Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Letné zodieram poctivo aj na menej nez 1,6 mm, detto zimné by som nikdy nevyhodil so 4 mm dezénom.
Mňa vždy fascinuje výraz v médiách " odbornici", ale ktorí to konkrétne sú, nikdy nikto nevie.., :40bd:
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

leonNL napísal: 21.12.2023 16:54
oco13 napísal: 21.12.2023 16:20
leonNL napísal: 21.12.2023 15:51 Avsak, rozdiel medzi premiou a cinou je priepastny.
Ale na to musí byť aj človek.
Toto je jedna vec. A druha, styl jazdy a preferencie vodica. Cina, korea alebo matador a iny lowcost uplne postacuju na bezne presuvanie sa defenzivnou jazdou. Na druhej strane, jazda plyn-brzda a vysoke rychlosti v ostrych zakrutach atd, si doslova ziadaju kvalitne gumy s perfektnym bocnym vedenim a kvalitnou prilnavou zmesou. Tu utekaju kvalitne gumy od tych cinskych na svetelne roky.
Tu s Tebou nebudem súhlasiť .
Dobré pneumatiky nekupujem kvôli tomu, aby som šaškoval na ceste, tá doba je už preč, premávka je extrémne hustá, autá nestoja za nič, sú to iba tučné ťažké haraburdy.
Ide výlučne o bezpečnosť.
Radsej pôjdem 80 na dobrých gumách, než 80 na mizernych.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa oco13 »

lubos zimovcak napísal: 21.12.2023 19:19 Radsej pôjdem 80 na dobrých gumách, než 80 na mizernych.
Luboš objavil som kúzlo "kochania sa" v jednom aute mám omylom tempomat a ak s ním idem tak nastavím 60 čo je realnych 55 a seriem sa na okolie. na 3 až 5km medzi dedinami mám zrychlovať a brzdiť?? preboha načo
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

laohu napísal: 21.12.2023 19:18
lubos zimovcak napísal: 21.12.2023 12:40
........Presne.
Tu nejde o rýchlosť, ale o bezpečnostnú rezervu, kedy sa v zákrute môžem priečne smyknut už v 65 km/h, ale dobrá pneumatika vydrží bočné zotrvacne sily do 68 km/h.
To je ten rozdiel medzi životom a smrťou.......
Zdravím.
Poprosím, skade ste prišli k tým číslam ?
Máte o tom nejakú serióznu štúdiu ?
Viete k tomu poskytnúť link, aby si to mohli prečítať aj menej informovaní ?
Ďakujem.
:40bd: :40bd: , dúfam, že iba žartuješ.
Ešte nemáš vodičský?
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

oco13 napísal: 21.12.2023 19:36
lubos zimovcak napísal: 21.12.2023 19:19 Radsej pôjdem 80 na dobrých gumách, než 80 na mizernych.
Luboš objavil som kúzlo "kochania sa" v jednom aute mám omylom tempomat a ak s ním idem tak nastavím 60 čo je realnych 55 a seriem sa na okolie. na 3 až 5km medzi dedinami mám zrychlovať a brzdiť?? preboha načo
Oco, včera, hustá premávka, žltý- horčicovej farby Hummer 2, LV ŠPZ, blikal za mnou, tlačil sa mi do kufra, bolo mu úplne jedno, že išli Indiáni, s deťmi a kočíkom, dokonca predpisovo, proti autám, pribrzdil som na rýchlosť chôdze, lebo oproti išli autá, absolútne by nemal šancu prejsť, horko ťažko ma na rovinke obehol, o 500 metrov ďalej Psiaroch obehol dve autá stojace pred koľajami, lebo svietila červená, vôbec nemal šajnu vedieť odkiaľ pôjde vlak ....

Prvý krát v živote som ľutoval, že nešiel rýchlik a nebolo o jedného idiota menej..., buď bol opitý, alebo nafetovany.

Ja som všetkými 10 za robenie psychotestov ako na nákladné autá aj pre osobaky. A pre SUV každých 5 rokov.
Ty pôjdeš 60, niekto do Teba plesne odzadu, Ty vbehneš do protismeru a ešte budeš Ty vinovaty, lebo si si dovolil neísť aspoň 120.... :3c90: :40bd:
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Najviac komentov na najbytočnejšej téme :d :D
Poisťovne by mali začať pri likvidáciách riešiť aj to, aké mal kto v čase nehody obuté gumy. To by sa možno šetřílkom otvorili očká. Baviť sa v roku 2023 o tom, či si kúpiť na auto hnoj za 60.- eur, alebo špicu za 90.- eur, to už je na lekára, chlapci.
To akože naozaj nemáte tie BLBÉ DVE STOVKY navyše na gumy, ktoré meníte raz za 15 - 20 000 km? To ste tu akože niektorí na sociálke? Alebo toľkí robíte za minimálne mzdy?

Mimochodom, tie "zbytočne drahé Michelinky, pri ktorých nie je nijaký rozdiel od číňanov" aj PODSTATNE dlhšie vydržia. To len tak na okraj...
Čiže kúpou lacných šmejdov dlhodobo neušetríte nič, ale že vôbec nič - len celý čas jazdíte na horších gumách.
Super kšeft. Lebo je tak náročné porozmýšľať za použitia matematiky piateho ročníku Základnej školy.

PS: Mimochodom... Keď sa niekomu za jazdy roztrhne guma, prečo je to vždy čínsky šmejd alebo Nokian? Ja viem... Náhoda :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa oco13 »

To akože naozaj nemáte tie BLBÉ DVE STOVKY navyše na gumy, ktoré meníte raz za 15 - 20 000 km? To ste tu akože niektorí na sociálke? Alebo toľkí robíte za minimálne mzdy?
nie nemáme, aspoň ja konkretne nemám. Tak ako si ja nekúpim topanky od Baťu za 49,90 ale chodím vo firemných bagandžiach, tak ani na auto neobujem gumy z obchodu, ak na bazoši sú za 20% ceny, prípadne mi odloží kamarát zo servisu to čo zhýralci vyhodia.
Ale bazoš 4 komplet kolesá za 80 sa oplatí najvia , už som videl aj plecháče za 40. :4012:
Edit : ak máš auto za 300 ty by si fakt dal blbé dve stovky za gumy?????? :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Podľa úvah niektorých by sa nemali vyrábať iné gumy len Michelin, všetko ostatné je absolútne nepoužiteľný šmejd .... Podľa poniektorych
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa m.f. »

Kua tolko prispevkov na jednu temu.....
V osemdesiatich rokoch tu vsetci jazdili na Barum OR6 R14,ci sneh,ci lad,ci mokro,ci sucho.
A vsade sme prisli aj sa domov vratili. Do konca sme prezili do teraz.
A teraz kazdy riesi premiovky a chinske shity.
Kazdy si kupte co chcete a na co mate. Ak sa niekto kotula predpisovo tak ozaj nepotrebuje Michelin Pilot,ale mu staci stredna cesta.
Podla mna treba najst kompromis cena/kvalita.
Prajem vsetkym stastne a vesele!
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

oco13 napísal: 21.12.2023 21:04
To akože naozaj nemáte tie BLBÉ DVE STOVKY navyše na gumy, ktoré meníte raz za 15 - 20 000 km? To ste tu akože niektorí na sociálke? Alebo toľkí robíte za minimálne mzdy?
nie nemáme, aspoň ja konkretne nemám. Tak ako si ja nekúpim topanky od Baťu za 49,90 ale chodím vo firemných bagandžiach, tak ani na auto neobujem gumy z obchodu, ak na bazoši sú za 20% ceny, prípadne mi odloží kamarát zo servisu to čo zhýralci vyhodia.
Ale bazoš 4 komplet kolesá za 80 sa oplatí najvia , už som videl aj plecháče za 40. :4012:
Edit : ak máš auto za 300 ty by si fakt dal blbé dve stovky za gumy?????? :o
Oco, ale keď Ti na nohu tresne 300 kg železo, buď si istý, že sú veľmi veľké rozdiely medzi pracovnou obuvou s železnou špičkou.
Síce som to nevidel na vlastné oči, ale tie najlacnejšie, ktore samozrejme používam aj ja , za asi 18 eur, dokážu údajne dokonale odrezať všetky prsty.... :3c90:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš, len ja ťažím z toho že nadnarodná banková skupina sa potrebuje prezentovať a teda moje bagandže z práce sú drahšie ako polobotky na ples u Baťu.
To ale nič nemení na tom, že by som za určité veci nedal ani deravý groš. lol
To nie je o tom kolko mám v budilári to je o nastavení v hlave.
Edit a komu padne 300kg železo na nohu - tak ten si zaslúži aby mu druhé 400kg padlo na hlavu - volá sa to Darwinova cena. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa oco13 »

Laohu - to bol príklad
Mne decká kúpili kurz bezpečnej jazdy na Slovakiaringu a tam som si naozaj vyskúšal kedy sa moj konkretny vtedajší auťák odtrháva od cesty.
Každému ten kurz len doporučím.
Je to viac ako všetky testy pneu a aut - lebo jazdíte na svojom na aktualnych gumách a inštruktor vám vysvetlí čo a prečo sa deje aj ako máte reagovať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa leonNL »

oco13 napísal: 21.12.2023 21:04 Ale bazoš 4 komplet kolesá za 80 sa oplatí najvia , už som videl aj plecháče za 40. :4012:
Edit : ak máš auto za 300 ty by si fakt dal blbé dve stovky za gumy?????? :o


Plne s tebou suhlasim! Mat auto do 500, tiez nekupim gumy za 500, ale otvorim bazos a najdem potrebny rozmer s dobrym dezenom s mladou dot-kou gumy renomovanej znacky za desatinu ceny novej cinskej…
Lenze! V tejto teme sa jedna o auto za +-20tis(?), a uz sa majitel skrabe pravou rukou za lavym uchom, ci kupit gumy za 500 alebo za 700. Ak toto riesi teraz, vidim ten servis v buducnosti, voda do ostrekovaca a chladica zo studne, brzdy starline, olej z billy, rozvody z aliexpress… Kurnik, mam 20 na auto, ani nezakladam temu o gumach, otvorim eshop, vyberiem, Hankook, Kumho, Goodyear, Continental a pod., objednam zaplatim prezujem. Alebo ked uz, tak tam dam mensi rozmer disku, kde za cenu vacsich cinaniek obujem mensie normalne…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa leonNL »

miroslav114 napísal: 21.12.2023 21:27 Podľa úvah niektorých by sa nemali vyrábať iné gumy len Michelin, všetko ostatné je absolútne nepoužiteľný šmejd .... Podľa poniektorych
Nie podla niektorych, len podla teba. Kedze evidentne necitas s porozumenim a nerozumies pisanemu textu. Nikto nikde netvrdi ze vsetci mame jazdit na PilotSportoch, ja za seba som napisal, ze PS4s je to naj co na trhu mozes dostat a obut v lete na auto. Vobec nezatracujem ani Continental, Goodyear, Bridgestone, Hankook a vela dalsich podobnych vyrobcov pneu. Ale kupit zanovnu jazdenku za +-20tis a riesit rozdiel v cene za gumy dve-tri stovky, co je investicia na 20 a viac tisic km, mi nedalo nezareagovat.
Alebo na druhej strane, podla uvah niektorych, by sme mali obuvat najlacnejsie ciny vsetci, byvat vsetci v kotercoch, obliekat sa vsetci do najlacnejsich teplakov a zrat vsetci to iste psie zradlo. Vsak ved vsetko ostatne a drahsie je iba marketing, ze ano?
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Laohu: položil si taku otázku, že som presvedčený, že si robíš srandu :d :D
Keď si myslíš, že všetky pneumatiky Ťa udržia v ROVNAKOM polomere ROVNAKOU rýchlosťou...., tak si to prosím nemysli.
Lebo sa zabiješ.
Keď chces linky, máš auto motor und port, mesačník, kde sú tieto testy pneumatík a tam sa docitas odpovede na Tvoju otázku.
Časopis si kúpiš v stánku, či na pumpach, Tescu a podobne.

Tento druh testu sa volá kruhový test, robí sa na suchu, mokru s určitou výškou vody.
A buď si istý, že tak ako sú rozdiely v aquaplaningu , tak je rozdiel aj v rýchlosti akou prejde auto v zákrute...., na suchu, vode.

Keď budeš mať vodičský, lebo už mi je jasné, že ho nemáš, na tie rozdiely prídeš sám.
A dúfam, že prvotné nadšenie z lacných pneumatik prezijes...

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných