Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, keď sa odtrhnes na ceste a ideš po kružnici von, niet tej sily, ktorá Ťa vráti naspäť...
Rozprávky o tom, ako dávaš kontru, točis volantom do opačného smeru ako je smer jazdy, nebodaj básničky o ručnej brzde..., sú iba hlúposti, ktoré nemá ani zmysel počúvať.
amgtruckservice
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18.09.2023 20:22
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa amgtruckservice »

V tej rýchlosti si človek ani nespomenie čo má robiť len čakáš kde ťa to uprace
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa wilz »

lubos zimovcak napísal: 22.12.2023 02:07 Oco, keď sa odtrhnes na ceste a ideš po kružnici von, ...

Keď už by sme chceli to napísať technicky správnejšie, tak by to mohlo byť napr. takto -
"keď sa pri jazde v kruhu (po kružnici) odtrhneš a ideš po dotyčnici (tej kružnice) von ..."
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa db69 »

amgtruckservice napísal: 22.12.2023 06:44 V tej rýchlosti si človek ani nespomenie čo má robiť len čakáš kde ťa to uprace
na to mám v aute asistenčné systemy aby sa to nestalo (EU) 🤣 A ked sa už stane máme eCall. nič nemusíš robiť ! zlatá EU :3dcline:
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa miroslav114 »

A čo je výdrž 20 tisíc ?? Nič a mňa môžeš presviedčať o čom chceš , mám profi vodičák vrátane Busu , všetko platné a na všetkom jazdím , ale jazdím hlavou a nie vtákom,predvídam,dodržujem odstupy a za 25 rokov som ani raz nedostal šmyk, ani raz ma nesmyklo von z cesty , ani do žiadneho auta a to robím okolo 90 tisíc za rok . Pokiaľ za volantom nerozmýšľas ,nepredvídané tak ti nepomôže ani sekundové lepidlo na Michelinoch aby si zostal v dráhe .Leon ty ti zrejme nevieš pochopiť a tak isto ani Ľuboš že na bežné auto pre človeka čo nechodí na okruhy a neyebe sa po Babe ako blbec tak mu kľudne stačia aj lacnejšie pneumatiky ako len Michelin , a čo je zaujímavé tak v niektorých testoch porážajú tie akoze neznackove gumy svojimi vlastnosťami aj veľkých hráčov na trhu . Len treba mať záujem a vyhľadať si to , a nie len autobild a ADAC testy ktoré robia podľa toho koľko to od koho vynesie . Treba pozerať testy a recenzie od bežných ľudí čo jazdia normálne a nie ako pohlavný orgán.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Áno. Lenže to si TY...
Ty jazdíš aj autobusom.
Ty jazdíš opatrne. Buď si istý, že aj ja, lebo považujem šmyk za zlyhanie vodiča.

Ale, pozri si Čiernu kroniku, pomaly niet dňa, aby sa niekto niekde nevytrepal do stromu, protismeru a nezabil sa...

A keď veľa jazdíš, každý boží deň vidíš nejakého idiota, ktorému povieš v duchu, kde sa ponáhľas, chceš sa zabiť?
Alebo rovno povieš, " naaa, zabi sa piiiip", lebo Ťa ohrozuje nebezpečnou jazdou... :40bd:

Tal nech aspoň majú dobré pneumatiky cestou na oný svet, možno, keby mali aspoň lepšie pneumatiky, mohli ešte žiť. Nevieme.
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 22.12.2023 08:53, upravené celkom 1 krát.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa leonNL »

Miro, ja ta o nicom nepresviedcam, nemam za potreby. Ja len poukazujem na fakt, ze lepsej gumy ako Michelin PS na trhu niet. Vydrz ma nezaujima, nie ta guma je najlepsia ktora dlho vydrzi, prave naopak, cim lepsia prilnavost, tym mensia vydrz. A nesledujem testy, ani recenzie uzivatelov ma nezaujimaju. O kvalite pneu hovori nieco uplne ine, ako nejaki trtkovia ktori vyklikaju dotaznik spokojnosti… Nordschleife - Zelene peklo, najnarocnejsia trat na svete, svojou clenitostou a roznymi prevyseniami ci nahlymi zakrutami, klesaniami, stupaniami, rovinkami, velmi podobna okresnym cestam. Guma, ktora dokaze excelovat tu, bude omnoho viac excelovat v beznej premavke, kde sa netlaci na uplnu hranu a hranicu moznosti, no v extremnych situaciach podrzi neporovnatelne viac ako lacny smejd.
Ked chcu vyrobcovia aut stanovit rekord, siahnu po najlepsej pneu ako sa len da, a nech sa paci, tu je zoznam najrychlejsich:

1. Mercedes AMG One 6:30,7
Michelin Pilot Sport Cup2

2. Porsche GT2RS MR 6:38,84
Michelin Pilot Sport Cup2

3. Mercedes AMG GT Black Series 6:43,61
Michelin Pilot Sport Cup2

4. Porsche GT3 RS 6:44,84
Michelin Pilot Sport Cup2

5. Lamborghini Aventador LP770 6:44,97
Pirelli PZero Corsa

A takto by som mohol pokracovat… V prvej 20.-ke su 2 Pirelli a 1 Dunlop, vsetko ostatne Michelin. Preco asi?
Este raz a uz snad naposledy… Nech kazdy jazdi na com chce, ale fakt, ze top najlepsou pneu na svete je Michelin PS, je vidiet na vysledkoch kde sa jazdia extremy, a nie presuvanie sa dochodcovskym tempom…
A uz sa mi nechce dokazovat milionkrat dokazane. Ty si sofer autobusu, ja roky skusenosti z pretekov, kde sa chyby neodpustaju a preto sa obrovsky doraz kladie na pneu. Tento doraz si nosim so sebou aj do premavky, a ked sa ma niekto opyta aku najlepsiu pneu mu odporucim, nic ine mu nemozem povedat ako Michelin PS, lebo nic lepsie neexistuje. Su dobre gumy, je ich viac, ale vitaz moze byt len jeden.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco ten kurz je podla mna somarina ktoru v beznej premavke nevyuzijes. Ak je naozaj pravda ze ti to deti kupili ,tak miesto toho mohli radsej tie nove pneumatiky... tolko moj bezvyznamny nazor.
Uz sme postarsi cocoti,reflexy,postreh a vsetko okolo toho ide ta hed,mozes si namyslat co chces ale toto je realita. Zostava len to co pises neviem ci v tejto teme alebo inej, kochat sa "60tkou " medzi dedinami...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa oco13 »

leonNL napísal: 21.12.2023 23:27 Kurnik, mam 20 na auto, ani nezakladam temu o gumach, otvorim eshop, vyberiem, Hankook, Kumho, Goodyear, Continental a pod., objednam zaplatim prezujem. Alebo ked uz, tak tam dam mensi rozmer disku, kde za cenu vacsich cinaniek obujem mensie normalne…
Leon - superba som nenašiel na rýchlo len A6 čo ak to má takéto auto https://www.facebook.com/marketplace/it ... 112l%22%7D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal: 22.12.2023 08:58 Oco ten kurz je podla mna somarina ktoru v beznej premavke nevyuzijes.
Ak niekde vyhrabem certifikat tak ho sem zavesím. Ten kurz mi dal hlavne ten pocit sebavedomia, že na druhom najstaršom aute (a najhoršom) som mal reakcie lepšie a rýchlejšie ako všetci mládežníci na drahých nových elektronikou prepchatých autách. Odtrhovú dosku som samozrejme nedal ani ja, tú nedal vždy ani inštruktor. Rovnako som zistil, práve na kurze, že mám blbú zadnú nápravu - to sa na ceste vôbec neprejavovalo. Ako darček? super,ak to znova zbadám v zlavomate tak si to kúpim aj sám.
Teraz je niekde pri Čadci jazda na obrnenom transporteri - na gumy sa vykašlem, už kupujem "zážitky"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa tatkotom »

Mal som kolegu, ktorý tiež jazdil tak, že "v živote nedostal šmyk". Raz predsa - takmer si zabil rodinu. ja som šmyky cvičil už ako zasran na káre s kolieskami z kočiara.

"Ak ťa odtrhne v zákrute..."? Neraz ma chel za dažďa obehnúť zadok alebo vyniesť predok. Nikdy som nezahučal.
"Zaplatiť si školu šmykov"? Na to bolo kedysi dobré každé zasnežené parkovisko a občas prázdne mokré zablatené alebo v jeseni lístim zasypané cesty - raz naozaj nestačí. Kto che jazdiť na hrane, musí to mať zapísané v podvedomí - premýšľať sa v kririckom momente už naozaj nedá.

Aké pneu - vyhovujúce k vozidlu, spôsou jazdy atd.

"Priepastné rozdiely"? Sprostosť - podľa mnohých a mnohých testov vf percentách, nanajvýš desiatkach percent. Samozrejme je rozdiel, ak na naj gumách auto stojí a najhorších má v tom istom mieste 40 km/hod no ani najlepšie nezachránia hlupáka ak letí ako bez rozumu a asistenty tiež neprekonajú fyzikálne zákonitosti.

Odstup, predvídanie, jazda podľa okolností - stavu vozovky, vlastností vozidla vrátane gúm, nákladu atd. A skúsenosti, prax. Kým nie je - držať sa pri zemi s rešpektom.

Nejazdím pomaly a nikdy nebudem. Mám síce výbornú spotrebu no pomerne krátku životnosť každých pneu. Jazdím 45 rokov celoročne. Kedysi na tom, čo bolo - autá, pneu boli podstatne horšie, než dnešné. Nebol som nikdy v jarku, na streche, do ničoho a nikoho nikdy nenarazil. Až na pár vrabcov.

Značkovejšie, drahšie lepšie? Áno aj nie:
https://autobild.pluska.sk/testy/prekva ... umatik-suv


(oco13 - s vekom spravidla prichádza rozum no niekedy vek príde sám)
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ten článok nemôže byť pravdivý, nevyhrali Michelliny.

:40bd: :40bd: :40bd: :40bd:

Kiež by tu všetci vedeli čítať...
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa tatkotom »

fzubaty - súhlasím,nie len čítať, porozumieť napísanému tiež :)

Inak je toto výživné vlákno - toľko balastu a hlúostí sa hneď tak hocikde nevidí - alebo sa inde zúčastňujem "nesprávnych" fór. Toto tu je skutočne "fór" - lebo niektoré výplody snáď autori nemôžu myslieť vážne - pardon za slovko "myslieť" :o

Ono myslieť a myslieť si nie je to isté :)
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

laohu napísal: 22.12.2023 09:59
lubos zimovcak napísal: 22.12.2023 01:02 .....Keď si myslíš, že všetky pneumatiky Ťa udržia v ROVNAKOM polomere ROVNAKOU rýchlosťou...., tak si to prosím nemysli....
Ubezpečujem ťa, že nevieš, na čo myslím.
Používaš zvláštny štýl písanej komunikácie - napíšeš nejaký výmysel, akoby to tvrdila druhá osoba a potom to ešte aj okomentuješ. Mne stačila jedna otázka, a hneď som vedel, že si internetový výmyselník.
Mne stačí jedna hlúpa otázka od takého ako Ty, aby som hneď vedel, že sa radšej volantu nechytaj... :40bd:

Ty si mladá generácia, lebo čo nemáte na internete, tak to neexistuje, používať vlastné skúsenosti sa Ti bridi , lebo ich nemáš odkiaľ nabrať.

Už sa opakujem, keď prezujem pneumatiky rôznych znaciek, OKAMŽITE cítiť rozdiel.
Vo všetkom.

Že to Ty nevieš a ešte máš tu drzosť tvrdiť, že klamem, chlapče, alebo dievča..., si adept na smrť za volantom.
Úplne vážne to myslím.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Leon , ten človek čo zadal tému sa pýtal na Sebringy n Škodovku , a ja sa držím tej témy a nelietam v oblakoch na Nurburgringu . Tie auta čo píšeš sú úplne inak vyvážené , navrhnuté ako bežné auto ako Superb čo má voziť rodinu . Nikde nepísal že ide jazdiť "zelené peklo" . A na ten Superb to úplne postačuje tie Sebringy pokiaľ to má v hlave v poriadku a bude jazdiť ako má a nie na hrane svojich schopností a možností auta . Pokiaľ chce niečo na Ferrari tak nech si tam dá aj Michelinky.ale sa tu jedna o SUPERB čo je u mňa normálne auto a nie nejaká premakana technika

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných