Range Rover, Land Rover - kupit ci nekupit ?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tenere660
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 25.10.2014 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tenere660 »

Jednoznacne Toyotu.V Tvojom pripade si mozes kludne dovolit LC 200.Tam je osemvalcovy 4.5 diesel a aj Q7 pri nej vyzera ako nesmely skolacik.A stale je lacnejsi ako vsetky horeuvedene auta s vynimkou Discovery.A potiahne vsetko.A o spolahlivost sa nemusis bat.Je to kral blizkeho vychodu,ruska a ciastocne aj Afriky(tam vladne Hilux,rovnako ako v australii)Ja by som radsej obytny voz,typu obytnej dodavky,s tym mozes aj do mesta,ale ked chces viac luxusu tak sa nenechaj odhovorit,vsetko ma svoje pre a proti.12 rokov som zil v Irsku a tan ista skupina ludi zije v obytnych privesoch celorocne,alebo skor cely zivot(nie velmi prijemna skupina ludi,tzv Travellers).A na auta Typu Unimog si uz pozeral?To uz ale je na iny typ cestovania.Kazdopadne Ti zelam skvele zazitky z ciest a vela bezpecnych km
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

Vdaka, ale to je este daleko.. :-) Ten Unimog som este ani nepocul, pozriem na nete. DObre, necham si poradit, poobzeram sa aj po LC, len obcas ich stretavam a posobia na mna ako mastodonty, myslim, ze vacsie SUV uz ani nie su, teda okrem Escalade. Chcle som a aj zatial stale uvazujem o sestvalci, ktory je taky zdravy kompromis. Okrem toho myslim, ze su to vyslovene terenne auta a ja skor potrebujem nieco na dialnicu, pohodlne, tiche s prijatelnou spotrebou.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

tenere660 napísal:Jednoznacne Toyotu.V Tvojom pripade si mozes kludne dovolit LC 200.Tam je osemvalcovy 4.5 diesel........A o spolahlivost sa nemusis bat.Je to kral blizkeho vychodu,ruska a ciastocne aj Afriky.......A na auta Typu Unimog si uz pozeral?....
Tak TOY to so spolahlivosťou tiež už nepreháňa. Tiež potrebujú aby sa to kazilo, predávali sa ND a zamestnali servisy. To je vývoj a zámer.
Unimog na cestovanie s karavanom? To je na truck trial ti Trdlo :-)
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Tak ked chces suv tak Tuareg alebo ten cherokee -pozicaj si predvadzacky na par dni a budes v obraze :300f:
dagobert
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dagobert »

Nechcel som mu radit tu Toyotu Lc 200 kvoli spotrebe. Kamarat to bol skusat a nedokazal sa dostat pod 16l/100 a kde je este karavan. Pumpari by mali radost. Ale tahun perfektny, toho by len tak nieco nerozkyvalo. Ma tusim skoro 3 tony.
dagobert
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dagobert »

Dnes si uz moc nenavybera, sam neviem co by som kupil. Ked citam jak treba vyberat z touarega a q7 motor kvoli rozvodom alebo u subaru kvoli nastaveniu ventilov ci dolu kasna od ramu u land roverov tak sa mi chlpy jezia. Zeleznu tyc a hlavy im poroztlkat inzinierom. A o eko okrasach radsej nepisem.
Zimovcak dobre radi asi by bolo vhodne najprv si karavan pozicat a skusit si to. Pozicovne su uz aj u nas. Vela stastia.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zrejme sem píšem omylom , ale ja som videl krásny život v Karose LC730 ,či tak nejako??? Mladý chalan s frajerkou a vzdu bugina . celú sezonu chodili po závodoch v krose a cez zimu makal v pneuservise v NR.
To nebolo o prachoch ale o životných pocitoch.
Z toho čo sa tu ponúka , pre mňa jedine Dogde Ram 3500 , to je amík čo sa nedá zodrať.
A ešte k tomu 9m vleku - mám mrte nakrútené s dodávkami s vozíkom ,okná sa montujú len takto. Velmi držím zadávatelovi palce aby sa naučil s tým krútiť v úzkych uličkách (Sicília robnako ako naša BŠ)
Treba si to najskôr vyskúšať - mne stačila 6m garážová brána na vozíku ,k tomu 7m Iveco a cesta do centra Levoče. Skoro som sa vtedy pokakal alebo rozplakal - už si nepametám. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Zadavatel che nove aby mal akoze image . A dagobert s tou Lc 200 mas pravdu co sa tyka spotreby-na dialku okolo 12 az 15 si ten diezlovy 8valec cucne ked sme ho skusali-na mna bola lc leniva som zvyknuty na benzinove strojovne. na taku cestu by som si zohnal starsiu zachovali Lc 100 - s novsim 5stupnovym automatom s 4,2td ktory taha VEELMi dobre aj tazke privesy a spotreba dlhodobo 12litre pri jazde ked je motor dobre nastaveny sam som bol prekvapeny hoci som benzin pozityv a kvalitou ta 100 prevysuje aj 200 novsi model-na tahanie velmi dobre auto ale tiez tazske na vahe ked som bol mi ukazalo 2900kg. Inak aj pajero 3,2did je zastarale ale kamarat s nim taha minibagre na voziku po Slovensku a tiez spotreba od 10 do 13 a stiha to v pohode aj v kopcoch . Ze alebo nove suv co po rokoch bude castejsie v servisoch alebo dobry zachovaly starsi kus toyoty co tiez nebude najlacnejsi ale dlho bude sluzit
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

Nestíham sa čudovať čo tu čítam. Toyota LC na trip po európe? Osobné odporúčam Q7. Spotreba v pohode 9l/100km (osobná skúsenosť), no s prívesom neviem koľko to bude. Treba brať tu 200kw verziu, má sily na rozdávanie aj keď to nie je žiadny športovec. Tak isto treba dokúpiť vetrané sedadla, v lete to určite ocenis. Dokonalá vec je asistent na cuvanie s prívesom.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

audinkarske prevodovky mali vacsinou vzdy problem -aj v zaruke niektore a s tazkym privesom po celej europe v horucavach to bude fakt to prave orechove :3035: :40bd: a este ked si taku karu chce majitel nechat na viac rokov ako to tu uz spominal
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

akze rad za radom.. :-) Nie, nejde o imidz ako o spolahlivost. Starsie auto mozem kupit, ale kupujem macku vo vreci. Planujem s tym urobit za 5 rokov ( ano kto vie, mozno to po prvom roku vzdam a predam - ale nepredpokladam to...) cca 300 tisic km, pravdepodobne viac a ak v zdravi prezijem spominanu Europa tour, chcel by som skusit aj iny kontinent. Europu beriem ako zacvik ... :-) Ale pouvazujem aj o moznosti kupit ten LC, mozno nie novy a po par rokoch opat... Cestovat sa da v noci, ked sme chodielvali do chorvatska, vzdy som isiel v noci, a to bolo 600 - 800 km... Vylety po okoli ( z kempu ) snad uz zvladneme aj teraz jazdim denne 50 -60 km kazdy den, takze v tom problem nevidim,klima a odvetravane sedacky su samozrejmost... Na novych autach ma vsak lakaju najma asistenti ( 4-5 rocne ich vacsinou nemaju, resp. su neporovnatelne s tymi sucasnymi ) a jednak auto som si vzdy kupoval ani nie pre dobre jazdne vlastnosti, ale skor pre pocit z interieru a ergonomie. Kedze v tom aute budeme travit vacsinu casu, je to podstatne. V tomto mi najviac vyhovuje Volvo XC90, len mi tam nesedi ten stvorvalec, a podla testov co som cital, je tvrdsie a hlucnejsie ako Q7 napriklad, ktore je aktualne hodnotene ako najlepsie SUV, co sa tyka jazdnych vlastnosti a interier tiez mi nie je proti srsti. Tazka volba... :-)
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

oco13 napísal:Zrejme sem píšem omylom , ale ja som videl krásny život v Karose LC730 ,či tak nejako??? Mladý chalan s frajerkou a vzdu bugina . celú sezonu chodili po závodoch v krose a cez zimu makal v pneuservise v NR.
To nebolo o prachoch ale o životných pocitoch.
Z toho čo sa tu ponúka , pre mňa jedine Dogde Ram 3500 , to je amík čo sa nedá zodrať.
A ešte k tomu 9m vleku - mám mrte nakrútené s dodávkami s vozíkom ,okná sa montujú len takto. Velmi držím zadávatelovi palce aby sa naučil s tým krútiť v úzkych uličkách (Sicília robnako ako naša BŠ)
Treba si to najskôr vyskúšať - mne stačila 6m garážová brána na vozíku ,k tomu 7m Iveco a cesta do centra Levoče. Skoro som sa vtedy pokakal alebo rozplakal - už si nepametám. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Ano z toho privesu mam najvasie obavy, zatila som s privesom nejazdil ( a ked tak velmi davno a s inou dlzkou), ale chcme to riesit tak, ze budem hladat kempy nedaleko od dialnice, aby som sa stym nemusel trepat cez mesta. Okolie by sme uz navstevovali len na SUV-cku.
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Skvele jazdne vlastnosti q7a inych suv nezmyslov a spotreby 9litrov idu bokom ked auto bude za sebou tahat 9m prives aj s vecami , vsak berte si priklad od USA. ( aj ked ich nemusim) krajina kde takto ziju tisice obyvatelov takymto stylom a kupuju si na to dodge alebo toyota LC alebo fordy f serie. Preco asi? Lebo 4 alebo 6 valcovi motor mensieho objemu to nebude v horucavach v horskych priesmykoch vladat hlavne ak pobezia veci typu klima a pod. Zapnuta klima je citit aj na 2,5litry a teraz si predstavte nieco take + karavan s vecami a naplnami , kolko ? 2-2,5 t a to este spoza auta bude vytrcat tak + odpor vzduchu. Aby to nebolo po par tisickach kilometrov na 3litrovi touareg moc a nehovorim ze spotreba bude tiez atakovat 15litrov. Radsej vacsi motor ktory bude mat vzasobe este vykonu ako 3 litrovy 6hrncek ktoreho pojde rozdrapit
:4012:
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

A nehovorim aka to bude sranda s 3litrom tahat 30km do kopca a potom brzdit 30km dolu kopcom. Jak dnesne autobusi narvu tam 7litrove 6valce nech to splna euro 6 a a ked sa cesta zacne trochu dvihat tak vodic musi klimu vypinat aby sa hore kopcom vystveral len tak tak aj ked papierovo ma ten motor pomaly raz taky vykon ako pouzivali pred 15rokami. Proste objem nenahradis nicim :zg282:
dagobert
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dagobert »

Nemyslim si ze by niektory z 3- litrov mal stym problem ,tak isto s brzdenim ten prives bude brzdeny. Ide o to ze on nejde do chorvatska a spat cca 2000 km. On chce 50 000 km TAHAT a na to nie su auta typu Q7 stavane. Ja by som vyberal z klasickych offov land cruiser, discovery,pajero,cherokee tam vyrobca rata s tym tahanim a je tam rezerva. Ked moze tahat 3,5 t a prives bude mat 2 t tak to auto musi vydrzat . Americke obludy typu Ram kde zacina spotreba na 20l /100 to uz si moze kupit tahac s navesom.

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní