Range Rover Sport kupa - rady

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

thomytko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.05.2013 07:56
Zdieľať na Facebook

Range Rover Sport kupa - rady

Príspevok od používateľa thomytko »

Ahojte,

som tu novy, ak tu nieco trepnem :) berte prosim na mna ohlad. A teraz k veci:
Chcel by som si kupit RR Sport 2.7 TDV6 SE, r.v. 2008
Toto auto bol vzdy moj sen. Kedze nemam na nove, resp. novsie, max. cena, ktoru si mozem dovolit investovat je 20-22 tis eur. Mam na vas par otazok, ktore by mi velmi pomohli v rozhodovani a vlastne aj k tomu, ci toto auto ma ostat nadalej pre mna v kategorii "auto snov" alebo si mozem zaobstarat starsie.

1. Nehladiac na vydavky na palivo, bez toho aby som nemusel istu dobu jest :) pri mesacnom prijme 1200 eur, zvladnem to?
2. Dalsie investicie, je mi jasne, ze jazdene auto ma svoje "tajomstva", coho sa vyvarovat pri kupe?
3. Najazdim rocne cca 10tis. km, moj styl jazdy je pozitkarsky - tzn. soferujem a bavi ma to, nepotrebujem sa nahanat ani predvadzat, potrpim si na pohodlie, bezpecnu jazdu. Je tento model pre mna OK?
4. Cena servisu - ak by to bolo mozne prirovnat, cenovo cca napr. vymena oleja/filtra kolko vychadza?

Ak tu uz bolo nieco o tom napisane, opakujem sa, poprosim vas ak mozte hodit mi tu par linkov.

Dakujem

Tomas
M54B30
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 04.02.2010 17:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa M54B30 »

mozno tu najdes nieco podstatne..
http://forum.autobazar.eu/range-rover-s ... 41737.html


tu najdes aj nieco o automatoch atd..
https://www.google.com/search?hl=sk&q=r ... tobazar.eu
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

1. zavisi od toho, kolko z 1200€ kolaca odide mesacne na ine vydavky. Pri troche stastia sa to vsak pri vykone 10000km/r. pozitkarskym stylom jazdenia zvladnut da. Musi byt ale stastie na technicky zachovaly kus s 2-mi sadami zanovnych pneu :300f: , ku ktoremu sa predosly majitel spraval normalne a adekvatne ho servisoval. To je samozrejme u jazdenky (az na vynimky majitelov, ktorych clovek osobne pozna) vzdy loteria...
Skrt cez rozpocet vsak moze spravit neocakavana porucha, kde sa 1200€ mesacne bude javit ako smiesne malo...staci trebars zadrety kompresor klimatizacie (mnohi az potom zistia, ze aj on potrebuje svoju udrzbu), turbo v zadnici ci strajkujuca elektronika (Achillova pata LR) a na opatovne spojazdnenie bude treba vziat si uver :d :D
S tym jednoducho treba ratat. LR je uz totiz Mount Everest luxusnych SUV a mnohi si ho chcu dopriat aj napriek tomu, ze maju ledva na Gerlachovsky stit. Cim novsi typ, tym z hladiska potencialnych vydavkov narocnejsi (vdaka neustalemu pribudaniu roznych vychytavok, ktore sa raz pochopitelne pokazia a za "hubicku" rozhodne nebudu).
A zelezo bude iba starnut...

2. vyvarovat sa treba v prvom rade kupy od zlodeja DPH. Drviva vacsina tychto vozov je prevadzkovanych podnikatelskymi subjektami (resp. financnymi sluzbami) a preto sa aj pri opatovnom predaji tieto vozidla predavaju s moznostou odpoctu DPH.
Kedze sa jedna o drahy tragač s pomerne vyraznym dopytom na trhu jazdeniek, zlodeji DPH sa radi na nom namaškrtia. V zasade preto auta z dovozu s nemoznostou odpoctu DPH treba povazovat za potencialne riziko!
Hlupy obcan ide samozrejme najma po cene a sam seba oklame, ze "on si predsa DPH nema kde odpocitat" a veselo od zlodeja s vidinou usetrenych penazi nakupi.
Spokojne su obe strany...do času...
Popri tejto zavaznej trestnej cinnosti potom vyznievaju rozne stacania ciselok z cifernickov tachometrov ci vedome zatajovanie roznych vad ako detska hra....

Podstatne je preto obetovat zopar euro na dokladnu analyzu technickeho stavu, transparentnosti servisnej minulosti, povodu ci povodnosti.
Vedia pri tom vyplavat na povrch poriadne velke howná...

3. pravdaze je vhodny, ved je to "tvoj sen"

4. vymena oleja a filtra Ta moze trapit uplne najmenej...je to bagatel, ktory pri tvojom najazde budes navyse riesit raz za 1,5-2r...radsej sa skus zamysliet nad tym, co spravis, ak bude nutne trebars menit komplet brzdy, tlmice s prisl., sadu 18-20" pneumatik a podobne.
To je tzv. spotrebny material.
Alebo sa nedajboze prihodi nieco z oblasti poruch (vid vyssie), kde vacsinou ani jedna lacny spas nebude...

Ale ako sa hovori: "ked ju milujes, nie je co riesit" :28b7:
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
thomytko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.05.2013 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa thomytko »

Dakujem!

Urcite to budem musiet este raz zvazit a premysliet.
Vdaka

Tomas
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

RRS myslim sa uz predava resp. coskoro bude predavat novy model, nie? Spominam to preto, ze minuly rok som kratko uvazoval nad kupou RR a videl som relativne slusne auta okolo 9-10 000 euro. Teraz, ako prisiel novy model, som uz podobne auta videl okolo 5500-6000 euro. Neviem teda, ci je zrovna teraz pravy cas na kupu, lebo tie ceny si myslim, ze sa s novym modelom poriadne prepadnu.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tu platí pri akomkolvek podobnom SUV to isté, neverím že keby si kúpil trebárs X5 alebo Q7, či Cayenne že by mal nižšie servisné náklady
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

fuha mesacny plat 1200 euro a range rover sport.ja mam 860e tyzdenne a netrufam si na to. Dalsie investicie, je mi jasne, ze jazdene auto ma svoje "tajomstva", coho sa vyvarovat pri kupe?-- pri jazdenke plati vyvarovat sa vsetkeho co tam je.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

velmi pohodlna obyvacka ten ..anglan,, ale zrychlenie a brzdy na pikacu -tu na vychode sem tam neaku zenu zazobanca v tom vidiet jazdit ale po prevezeni sa v tom ,,5hviezdickovom hotely,, by som isiel radsej do ,,nemca,,
georgnr
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 28.09.2011 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa georgnr »

Ono mať 1200€ mesačne hrubeho alebo čisteho je sakramensky rozdiel. Moj kolega zaraba 1500€ mesačne a nedokaže vyžiť,nieto odložiť na auto.
Rolfos,a kde si videl RR sport za 5-6000€ ? daj odkaz.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Nepisal som o RRS, ale o normalnom RR. Pozeral som ten inzerat a uz je predany, taky strieborny z NR to bol.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

georgnr
Moj kolega zaraba 1500€ mesačne a nedokaže vyžiť
Pošli ho na východ na pármesačný rekondičný pobyt - vyžiť by nebol problém ani z polovičky... :40bd:

Tiež mám podobného kolegu-zarába tebou spomenutú sumu, ale stále plače, že nemá €€€, ale najnovšie adidy za 150 musí mať 2x do roka, najnovšie HTC za pětikilo ak vyjde tiež musí byť každý rok.
Proste ľudia nikdy nemajú dosť...
georgnr
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 28.09.2011 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa georgnr »

Moja životna skusenosť je taka že čim je niekto bohatši tym je lakomejši. Raz som kupoval od jedneho bratislavskeho zbohatlika mercedes a normalne som mu musel ešte aj kavu zaplatiť za 1€. Skoro som sa tam od hanby prepadol.ale to sme už OT.
Inač prajem uspešnu kupu zadavatelovi temy.
thomytko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.05.2013 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa thomytko »

Je to vsetko o prioritach, ktore si clovek nastavi...

A ano, chapem vsetky argumenty, ktore ste mi sem napisali. Ak bude stastna ruka (ak vobec bude, lebo zacinam akosi raciolnalne uvazovat ;) ) je to len fajn, ved kto by nechcel kupit auto po dobrom majitelovi...

Podarilo sa mi skontaktovat s par ludmi, RR klasik, nie sport, 2003 rv. 180tis, je prenadherny, v zime nejazdeny, a za skvelu cenu 10500. Vymeny olej (motor+prevodovka), vaky, brzdy... velmi prijemny pan, a auto fakt vyzera akoby vyslo z linky.

Ale... zas, 10 rocne auto. To su dilemy... kua. Vy by ste do toho sli?

Jednoznacne diky este raz za vsetky komenty, aspon vidim to co som prehliadal.
thomytko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.05.2013 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa thomytko »

Ma viac aut. :41c2:

Vzdy vsetko moze niecim zavanat... tak co uz...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

dnes sa praveze pozera hlavne na rocnik.mlade auto je mensia pravdepodobnost ze bude mat 200 000km a dalsia dobra vec ze sa v nom nevrtalo kopec opravarov.dalsie vyhody do mladeho auta netreba sypat eurace a nema vysuchane soferove sedadlo.moze sa vozit niekto na 15 rocnom aute nalestene bez hrdze,ale co z toho.pozriem dnu a kopec veci chyba,polamane kadeco,slnecne clony nedrzia,kvaltpaka ma taku volu ze clovek ani nevie aky prevod tam ma.starina co ma vsetko ok a je bez investic sa nepredava.dobre ze je ta dan z luxusu aspon sa ten dovoz vyjazdi a bude klud.

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný