Renault Captur ZEN LPG

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

Renault Captur ZEN LPG

Príspevok od používateľa schalchen1 »

Potrebujem poradiť.Zvažujem kupu nového auta Renault Captur LPG alebo Dacia Duster LPG.Máte niekto skúsennosti s týmito autami ako je servis,náhradné diely atd.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, ja som minule leto zobral dustera. Skusal som aj captura. V prospech dustera hrali tieto veci:

1) stvorvalec 1.6 bez gpf
2) velka spokojnost s predchadzajucim dusterom
3) cena za noveho dustera v plyne
4) spokojnost so servisom u Winklera v Michalovciach a spokojnost s riesenim reklamacie splynovaca

V tejto chvili je to skor o emocii a penazenke, kedze obe auta maju rovnaku technologiu. Aj captur aj duster maju v plyne trojvalec. Ist ide.
Nahradne diely su normalne dostupne. V Michalovciach som so servisom spokojny. Aj nejake reklamacie na novom aute vyriesili bez reptania a vyhovoriek. Spravili vsetko, na co som poukazal.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pre Duster je ešte v ponuke 1.6 ???

Ale Martin, Renault je jedna z najrozširenejších značiek,tam musí byť k dispozícii všetko do 24 hodín ,od dielov karoserie,cez elektrovybavu,cez mechanicke diely, ano aj diely tovarenskeho LPG... :4012:
A zastupenie Winkler musi každému majiteĺovi auta bozkať nielen ruky ale aj nohy,zato,že do dielne pristaví auto na servis,a oni sa možu kraĺovsky napakovať,zato aké majú ceny za servisné úkony....
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

niektoré diely nie sú dostupné do 24 h. keď som riešil reklamáciu splynovača, tak trebalo čakať pár dní, len si už nespomeniem, či na reduktor, alebo riadiacu jednotku.

ceny majú relatívne o.k vzhľadom na autorizák., v porovnaní s inými servismi, servisujeme autá vo viacerých servisoch, viem porovnať. dokonca poznám v michalovciach neznačkové servisy drahšie ako winkler.
mirpol
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirpol »

Svet motoru nove cislo 44 na 4stranach zaciatok dlhodobeho testu Dacia duster 1.0TCe LPG.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

nie je lepšie kúpiť benzín verziu a potom ju v dobrej dielni nechať prestavať? Pýtam sa lebo boli dosť časté problémy nie len dacia pretože v značkových servisoch nie sú "plynári" čo s tým robia každý deň.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ked clovek kupuje novy stroj, prave neautorizovana prestavba je problem - kvoli zaruke, vyhovaraniu sa atd.

Ked kupis novy voz co jazdi sfleku na LPG z fabriky, neni tvoj problem ze autoTEROrizovany servis ma alebo nema ludi schopnych tu kravinu opravit. To uz je ich problem. Maju povinne skolenia atd, atd. tak nech sa predvedu.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

co ja viem tak napriklad sandero a logan malo problem s origo LPG od vyroby lebo sa to servisovalo horsie ako pri dorabanom LPG takze asi by som tiez riesil radsej dorabkou len neviem ako to je potom s tou zarukou ako pise turbo.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to bolo davno a tie pripady boli relantivne izolovane - dnes uz automobilka ma mnohorocne skusenosti navyse do toho 1.6 motora to uz namontovali milionkrat, cize vazne prusery sa neocakavaju. Samozrejme sa mozu stat...

Ale ved od toho je zaruka. Toto vam nefunguje. Rieste.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

2015 16 17 18 zas az tak davno nie je. A ano pokial je v zaruke tak by to mali reklamovat, horsie ked ta zaruka padne. A v ramci zaruky stale chodit do servisu tiez nie je radost
swab77
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.01.2007 00:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa swab77 »

Mam na Dokkerovi 1,6 fabricky prerobenom do LPG najazdenych cca 80tisic km. Nemam co vytknut, fabricke LPG odporucam, ide spolahlivo. A ak bude treba dalsie pracovne premiestnovadlo, urcite pojdem pozriet ako prve daciu. Za malo penazi slusny uzitok.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

hjundai napísal:nie je lepšie kúpiť benzín verziu a potom ju v dobrej dielni nechať prestavať?
:angr:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> 2015 16 17 18 zas az tak davno nie je.

v automobilovej branzi je. Mozno aj skor cez dve generacie modelov... od roku 2015 sa obrovsky vela zmenilo a obrovsky vela chyb sa vyriesilo.

Martin Cichy co prispel hore ma tiez najazdene desiatky tisic km na 1.6LPG Dacii.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Obrovsky vela sa zmenilo? Ani by som nepovedal. Pises z realnych skusenosti alebo len z predpokladov? Staci sa nakontaktovat nejak pomimo na hociktorehi mechanika co tie dacie servisuje (ano aj tie v zaruke) a da cloveka rychlo do obrazu. Takisto sa treba popytat v LPG dielnach ake maju skusenosti s tymi autami origo s LPG. LPG v Dacii je super pokial nehapruje. Ked zacne tak vie potrapit. Viem o com pisem a mal som uz par skusenosti a dostal sa mi pod ruku aj minule Logan 2018 s najazdom 30000km za super cenovku a rozmyslal som ze to neham doma ako rezervny voz a prave koli tomu LPG som to dal prec. Pred tyzdnom som bol zas s clovekom ktoreho morduje LPG v logane uz dlhsie a menili mu uz kopu veci a vzdal to ze ide to dat vymontovat a povedali mu ze je to robene vo vyrobe a nechcel mu to nik vymontovat ze to neni len take jednoduche. Ale vozenie ako som uz pisal pokial to funguje tak super. Ja som mal ten trojvalec 66kw a bol som prekvapeny z jazdnych vlastnosti. Za mna Dacia tiez palec hore, jednoduche a vcelku vydarene auto
Naposledy upravil/-a patko1 v 30.10.2020 23:18, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Paťko stačí behnúť pred stanicu pokukať taxikárom kolko majú na Dačkách nakrútené.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných