Renault Clio 1.2 r.v. 2003 - kontrolka motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomasendo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 17.01.2011 13:34
Zdieľať na Facebook

Renault Clio 1.2 r.v. 2003 - kontrolka motora

Príspevok od používateľa tomasendo »

Zdravím Vás. Chcem sa opýtať či niekto nevie pomôcť. Otec má Renault Clio 1.2 rv. 2003. Prednedávnom mu začala svietiť kontrolka motora. Auto išlo normálne bez problémov. Na Renault clube našiel postup ako to skúsiť "resetnúť" a podarilo sa. Po cca 2 mesiacoch mu to včera začalo opäť svietiť a auto ide stále normálne bez problémov. Skúšal to opäť "resetnúť" no tentokrát už neúspešne. Určite pôjde na diagnostiku len ako si čítam fóra s týmto problémom tak je to dosť častá závada, ktorú akosi nikto nevie odstrániť. Nestretol sa tu niekto s tým? Ďakujem veľmi pekne za každú radu.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

aka zavada? Ze ti svieti kontrolka motora? To je fakt dost casty problem. :40bd:
Aj ja som sa s tym stretol, clio 1.2 16v 55kW, chyba p0638 (okolo skrtiacej klapky), jazdilo normalne. Auto bolo dlhsie (1 mesiac) nejazdene, tak to pripisujem tomu, ze tam bolo nieco zatuhnute. Riesil som to tiez iba vymazanim, lebo jazdilo normalne a ani teraz po par mesiacoch sa neobjavila.
Daj to na diagnostiku a uvidis pricinu. Zrejme nie presnu pricinu chyby, ale aspon dovod, preco kontrolka svieti.
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

Ahoj. S tym vycitanim chyby by som ti vedel pomoct ak mas este zaujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných