, kvalitatívne je to auto veľmi, veľmi dobre spracované... Držím prsty s výberom:)
Vyzera celkom fajn, benzin maju v cene ktora mi vyhovuje, zaujimave...
jarino65
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.10.2011 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarino65 »

ericssom napísal:Pri 1. jazde mimo mesta som aj hodne na seba nadával, že som si kúpil 0,9 TCE, ale po cca 120 kilometroch som prišiel na to, že mám zapnuté ECO. Keď ho vypneš, je to celkom OK. Nie je to však závodník, ale na 130 sa dostanem celkom v pohode (možno aj trochu rýchlejšie ako s 1,6 HDi). Predbiehať sa dá, ale podradiť pravdepodobne budeš musieť. Záleží od terénu a počtu ľudí v aute. Ako v recenzii písali, zvuková kulisa a vibrácie sú iné ako vo 4 valci. A mne sa práve to po skúšobnej jazde zapáčilo. Mne to pripomínalo Porsche 911... Stále som podraďoval a zrýchľoval aby som ten motor počul viac.

Ja som sa rozhodol pre 0,9 TCE preto, lebo som diesel nechcel a voľba padla na toto vozidlo - tým pádom som si mohol vybrať medzi 0,9 TCE alebo 1,2 TCE. Určite by som si radšej vybral klasiku v benzíne, avšak tá sa v Capture neponúka.

Osobne by som si však z novinárskych postrehov veľa nerobil, oni na to idú úplne inak ako bežný spotrebiteľ - pár auto novinárov osobne poznám. Takže keď sa Ti Clio páči, hor sa do toho, design ujde, motor ide a kvalita je taká ako sa na triedu patrí. Bude tam veľa plastov, tvrdá prístrojovka ako vo väčšine iných áut (ale napr. Peugeot 208 má v prístrojovke aj kúsok mäkčeného plastu) ale určite si myslím že je to stále rozumnejšia voľba ako ojazdené veľké dieselové vozidlo z roku 2005 s 3x pretočeným tachometrom.

Jediné čo môžem vytknúť tomuto autu (zatiaľ) je spracovanie plaubného počítača. A to sa týka pokiaľ viem všetkých terajších Renaultov. PC neukazuje naraz viac údajov, vždy len jeden. Peugeot / Citroen ukazujú vonkajšiu teplotu + čas + okamžitú spotrebu + tempomat, ale na tomto ukazuje len jeden údaj a keď si zapnem tempomat tak všetko ostatné prebije údaj z tempomatu.
Suhlasim. Tiez chcem iba benzin. Mne sa motor hned zapacil... Na novinarov mame rovnaky nazor. Palubny PC mi nevadil, popravde ja si ho pri jazde ani nevsimam. Jediny rozdiel oproti Capturu = ten plast na pristrojovke je v Cliu cely makceny, na dverach nie, len taky maly kusok tam dali, budem to musiet ocalunit alebo co :3035:
marco64
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 20.10.2007 13:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco64 »

upps ... ten omyl na zaciatku ze 75kw :-\ ale ten kto sa vyzna nebude riesit lebo hned si doplni ze asi som myslel 75koni :300f:
Ale k teme. 1.2 tce tiez som to skusal s automatom. Do mesta by som bral ale nedoverujem velmi renault automat prevodovkam. Keby bol manual tak beriem 1.2 tce. 0.9 na grantoure som nesiel neviem posudit. Kratke clioc podvozkovo som bol spokojny prudke zakruty drzalo pekne citil som sa especne.Malo miesta na zadnych sedadlach a male zadne dvere . Zvuk je vo vnutri akoby si mal 6valec. Keby sa dalo kup si do toho r link . Pocul som ze sa na cliach da nastavit aj zvuk ktori ti reprodukuju repraky vo dverach a da sa nastavit zvuk sportovych vrzii v6 vivastella alebo take nieco. O tom som len pocul ze to maju mat clia ale neviem ci to uz nejak sprevadzkovali.
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Ked to nie je tajne,mozes napisat v ktorej predajni si bol?
jarino65
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.10.2011 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarino65 »

Ti co ste kupovali nove, je podla vas realne toto:
Cennikova cena 13.400,-eur
Ja chcem za 12.400,-eur
???
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

V com je problem?Dones im 12400e a bud daju alebo nie.Ked nie pojdes inam.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Aj tak sa Ti to "ušetrené" vráti v podobe servisných prehliadok :-)

Inak tento 0.9 nie je ten istý, ako vo Fiate? Alebo to je dvojvalec?
jarino65
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.10.2011 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarino65 »

bopol napísal:V com je problem?Dones im 12400e a bud daju alebo nie.Ked nie pojdes inam.
Ano tak to urobim :2f93:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Sliedic napísal:Aj tak sa Ti to "ušetrené" vráti v podobe servisných prehliadok :-)

Inak tento 0.9 nie je ten istý, ako vo Fiate? Alebo to je dvojvalec?
:3020: , fiat 3 valce nema, ale dost slusnu tradiciu dvoch...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jarino65
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.10.2011 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarino65 »

Kupujem za 12600,-eur. Dakujem vsetkym za komunikaciu a postrehy...
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Tak nech slúži :2f93:
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Tema konciaca Happy endom pri vybere noveho auta..? Asi bluznim, vsetko zle sa raz na dobre obrati... Aj toto forum :d :D
jarino65
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.10.2011 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarino65 »

Ano happy end, preco nie? :3035: S autom som spokojny, vsetci si ho obzeraju az mi je to smiesne...
Uz tam mam 1500km a s vykonom motora som spokojny, predne sedacky su makke a pohodlne. Ludia toho napisu a narozpravaju, maju predsudky, ale myslim ze Renault sa rozhodol spravne pre tento motor. Ako pisal majitel Capturu, ten motor ma zaujimavy zvuk a paci sa mi tiez coraz viac. Spolahlivosti sa neobavam, kto sa boji nech jazdi na 54kw. Pre mna krajsie auto ako Megane Combi aj po facelifte 2014 a tusim ze v Europe 2.najpredavanejsie auto...
Odporucam :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A vieš že chváliš deň pred večerom ?

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných