Renault Clio 1,5 dci pls prečitajte

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

spiso7
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 19.04.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spiso7 »

imro2t napísal:pýtal som sa, preto, aby som sa uistil, teraz už viem, že výfuk nemusí byť úplne odtrhnutý a problém nemusí byť vidieť od spodu. každopádne, furt sú to dohady, je rozdiel určiť príčinu problému ak stojím pri aute a ak len čítam... Zajtra sa pozrieš a uvidíš :)
Ďakujem ti aj tak za rady, chápem tomu že sa nedá poradiť od PC keď nepočuješ ten zvuk a nevidíš to pred sebou. Ale každý rozum sa mi hodí :) uvidím zajtra čo to ....
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

to je na porazenie, čo?...pamatám si, ked ma pred 14 rokmi zradil citroen bx v nemecku na dialnici, bolo asi -20 stupnov celzia, vo vrecku som mal 100dm čo nestačilo ani na odťah do najbližšej obce a mobil som ešte nemal...tak som šlapal peši na najbižšiu pumpu, o ktorej som ani netušil ako daleko asi bude. Fuuj, ešte dnes mi je zima, ked si spomeniem! /to o tých 100dm,že mi to nestačí na odťah mi povedali na pumpe čo bola akoby zázrakom asi 2km odtial...asi preto som nezmrzol a som ešte stále tu a píšem/
Neboj, nech je to čokolvek, vždy sa nájde riešenie...máš pravdu, ťažko radiť cez net, ale ak to auto ide, odvez sa domov, hádam to vydrží, pekné sviatky a skus zohnať doma mechanika. :2f93: :28b7:
spiso7
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 19.04.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spiso7 »

petyy napísal:to je na porazenie, čo?...pamatám si, ked ma pred 14 rokmi zradil citroen bx v nemecku na dialnici, bolo asi -20 stupnov celzia, vo vrecku som mal 100dm čo nestačilo ani na odťah do najbližšej obce a mobil som ešte nemal...tak som šlapal peši na najbižšiu pumpu, o ktorej som ani netušil ako daleko asi bude. Fuuj, ešte dnes mi je zima, ked si spomeniem! /to o tých 100dm,že mi to nestačí na odťah mi povedali na pumpe čo bola akoby zázrakom asi 2km odtial...asi preto som nezmrzol a som ešte stále tu a píšem/
Neboj, nech je to čokolvek, vždy sa nájde riešenie...máš pravdu, ťažko radiť cez net, ale ak to auto ide, odvez sa domov, hádam to vydrží, pekné sviatky a skus zohnať doma mechanika. :2f93: :28b7:
ty vole to je snáď zlý sen čo mi píšeš ty .... to by ma piclo. Pre istotu beriem zo sebou teplé oblečenie, peniaze a mobil :D
spiso7
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 19.04.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spiso7 »

A poviem Vám, že to dopadlo na chuja. Samozrejme, pred sviatkami sa mi musí všetko dosrať. Ešte že som priateľke pribalil teplé oblečenie a auto sa mi rozsypalo ešte v trenčíne, dym od priestoru alternátora, smrad .... auto nakoľko tu neznám servisakov muselo putovať do origo servisu renault, s ktorými nemám dobré vzťahy ... dúfam že to bude len dáke ložisko, kladka zadretá. ALe zase mi vyhodilo aj chybu potom keď to prestalo hrkotať dobíjanie a vyhodilo STOP. Takže takto milí páni a dámy som ja dneska pocestoval. Na to som musel volať odťahovou ešte. Ach jaj. Si ani nechcem predstaviť tú cenu, ako si to odkontrolujem čo vymenili a čo nie? Šak on tam môže vymeniť len ložisko a povie že celý alternátor .... asi si s tým nepomôžem, že? Navyše zajtra potrebujem vypadnúť preč.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

spiso7 napísal:A poviem Vám, že to dopadlo na ch***. Samozrejme, pred sviatkami sa mi musí všetko dosrať. Ešte že som priateľke pribalil teplé oblečenie a auto sa mi rozsypalo ešte v trenčíne, dym od priestoru alternátora, smrad .... auto nakoľko tu neznám servisakov muselo putovať do origo servisu renault, s ktorými nemám dobré vzťahy ... dúfam že to bude len dáke ložisko, kladka zadretá. ALe zase mi vyhodilo aj chybu potom keď to prestalo hrkotať dobíjanie a vyhodilo STOP. Takže takto milí páni a dámy som ja dneska pocestoval. Na to som musel volať odťahovou ešte. Ach jaj. Si ani nechcem predstaviť tú cenu, ako si to odkontrolujem čo vymenili a čo nie? Šak on tam môže vymeniť len ložisko a povie že celý alternátor .... asi si s tým nepomôžem, že? Navyše zajtra potrebujem vypadnúť preč.
no mrzí ma čo sa ti stalo, daj potom vedieť ako si dopadol.
pekné sviatky,
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

no ak sa Ti rozsypal alternátor, tak ten v pohode zoženieš na vrakovisku, clio nie je rarita na našom trhu, držím palce
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

ak už mal dole alternátor, tak mechanik videl, či je guma v poriadku, alebo nie... tuším to je dnes v móde byť automechanikom v štýle budem meniť súčiastku za súčiastkou, však nakoniec sa to hádam nejako spraví... a hlavná vec, že zákazník každý omyl aj tak zaplatí...
spiso7
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 19.04.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Re: neskoro

Príspevok od používateľa spiso7 »

fidlikant29 napísal:tak skoda ze som to nenasiel trochu skor... mam clio dci a startovanie podobne ked sa ochladilo blblo...trbalo blho tocit a ...jedina chyba u mna boli zhavice ... presne 2 nefungovali vobec po vymene startuje ako hodinky...
no a k tomu drncaniu zhodou okolnosti som to riesil tiez auto ma najazdene167000km r.v. 2002 pravidelny servis ... nedavno mi tiez zacalo nieco drncat asi ako tebe a nevedel som zistit co to je...a ani moj dvorny mechanik tak som vymenil kladku na klinovom remeni potom jednu remenicu nepomohlo potom isiel alternator na go - nove loziska a na pocudovanie nepomohlo ani to... takze zbytocne vyhodene 8 tisic ...a nakoniec to bola hlupa remenica na alternatore ktora bola niejako odpruzena gumou a ta guma zrejme dozila a tak drel - drncal kov o kov .... kupil som novu asi 2000 sk chlapik ju vymenil nahodil som to na auto a motor nedrnci a ide ako hodinky.... ak nepocitam par sedivych vlasov a asi 2 tyzdne zufalstva tak to dopadlo celkom dobre ....


na skorej si sa mal ozvať, škoda, ušetril by si mi kopec nervov :) idem s malou dušičkou zavolať do renaultu a uvidím, ináč problém totožný do bodky s tebou
prajem vela stastia s opravou .... inac clio dci je super auto, no aspon pre mna
spiso7
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 19.04.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Re: neskoro

Príspevok od používateľa spiso7 »

fidlikant29 napísal:tak skoda ze som to nenasiel trochu skor... mam clio dci a startovanie podobne ked sa ochladilo blblo...trbalo blho tocit a ...jedina chyba u mna boli zhavice ... presne 2 nefungovali vobec po vymene startuje ako hodinky...
no a k tomu drncaniu zhodou okolnosti som to riesil tiez auto ma najazdene167000km r.v. 2002 pravidelny servis ... nedavno mi tiez zacalo nieco drncat asi ako tebe a nevedel som zistit co to je...a ani moj dvorny mechanik tak som vymenil kladku na klinovom remeni potom jednu remenicu nepomohlo potom isiel alternator na go - nove loziska a na pocudovanie nepomohlo ani to... takze zbytocne vyhodene 8 tisic ...a nakoniec to bola hlupa remenica na alternatore ktora bola niejako odpruzena gumou a ta guma zrejme dozila a tak drel - drncal kov o kov .... kupil som novu asi 2000 sk chlapik ju vymenil nahodil som to na auto a motor nedrnci a ide ako hodinky.... ak nepocitam par sedivych vlasov a asi 2 tyzdne zufalstva tak to dopadlo celkom dobre ....
na skorej si sa mal ozvať, škoda, ušetril by si mi kopec nervov :) idem s malou dušičkou zavolať do renaultu a uvidím, ináč problém totožný do bodky s tebou
prajem vela stastia s opravou .... inac clio dci je super auto, no aspon pre mna
spiso7
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 19.04.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spiso7 »

imro2t napísal:no ak sa Ti rozsypal alternátor, tak ten v pohode zoženieš na vrakovisku, clio nie je rarita na našom trhu, držím palce
no to je na tom, ako som písal vyššie, na sviatky je riešiť tieto veci o figu. Vieš ty sa ponáhlaš domov za rodinou z mesta kde si celý rok a zrovna vtedy sa ti toto stane. Tak neriešiš najlacnejšieho mechanika ktorý ťa zobere aj tak po sviatkoch ale riešiš najrýchlešie riešenie - v mojom prípade ORIGINAL AUTOSERVIS RENAULT. Skrátka som čo najskôr potreboval auto. Cenu mi povedal že to údajne repasovali alternátor, vymenili remenicu a ložisko cena - cca 300 €.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ako som aj cakal ,,nezapreli sa,to je riadny repas,remenica -lozisko,,,,to si mohol kupit aj funglovku,,,,to co ti vymenili kupis u cudzich v mototech. bez zlavy za 80e ,,,ale keby ti ho predaju oni ,,,tak inde kupis k tomu aj dvere za tie prachy,,
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

s tými sviatkami to je také... servisáci sa sa fakt nezapreli... treba na vianočné prémie...
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

imro2t napísal:s tými sviatkami to je také... servisáci sa sa fakt nezapreli... treba na vianočné prémie...
lenze tieto akoze znackove,,ta kantuju po cely rok,im je jedno aky je datum,,,,ja sa divim, kto tam len klucku chyti ,,,,
spiso7
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 19.04.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spiso7 »

nuž som rád že som prišiel ale zase tí odborníci voľačo posrali. Každých 20 minút mi začne z ničoho nič vrešťať alarm, origo čo je tam, nechápem. Pred tým nikdy problém s tým nebol.
Matej87
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.05.2009 14:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matej87 »

ten zvuk moze byt klima...lozisko mne to spravilo sa mi zadrelo a zacalo to hucat ako spominas a plus smrad ako spalenina....lozisko na klime a potom aj vydava zvuk ako vtaky ....a preto ti to aj rozvody pripomina lebo je to pri nich vies

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných