Reklamacia skrytej zavady

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

8natka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.10.2008 16:48
Zdieľať na Facebook

Reklamacia skrytej zavady

Príspevok od používateľa 8natka »

Zdravim, potrebujem radu , ako postupovať pri takom probleme:
Cca 4 mesiace dozadu som predala auto 2007 r.vyroby zo 102 000 km, vo velmi dobrom stave, bez zavad a všetky kvapaliny boli vymenene v 12 mesiaci 2014, olej sme použivali 5W-30, bola to Kia Sorento CRDI automat.STK a EK bola v juni 2015 už robena novym majitelom. Dnes sa mi ozval kupujuci že na aute odišlo turbo a že jeho vymena stala 800 euro, chyb nastala , podla slov jeho automechanika nespravnym olejom, že ten to v tom turbe všetko rozožral. auto pred tym nedymilo a nemalo žiadny problem a že mal ho naložene a v horučave išiel po dialnici kde sa aj pokazilo.Teraz tvrdi že to bola skryta zavada lebo to je tym nevhodnym olejom. Olej nam menil pred tym autorizovany servis a problem nebol. čo mam povedať novemu majitelovi a či je možna chyba ojeja v tomto pripade? dakujem za odpoved
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

8natka napísal:...čo mam povedať novemu majitelovi...
Že ti je lúto...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

To už nie je Tvoj problém. Nový majiteľ má auto už 4 mesiace a za ten čas mohol vymeniť polovicu súčiastok na aute. Ak sa teraz podvolíš, bude ešte rok otravovať za každý (nafingovaný) problém, ktorý sa s autom stane.

Volať po 4 mesiacoch po kúpe auta predchádzajúcemu majiteľovi považujem za drzosť veľmi veľkého rangu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Auta sa proste kazia, kto chce plnu zaruku, nech si nekupuje jazdene!Zbytocna diskusia so spekulantom, vobec sa s nim nebav...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Osobne by som volil tiež iný olej, ale ten 5w30 je pre to auto doporučený

Ja mám tiež odporúčaný 5w30, ale v príručke mám napísané že v prípade používania vozidla pri vyššej záťaži mám použiť oleje trebárs 10w50

Možno niečo také vraví aj príručka pre Sorento, ale to si mal zistiť nový majiteľ ako sa starať o vozidlo ak bude jazdiť "naložený", predpokladám že za tým ťahal asi dobre naložený príves
8natka
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.10.2008 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8natka »

dakujem za odpovede
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hneď dve veci.Mechanik klame,žiadny olej v turbíne nič nerozožerie,pán mechanik nemá potuchy čo a ako v turbíne je.
Druhá vec ...prvý krok musí byť vytknutie chyby predajcovi (dokonca písomne),vykonzultovanie chyby,rozsahu a okolnosti prípadnej nápravy.Toto už dodržané nebolo.Predávajúci musí prvý mať možnosť na napr. odstránenie závady resp navrhovanie ako k ďalej postupovať atd.Tu kupujúci pochybil velmi závažným spôsobom a vyšachoval sa z možnej úspešnej reklamácie.Ale je to evidentná podvodná reklamácia slovenského vychcánka
jakubko4x4
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 15.06.2009 12:52
Zdieľať na Facebook

;)

Príspevok od používateľa jakubko4x4 »

Radosť mať takého nového majiteľa.
Ešte sa pripravte, keď bude volať za automat (1000 - 1500) a vstrekovače a čerpadlo (1500 - 2000)
Potom by ste mali mať na čas už kľud od blbca.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vsetko dolezite uz bolo povedane. Len pridam ze 800eur turbo na Sorento nestoji, to je daleko viac, cize pan tam rozhodne nieco nejako spekuloval.

Za 800eur nekupis nove turbo na ZIADNE sucasne auto. Jedine mimo autorizovaneho servisu, na inzerat a podobne, co uz nebude nove ale repasovane a otryskovane takze mozno VYZERA ako nove ale od noveho ma daleko ako ja od kozmonauta atd, atd, proste cele motanica, nic neplatit, Milan Hlavaty jednoznacne spravne popisal ako ma prebiehat reklamacny proces pri skrytej vade a nie sposobom ako tu popisujes "hej predavajuci musel som vymenit turbo, daj 800". Co keby tu vymenu turba platil za 2.800,- eur ? To by tiez bola rovnaka sranda ?

Cele blbost. Aj s tym rozozieranim vnutri turba, taku nebesku sprostost som prisamvacku tento rok este nepocul. A ani minuly.
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

nikdy som nepredaval auto,

Príspevok od používateľa sarusian »

ale suhlasim s p. mhlavatym (inac p. mhlavaty, vase prispevky rad citam, lebo po tech. stranke sa dozviem vela veci, o ktorych nemam ani sajnu, kedze nie som automechanik) je to odrb na teba, ako z teba vytiahnut love, ak by sa to stalo mne, v klude by som mu povedal, ze ak sa citi poskodeny, nech ma zaluje na sude - skor to vidim tak, ci nedaval na plny kotol, resp. si nerobil garazovy chiptuning a turbo neodislo
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak sú faktúry zo servisu kde sa robili prehliadky a teda je to dokázateľné že bolmenený olej ....tak sa tým vôbec netreba zaťažovať...je to zas nejaký typ SK-vychcálka....Ktovie čo tomu autu robil.....poznám týpkov čo vedia pokaziť aj nákovu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Vlady a to odkedy treba dokazovat nevinu ?
Ked si menim olej na svojom aute a bloky neodkladam ? Co som porusil ?
Nie nahodou dotycny ma preukazat svoje tvrdenie ???
Oprav ma ked sa mylim...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Jasné že netreba ale ak by došlo na súdny spor náhodou, je to výhoda mať nejaký papier, samozrejme že kupujúci väčšinou len skúša ale nikdy nevieš.
0910909599
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 19.03.2007 14:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 0910909599 »

Ak novy majitel robil stk a ek tak turbo bolo ok koli emisiam. Teda bodka .
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

V dnešnej dobe aby sa človek už aj bál predávať auto :angr:

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných