Range Rover Sport

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Range Rover Sport

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

Zdravím chcel by som si kúpiť Range Rover Sport 3.6 rok výroby 2007 počet km približne 120.000 km viete mi povedať načo si dávať pozor , co sa na ňom kazí poprípade cena servisu , akú ma spotrebu ? Poprípade niečo podobného typu :) Dúfam ze mi poradíte ďakujem
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Moc sa mi nechce veriť že niekto vyhodil tolké prachy aby sa vozil na takom aute 17000km za rok.
Ked to bude kus kúpený na SK s doložitelnou historiou tak prosím, ale pri dovoze treba počítať že na budíku bola hodnota pred stočením zhruba dvojnásobná
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

Km su prave preverene je z Rakúska ale už tu je tri roky na Slovensku
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

U tohoto auta při tých km nie je čo riešiť. Najbližších 100 000km nie je nič, čím by tie autá chronicky trpeli. Rozvody sú reťaz a aj keď už ani reťaz nie je záruka spolahlivosti, zrovna u LR je reťaz OK až kým nezačne hrkotať a to je nadlhóóó.
Na toto auto Ti nikto ani skúsený servisáci nepovedia nič zlé. Snáď len, že šport je luxusnejšia Disco 3/4 len Disco je priestrannejšie a praktickejšie. No žial nedisponuje dieslovou motorizáciou V8. RR je vačší, priestrannejší. Sport nie je sport v zmysle rýchlosti a nejakých extra okruhových jazdných vlastností jako to laická aj novinárska veřejnost chápe. Sport je v zmysle outdoorových schopností. RR Sport je stále veľmi zdatný v teréne, existuje na to množstvo offroadových doplnkov jako krytovani epodvozku, náprav, pevnostné prahy, šnorchel, expedičná výbava...

Aby som to zhrnul. Na RR TDV8 3,6l sa naozaj nedá povedať jedno krivé slovo čo neplatilo o jeho predchodcoch. Má skvelý motor, skvelú převodovku ZF, spolahlivú elektriku.. Tu naozaj nie je nič, čo by Ťa malo trápiť nejbližších 100 000km. Navyše na tomto fóre je naozaj možno 1 promile ludí čo o tom niečo vedia no asi ani to nie a na LR fóre sa zatial žiadne problémy neriešia, lebo nie sú.

Mnohí si určute zgústnu na téme DPF. Ano, V8 ich má 2. Ak Ti nerobí problém angličtina, vieš si ich kúpiť za cca 800Ł kus. No v těchto autách majú overenú životnosť bežne 300 000km

Problém je navigácia. Nikto Ti tam nenahrá SK alebo CZ jazyk tak si musíš vystačiť s NJ alebo AJ

Ivko: prach ysú na to aby si ich člověk užil podľa vlastního uváženia. Ak si ich niekto užije že ich prechlastá, je to jeho problém Niekto sa za ne bude voziť v RR lebo to skrátka chce. Ja tomu verím a chápem to ;-) Ten chlast by som už napr. nepochopil a koľkí už taký RR prechlastali ;-)
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

Ďakujem , tri roky to tu používal jeden kamarát a viem históriu vozu mal to ako víkendovku a v zime jazdené max lyžovačky garazovane atd mal som ho požičané na skúšku dva týždne krásne chodí radi ma to silu taktiež výhoda je diesel tých 14 litrov je ešte ok ja ho nebudem používať na každý deň nato tu mám BMW skôr ako kamarát ho mal na lyžovačky budem asi len nato používať áno ale Range rover sa mi nepáči neviem preco preto sport ale zas tento najnovší sa mi naopak páči len nejdem 130.000 zan dávať keď o tri roky bude za polovicu
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Acon : Ved ja nič, len ako obyčajne sa bojím že sa objavil zasa další čo niekde našiel inzerat na dané auto za super cenu, takže má mokrý sen a k tomu hlboko do vačku

Česť výnimkám, ktorých je pri podobne založených témach tak 1:20

PS: aj tak by ma zaujímalo ako sa tie km preverili, snád nie z KO

EDIT: ked si auto vyskúšal - dokonca na 2 týždne, poznaš majitela tak nemáš čo riešiť
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

Navigácia to mi nevadi aj keby tam nebola ma to tv tuner tak tým to vynahradí :) DPF to boli oba menene jedine veci ktoré odišli neviem preco pred pól rokom menene za originál čisto nové
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

Ivko nie nie , predtým to mal ako prvý majiteľ známi z rakúska môjho kamaráta cize od nová je história ktorú poznám ...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

U vačšiny RR aj tohoto veku sú km overiteľné cez servisnú sieť. Na tieto autá (L322 FL a Sport = po 2005) napr. neexistuje na SK iná jako značková sieť servisov. Masovo nie sú garážové dielne rozšírené ani v A a D. V CZ sú 3 mimoautorizáky, kterým zasa ja doverujem viac jako u nás autorizákom.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

vlastimil213 napísal:Navigácia to mi nevadi aj keby tam nebola ma to tv tuner tak tým to vynahradí :) DPF to boli oba menene jedine veci ktoré odišli neviem preco pred pól rokom menene za originál čisto nové
Ak boli menené DPF tak to auto nemá 120 000km. V tomto aute DPF vydržia 200 000 aj při jazdách mestom
Napísať odpoveď

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní