Range Rover, Land Rover - kupit ci nekupit ?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

No budem to musiet prehodnotit, ale presne preto som sem pisal.. Najlepsie keby napisal nikto, kto ma realne skusenosti s tahanim takehoto privesu. Vykonova rezerva 8 valca by sa si sice obcas hodila, ale mozno by ho dokazal zastupit v kritickych narocnych usekoch aj 6 valec aj za cenu pomalsieho presunu.. Ale tym padom XC60 je vylucena...
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

dagobert napísal:Nemyslim si ze by niektory z 3- litrov mal stym problem ,tak isto s brzdenim ten prives bude brzdeny. Ide o to ze on nejde do chorvatska a spat cca 2000 km. On chce 50 000 km TAHAT a na to nie su auta typu Q7 stavane. Ja by som vyberal z klasickych offov land cruiser, discovery,pajero,cherokee tam vyrobca rata s tym tahanim a je tam rezerva. Ked moze tahat 3,5 t a prives bude mat 2 t tak to auto musi vydrzat . Americke obludy typu Ram kde zacina spotreba na 20l /100 to uz si moze kupit tahac s navesom.
Povodne som sa pytal, ci Discovery by bol spolahlivy na takyto "trip"... Na tuto otazku som zatial odpoved nedostal... Preto je moj pripevok v RR fore... :-) Na yt som videl tahat najma lR a RR znackami, dokonca aj s Evoque... Usudzujem, ze prave tato znacka je na tento ucel najviac prisposobena. Samozrejme popri tych americykch s ktorymi vsak - zatial- nepocitam...
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Vezmi si to takto cim lahsie auto tym si bude s tebou prives robit co chce ked sa zboku obuje vietor tak prosim 2x9m je uz riadna plocha , a ubrzdit dole kopcom 4-5 tonovu supravu je tiez zazitok , hlavne nech vyber auta je dobry a verne sluzi, nech ty pomoze splnit si sny :2f93: Za mna mercedes gl, toyota LC , mozno pozriet nieco od mitsubishi alebo nissan a este ford informovat sa u dilera, predstavit plan nech ty ukazu co maju v ponuke. Pripadne spravit taky kompromis ako mercedes trieda V do ktoreho das kopu veci a potom karavan mozes aj o meter kratsi kupit :-\ nad takouto kombinaciou si nerozmyslal ? Lebo dlzkovo to bude to iste ako velke SUV a karavan
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Lenze je dolezite si uvedomit rozdiel hodit 7m karavan raz za rok a ist po dialnici na jedno miesto a je rozdiel pendlovat s karavanom po celej eu pol roka aj ked vydel som s mercedesom e combi aj 9m lod tahat :) hlavne v promo letakoch :d :-\
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

Ok, preberieme aj tuto moznost, hoci viac sa nam pozdava ten nas povodny. Zatila cisto teoreticky, na dlhsie presuny planujem ist v noci - samozrejme v dnesnej dobe sa da odhadnut pocasie, ked viem, ze hrozia burky, veterne pocasie, odlozim cestu - cize rano prides, pospis si do obeda, na obed skocis do nejakej restauracie, ziadne velke vyvaranie neplanujeme, rocne na to mam rozpocet cca 15 000, cize nejeka 2000 mesacne, ale v tom je uz aj ubytovanie a benzin, nie je vsak problem v pripade potreby rozpocet prekrocit... 120 000 mam na nakup auta - ktore aj tak planujem kupit, najlepsie SUV, ako som pisal som uz trosku lenivy lihat si do limuziny a klby uz trosku tiez robia problemy :-) - plus prives, ten com mam vyhliadnuty stoji v zaklade 32 000. Cestu s privesom uprednostnujem najma preto, ze clovek nemusi byt v strese ci najde vhodne a cenovo prijatelne ubytovanie, budeme na ceste najma v letnych mesiacoch kedy idu ceny ubytovania vsade hore. platit stovky eur za noc je hlupost. Okrem toho si pan svojho casu, ked mas chut zdrzis sa dlhsie, nemusi kalkulovat, prilis palnovat co zajtra, v najhorsom pripade zostanes tam kde si o dva tri dni dlhsie, v pripade zleho pocasia atd. Prespat mozes aj na dialnici, rano ist dalej, v pripade ze ho nemas, musis vsetko prilis uzskostlivo casovo planovat a dodrziavat harmonogram, co ja prilis nerad.. :-D. Tolko zatila teoria, mozno prax da za pravdu tebe, nie jeproblem ho potom predat, tych 20 -30 000 co ma to bude stat ma nezruinuje a budem o skusenost bohatsi.. :-)
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

ROBOPASTUSZEK napísal:Lenze je dolezite si uvedomit rozdiel hodit 7m karavan raz za rok a ist po dialnici na jedno miesto a je rozdiel pendlovat s karavanom po celej eu pol roka aj ked vydel som s mercedesom e combi aj 9m lod tahat :) hlavne v promo letakoch :d :-\
Uz som to pisal, ta este raz, 80-90 % presunu s kravanom planujem po dialniciach, ci R-kach. Pozeral som si siet kampingov a odstavist pre karavany, je ich viac nez potrebujem, takze odstavim a okolie povedzme do 100 km obieham na aute. Pokila sa zatulam dalej ako som planoval, v krajonom pripade prespis v nejakom moteoreste, ci penzione a rano pokracujes ...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Rozpravkarom zacina sezona :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

nebudem radiť ohladom LR,RR ... v prvom rade by si si mal premysliet či isto chceš auto + prives, toto sa da akceptovať ak mas prives na 3-4 výlety do roka, prípadne 2x ročne na dovolenku, nie na takýto TRIP, jednoznačne by som ti odporučil klasiku Boxer/jumper karavan, máš to do 3,5T. Kedze jazdim hlavne po fr dodavkou, tak tam je toho na mraky, ale prives som videl jedine ak DE, alebo NL, prípadne ešte zváš to spanie v hoteli, ale auto nemusi byt SUV ani kombi, ale kludne nejaké klasicke MB V, pripadne Sprinter/jumper skrina... kde budes vedeit normalne prespat v pripade potreby, vo FR maju normálne skrine upravene na karavan, sice je to mensie ale pre dvoch to na obcastne prespanie staci, a ako bolo spomenute vyssie za usetrene financie mozes spat v hoteli kludne kazdu noc, ked nic nezohnas tak prespis v dodavke, a so skrinou typu sprinter/ jumper ... s nizkou strechou nemas problem vacsinou nikde, lebo rampy su vacsinou 2,5-3m
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

Trollov ignorujem.. :-) Hej, som si toho vedomy a zvlast na to juzne Francuzsko sa chceme zamerat, ale az v druhom roku, v podstate pol roka ho palnjeme prejst skrz na skrz a to bude problem... Trosku to tam poznam, ale vzdy som len prechadzal. No keby sa na to pozeram tak skepticky ako mnohi tu "skusenejsi", tak asi uz do dochodku sedim doma a potom budem ucstnikom seniorskeho zajazdu po Europe.. :D ! Lnze takyto spsob dovlenky som realizova do teraz a chem este skusit nieco nove.. Prist niekde a za 10 dni sa zablit aist domov, to ma uz nebavi a mozu to byt trebars aj Seychely...
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

lubos zimovcak napísal:
gabo498 napísal:nebudem radiť ohladom LR,RR ... v prvom rade by si si mal premysliet či isto chceš auto + prives, toto sa da akceptovať ak mas prives na 3-4 výlety do roka, prípadne 2x ročne na dovolenku, nie na takýto TRIP, jednoznačne by som ti odporučil klasiku Boxer/jumper karavan, máš to do 3,5T. Kedze jazdim hlavne po fr dodavkou, tak tam je toho na mraky, ale prives som videl jedine ak DE, alebo NL, prípadne ešte zváš to spanie v hoteli, ale auto nemusi byt SUV ani kombi, ale kludne nejaké klasicke MB V, pripadne Sprinter/jumper skrina... kde budes vedeit normalne prespat v pripade potreby, vo FR maju normálne skrine upravene na karavan, sice je to mensie ale pre dvoch to na obcastne prespanie staci, a ako bolo spomenute vyssie za usetrene financie mozes spat v hoteli kludne kazdu noc, ked nic nezohnas tak prespis v dodavke, a so skrinou typu sprinter/ jumper ... s nizkou strechou nemas problem vacsinou nikde, lebo rampy su vacsinou 2,5-3m
súhlas.
v MT je jedn špičková firma, prerábajúca dodávky na cestovanie za velmi dobré ceny.
Nemčúriska, Rakušáci a z krajín Beneluxu sa trepú až dole na juh Grecka, Talianska , Chorvátska xxxa tam sú aj 3-4 mesiace v jednom kempe.
ano, vtedy REALNE ušetria. aj ked kempy tiež nie sú práve lacné.
Presne v sezone je denna taxa 30-40 eur, za co sa da zohnat aj lacnejsie ubytovanie v penzione...
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

narychlo som nasiel nieco, aby si videl aspon co som myslel ...
http://www.hayesleisure.co.uk/used-moto ... orhome-324

vo FR sa sprivesom na tych skvelych kruhacoch zblaznis, a pneu budes menit s olejom ... ja osobne by som to poriesil hotelmi a autom v ktorom viem normalne prespat, bud juper, kde mas ako tak miesta, alebo MB V co bude uz mensie ale da sa... ale ked dodavku, tak FIAT NEKUPUJ... katastrofa assistent :D
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

lubos zimovcak napísal:hm, plán je to pekný, ale na juh od Paríža, kde sú najkrajšie zámky na svete, na rieke Loira, tam veru žiadna R, ani diaľnica nevedie...
rovnako ani na juh Talianska, tam je od Assisi iba úzka 4-prúdovka, s max. tuším 80-tkou, až po Rím a od Neapola dole sa síce už mýto neplatí, ale až na Sicíliu tiež nič moc, tam by som sa teda s prívesom netrepal.

skús si naozaj požičať príves na týždeň, nech zistíš časový nárok, ja Tvojmu zmýšľaniu veľmi dobre rozumiem, sám som plánoval niečo podobné, ale s príveom sa chodí 1-2 x do roka, niekam do kempu, na 2-3 týždne ma 1 miesto, aj ked stará múdroť vraví:


"Človek s karavanom, či prívesom robí všetko preto, aby zistil, že doma je predsa len najlepšie.."

Nemá zmysel ťahať za sebou ilúziu domova. neriskujš poškodenie, vykradnutie počas neprítomnosti, ked niekde budete spať na parkovisku, skôr vás vykradnú.
dnes máš hotely za pár eur všade sa vyspíte za max.100 eur pre dvoch a menej.
V tom pripade by som nesiel karavanom, nie som odkazany setrit, ale tieto OT temy nechcem rozoberat, trollovia nespia a riesit tu zbytocne flame nemienim...
Mam stranku aj s hodnoteniami parkovisk pre kamionistov, vyberal by som si tie monitorovane, bezpecne, ...
Ale ok, soch ochotny a otvoreny meni, resp. prisposobovat svoj povodny zamer ... Cim viac info, tym lepsie...
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

Vdaka za vsetky, resp. takmer vsetky odpovede a nazory, nasadili ste mi brouka, budem mat nad cim uvazovat aj ked odpoved na povodnu otazku som stale nedostal.. :-) Ale obcas sem este nazriem, snad niekto odpovie aj na to, co som sa povodne pytal ! Pekny zvysok vikendu vsetkym.
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

poradim ti jednu vec, požičaj si podobný príves čo si chceš kúpiť podobne auto čo si chceš kupit na take dva týždne a pozri ako to funguje ako sa kde chodí ako sa kde parkuje spotrebu zistíš atd... Toto je pre teba najlepšie riešenie keď sa ti to nebude pozdávať prídeš sem znova a vyrieši sa to všetko podľa nových kritérií keď sa ti to bude páčiť tak do ďalej riešiť ?
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Uz som Ti tu radil pozicaj si Suv tuarega a vyskusaj ho s privesom a ako nove auto 2 roky by to vydrzat malo no a dalsie Pajero nove je tiez lacne a velmi spolahlive a hlavne overene s dlhymi privesmi-ma dobru spotrebu + stabilne s dlhym privesom a dobre sprevodovane na tahanie + mozes aj po nespevnenych cestach cestovat ked si urobis vylet do okolia + kedze je lacnejsie ale praktickejsie tak by si nelutoval neake skody keby sa nikeco stalo ale hlavne je dlhodobo vyskusane -vela ludi s nim casto taha privesy nalozene s autami po europe a to iste aj Landcruiser len ten je drahsi a uzranejsi-vacsia spotreba ale je pohodlnejsie a nie tie asystenty co spominas by som sa vykaslal -zaklad je odolnost-pamatam ,ze niektory chalan co dlhodobo tahal za landcruiserom tak uz daval montovat pridavny chladic oleja co ide do automatickej prevodovky lebo sa sem tam viac olej hrial a pri tom toyota je na take tahanie stavana tak vies co to moze urobit v neakom inom aute co nie je na to konstruovane ? :d :D Ja by som volil overenu klasiku hoci je trochu zastarala ale spolahliva ako spekulovat . ale skoda to tu niekolko krat opakovat-ako som Ti uz pisal chod do salonov-zaplat im za pozicanie a vyskusaj si to s obycajnym mensim privesom a budes ovela mudrejsi

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných