Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Gurole
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.09.2011 23:08
Zdieľať na Facebook

Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa Gurole »

Dobrý deň všetkým chcel by som sa vás opýtať zároveň si nechám aj poradiť od vás že čo hovoríte na tu pneu Sebring Ultra High Performance R19 (Letne) + mal niekto to už obuté na superb? 🚗
Podľa vás aká voľba na superb3 bola v reálna 🙂
Vopred ďakujem za odpovede a rady🙏☘️ :3dcline: :3dcline: :3dcline:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Cinske gumy? Nie
tatkotom
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa tatkotom »

Pif od boku. :d :D
Sebring (pod Michelin) - Serbia.
:)
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa db69 »

YxoYpsilono napísal: 18.12.2023 21:34 Cinske gumy? Nie
presne tak niesu su to čínske gumy.ale na superb by som ich nedal na 100% a ani na žiadne čo mám doma ,už len na pohlad a dotyk NIE. Ale ked je tam super cena tak treba kúpiť a potom poreferovať a pocitoch.Tiež nekupujem "premiovky"
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa m.f. »

Vsimnite si ze Sebrink aj Riken aj Kormoran maju rovnaky vzor.
A Kormoran je znama Polska znacka,tak ze asi aj tie ostatne su Polske,len pod inou znackou ich ponukaju.
Ak chces lacnejsie a dost dobre pneu,tak kup radsej SAVA,MATADOR,BARUM.
Ani z jednou z tych znaciek som nikdy nemal problem a jazdi sa na nich dobre.
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa db69 »

m.f. napísal: 19.12.2023 17:14 Vsimnite si ze Sebrink aj Riken aj Kormoran maju rovnaky vzor.
A Kormoran je znama Polska znacka,tak ze asi aj tie ostatne su Polske,len pod inou znackou ich ponukaju.
Ak chces lacnejsie a dost dobre pneu,tak kup radsej SAVA,MATADOR,BARUM.
Ani z jednou z tych znaciek som nikdy nemal problem a jazdi sa na nich dobre.
to bude tým že všetky tri patria pod Michelin."Značku KORMORAN vyrába Michelin. Vyrábajú sa v Poľsku a Srbsku"
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa fzubaty »

Uz som to pisal. Moc tie fumy prezivate. Kazda nova guma je lepsia ako ta stara.

Sebring som mal kedysi na Berlingu. Rovnako michelin a aj matador. Ziaden rozdiel. A auto najazdilo cez 400 tis km.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Božemôj, naozaj nemáš pár stoviek eur na poriadne gumy?? Však na Superba nebudú stáž majland!
Ja už niekedy nemôžem z tohoto fóra... Potom jazdi po svete s drahým autom, keď ľudia okolo obúvajú na svoje autá čínske hnoje.

Ja len dúfam, že ti ten meter, o ktoré sú tie gumy horšie pri brzdení, nebude niekedy chýbať. A ak áno, že nebudem práve pred tebou.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

fzubaty napísal: 19.12.2023 18:57 Uz som to pisal. Moc tie fumy prezivate. Kazda nova guma je lepsia ako ta stara.

Sebring som mal kedysi na Berlingu. Rovnako michelin a aj matador. Ziaden rozdiel. A auto najazdilo cez 400 tis km.
fzubaty, ak medzi Matadormi, číňanmi a Michelinmi nevidíš rozdiel, nehodíš sa za poradcu ohľadom gúm.
Tento fakt samozrejme nijako neznižuje tvoje vedomosti v ostatných oblastiach.

Ešte by som upozornil šetřílkov na jednu nepríjemnú skutočnosť, o ktorej zjavne nevedia:
V prípade, že zaviníte nehodu - napríklad preto, lebo nemáte pár eur na normálne gumy (alebo v nich nevidíte rozdiel), ste zodpovední za celú výšku škody VY! Nie, NEPLATÍ obľúbený argument, že "mám poistku, obráťte sa na poisťovňu". Nie, toto neplatí. Takže ak niekto nedobrzdí, lebo auto pred ním malo Michelinky a on tie lacné sprostosti, tak poškodený môže od neho žiadať CELÚ výšku škody. Nielen to, čo zaplatí poisťovňa... A tie rozdiely medzi skutočnou škodou a sumou, ktorú vyplatí poisťovňa (obzvlášť Kooperatíva) bývajú OBROVSKÉ. Takže ak chcete riskovať, že pri nevinnom náraze zozadu (napríklad) bude mať ten pred vami škodu 15 000.- eur a poisťovňa mu pošle 6 800.- a zvyšok bude úspešne vymáhať súdnou cestou od vás - nech sa páči. Vo vzťahu s poisťovňou ste totiž VY - a nie poškodený.

Pri drahom aute - a jazdí takých dosť - si tie sumy vynásobte dvomi, tromi, piatimi... Podľa ľubovôle.
Dúfam, že som vám našepkal, ak vás už nepresvedčí ani to, že lacné gumy majú v testoch o ŠESŤDESIAT PERCENT (!!) dlhšiu brzdnú dráhu na vode. Naozaj vám nevadí rozdiel v brzdnej dráhe 60%?? Aký rozdiel by vás presvedčil? Keby mali zo stovky tie gumy na vode brzdnú dráhu kilometer?

Viem, že mi tu teraz začnú vypisovať o "bezpečnej vzdialenosti", tak príklad zo života. Už som to tu písal viac krát, ale čo by človek neurobil pre kolegu motoristu...
Pred rokmi som išiel medzi domami v štvrti, kde som býval. Pomaly, určite pod 40, možno len 30-tkou. Z neprehľadnej zákruty vybehol taxikár z iného mesta, ktorý si zjavne myslel, že je v jednosmerke. A tak išiel po strede aj tak úzkej uličky. Ja som dupol na brzdu a zastal skoro na mieste. Lebo vždy mám na aute niektoré z najlepších gúm, aké sa dajú kúpiť. On si ma všimol neskôr, lebo pozeral bokom, na čísla domov. Keď ma zbadal, na brzdenie nebolo ani pomyslenie, bol príliš blízko. Len trhol volantom a moje už stojace auto minul tak tesne, že som vystúpil a pozrel, či ma neškrabol. Keby som zabrzdil o meter neskôr, napálil by do mňa. Neskôr bola zvolávačka na moje auto, lebo kvôli vadnému airbagu firmy Takata sa mohlo stať, že spolujazdcov airbag pri aktivácii zabil spolujazdca črepinami z jeho obalu. Vtedy som mal v aute aj ženu.
Takže - čiste teoreticky, tie airbagy zasa nezabíjali vždy - sa mi mohlo stať, že by ju ten airbag zabil. Lebo keby ma ten chlapík trafil, airbagy by vyleteli celkom určite, nešiel krokom.
Ak niekoho už ani toto nepresvedčí, aby nevymýšľal sprostosti s čínskymi gumami, tak ďalšiu argumentáciu vzdávam.
Za seba snáď len toľko, že len pri dvoch prípadoch som si povedal, že ak do mňa niekto napáli, budem od neho vymáhať celú škodu, aj keby prišiel o byt a mal ísť bývať pod most, je mi to jedno:
1.) Ak bude ožratý
2.) Ak sa nehoda stane kvôli tomu, že mal zjazdené gumy, alebo obuté lacné sprostosti
Nie som ochotný prísť o peniaze preto, lebo niekto bol šetřílek. Kto nemá raz za 15 - 20 000 km na gumy, nech chodí autobusom, sorry.

Je zarážajúce, ako často treba takto elementárnu vec riešiť na autíčkárskom fóre. Na Superba máš, ale na gumy nie? Prečo si si nekúpil starú feldu za 600.- eur? Však aj tá "by stačila", a možno by v tom ani "nebol rozdiel", ako píše chalanisko vyššie?
Rečnícka otázka = nečakám odpoveď.
tatkotom
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa tatkotom »

Zrejme s dobrým úmyslom si napísal pár hlúpostí.
Kde si videl rozdiel brzdnej dráhy medzi nejakými novými pneu 60%??? Daj LINK.
V akých testoch sú všetky čínske gumy najhoršie? DAj LINK.

Na mieste si stál až po tom, čo si si uvedomi čo sa deje, rozhodol sa zareagovať, preložil nohu, stlačil brzdový pedál, brzdový systém prekonal technické omeškanie.
Niekto môže mať najlepšie, najdrahšie gumy a bude mu to trvať dve-tri sekundy. Hádaj načo mu budú?
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
amgtruckservice
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18.09.2023 20:22
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa amgtruckservice »

Moja obľúbená téma gumy k značke sa nejdem vyjadrovať len všímam si na akých gumách jazdia autá v lete na zimných v zime na zodratých zimných.Minule som u kamaráta v serivse videl Ford Mustang V8 vzadu zimné zodraté hlboko pod nulu v predu ešte letné toho by ste veru na ceste nechceli stretnúť ale hlavne že je V8. Keď nieje na gumy tak už nieje na nič.
amgtruckservice
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18.09.2023 20:22
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa amgtruckservice »

Radšej čínske gumy a nové ako 10 ročne značkové
tatkotom
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa tatkotom »

Ano. Síce nie početne veľa no neraz som zarel (čakávam naše baby keď nakupujú) až kriticky rozpraskané, prípadne smerové obuté opačne. A aj na pohľad pekná pneumatika ak má 7-9 rokov a bola celý čas s autom vonku pod holým nebom má za dažďa horšie vlastnosti, než ktorákoľvek nová - osobná skúsenosť z jedného auta, čo som kúpil. Obratom šli dolu po prvom daždi. Osobne obúvam na naše autá "strednú triedu".
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Recenzie na pneu Sebring 🚗🚗🙂

Príspevok od používateľa oco13 »

vykopanafosilia napísal: 19.12.2023 20:16 Rečnícka otázka = nečakám odpoveď.
Zabudol si na tretiu možnosť - čo spravíš ak ťa niekto trafí úmyselne? :4012:
https://www.youtube.com/watch?v=WGQZ7MTpTQg
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných