Renault 19 - krokový motorček

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

didi19
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.07.2010 18:26
Zdieľať na Facebook

Renault 19 - krokový motorček

Príspevok od používateľa didi19 »

Zdravým Páni,potrebovala by som pomoc.Kúpila som Renault 19 1,7i .Majitel vravel,že má chybný krokový motorček-bol odpojený,ale auto v pohode jazdilo len pri vyhodenej rýchlosti skapínalo -otáčky sa mu držali okolo 1200,kúpila som cez net druhý vymenili sme ho ale motor nejako dusí-nemá výkon tam kde išiel v 5 ide v 3 a otáčky skáču.Neviem či tam treba niečo ešte štelovať bol to len taký s dvoma vývodmy na hadice-nevien či sa odvzdušnuje sám alebo nie,alebo tam treba niečo ešte doštelovať?Alebo je to niečo úplne ine ??? Poradťe mi čo stím robiť-skúm čo sa dá.Dakujem.Nechám tu kontakt na seba keby sa niekto chcel niečo opítať-poradiť.Dakujem všetkým.Tel:0903 768 988
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Podla popisu pôjde o krokový ventil volnobehu.Nepíšeš čo urobila výmena z volnobehom.Ten vo vyžších otáčkách nemá zásadný vplyv na chod motora,preto to vyzerá na súbeh dvoch porúch.Štelovať tam niet čo,treba iba aby jednotlivé veci vykazovali parametre v požadovaných medziach.Všetko si riadi počítač na základe údajov ktoré dostáva,ak dostáva zlé údaje tak aj zle vypočíta a nadávkuje. Ak si z okolia NZ pomôžem.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nenapísala si kedy sa to dusí... Pozrel by som snímač teploty, ak je vadný za studena sa motor dusí, zohriaty ide , zvýšená spotreba...
didi19
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.07.2010 18:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didi19 »

Memala som možnosť ešte ho skúšať,viem len to čo mi povedal môj priatel,teraz jazdí na nom on do roboty,vravel,že motor už neskapína,ale nemá tie otáčky čo predtým---proste nevládze,otáčky skáču od 600-2000.Podla toho čo hovoril priatel,dusí ho stále,za studena aj za tepla,má vyšie otáčky ako zo starým,motorčekom ked---- bol vypojený a nevládze takže viacej papá.So starým motorčekom to bolo tak,že ked sa zapojil otáčky sa zdvihli na 2200 a ten zvuk,ako ked vytáčaš motor.Možne nebol zlý ani ten predošlí možno tam boli zlé tie hodnoty o ktorých sa tu písalo. :suicide: Nie som z okolia NZ.Rožňava-okolie
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

okolo volnobehu a padani a zvysovani otacok -- treba riesit snimac polohy skrtiacej klapky - par e 5min a mas pokoj ,,,,,,,,
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných