Range Rover, Land Rover - kupit ci nekupit ?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

Hej, aj o tom BMW som uvazoval... Len nema soft na prives. Najlepsieho asistenta - podla youtube samozrejme - na ovaldanie privesu ma Q7 a zrejme ho bude mat aj LR Discovery...
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Na Tvojom mieste by som kupil Toyotu landcruisera alebo Mitsubishi pajero -tie auta su overene na tahanie tazskych privesoch a vyskusal par krat otocit tu Barcelonu s pozicanym privesom a uvidis :d :D Ale ja osobne by som ziadny prives ani obytny ,,domcek,, na kolesach neriesil a za zvysne usetrene prachy by som prespaval v okolitych hotelikoch alebo penzionoch :2f93: Kamarat podobnu zalezitost riesil ked chcel precestovat Ameriku a pozical si Velky karavan + navigacia kde su autokempy a vyslo ho to ovela lacnejsie ako by si mal kupovat auto+ karavan -lebo aj taka moznost sa ponuka
jojko1001
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

ahoj,nie je rozumnejšie kúpiť si kombík za 20-30tis.a prespať cez booking,ved tých ušetrených 50tis.neprespíš a nepreješ.cestujeme po eu a jazdíme kobíkom a nemáme problém s parkovaním a rýchlym presunom.už len na spotrebe ušetríš na ubytko.v prípade trajektu zasa šetríš.toto hodíš do kufra,v taliansku kúpiš za 400é.http://www.absolut-shop.eu/absolut/esho ... -E-SCOOTER
lubos zimovcak čo sa týka iránu,lepšie je využívať ich dopravné služby,sú lacné a komfortné.maroko autom v pohode.
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

No raz rocne ma snad cesta Barcelona - bratislava nezabije... :-D Ano, da sa to riesit aj tak, ale nie som uz vo veku studenta a nahant ubytovanie na poslednu chvilu, resp. prespavat v aute. Cim menej adrenalinu tym lepsie, moja generacia uz pootrebuje istoty ! :40bd:
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

jojko1001 napísal:ahoj,nie je rozumnejšie kúpiť si kombík za 20-30tis.a prespať cez booking,ved tých ušetrených 50tis.neprespíš a nepreješ.cestujeme po eu a jazdíme kobíkom a nemáme problém s parkovaním a rýchlym presunom.už len na spotrebe ušetríš na ubytko.v prípade trajektu zasa šetríš.toto hodíš do kufra,v taliansku kúpiš za 400é.http://www.absolut-shop.eu/absolut/esho ... -E-SCOOTER
lubos zimovcak čo sa týka iránu,lepšie je využívať ich dopravné služby,sú lacné a komfortné.maroko autom v pohode.
Diky za nazor, budem mat dost casu uvazovat o vasich napadoch. Otvorili som sice uplne inu temu, ale mozno dobre ze som sem pisal, hoci som sa nedozvedel odpoved na moju otazku, pouvazujem aj o inych moznostiach... Auto chcem kupit tak ci tak, najlepsie vyssie, preda len lihat do limuziny sa mi uz nechce, len som sa chcel poradit ktore SUV by bolo vzhladom aj k tomuto vyuzitiu by sa hodilo najlepsie...
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Ked nechces pajero ani landcruisera-co su osvedcene-overene auta na tahanie tak tuareg je z suv na to idealny len niekomu sa kazi nonstop a niekomu funguje roky bez problemov,ze loteria a je za lepsie prachy ako Q7 :d :D
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

lubos zimovcak napísal:hlavne aby malo cúvaciu kameru...:)
Tak to je zaklad samozrejme, ale pozri si Q7 na yt s asistentom na prives. S tym cuvat je hracka...
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

dodik13 napísal:Ked nechces pajero ani landcruisera-co su osvedcene-overene auta na tahanie tak tuareg je z suv na to idealny len niekomu sa kazi nonstop a niekomu funguje roky bez problemov,ze loteria a je za lepsie prachy ako Q7 :d :D
Viem, ale nepaci sa mi interier, podobne ako v GL-ku. Okrem toho je zastaraly, myslim, ze uz je na ceste novy a kedze kupujem auto na aspom 8 rokov nerad by som kupoval nieco co uz je za zenitom... Zvlast ked dnesne novinky maju asistentov napriklad na cuvanie ci soferovanie v kolone, ktore sa hodia prave na taketo dlhsie presuny...
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Len tie auta co su za ,,zenitom,, tu budu este dalsich 8rokov s beznou udrzbou kdezto tie nove suv Ti za 8 rokov budu castejsie v servise :40bd: v toyote bezne vidim landcruisera ktory ma natocene cez 400 000km a olej v automate este nemeneny lebo v autorizaku to nepovazuju za nutne :40bd: a aj napriek tomu automat radi hladko-hoci taha tazke privesy s autom kdezto v audi uz automaty aj po 100 000km idu na repas :40bd: Ze radsej osvedcenu-zastaralejsiu techniku ktora roky funguje aj bude fungovat ako o par rokov niekde na ceste v zahranici spoznavat miestne servisy :4012:
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

To je pravda. Ok, zaradim do vyberu aj LC... :-)
dagobert
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dagobert »

K tomu LR Discovery,kamarat ma toto auto rv 2014, ma na tom asi 100tkm zatial bez poruchy. Ma to tazne 3,5 t ide to jak slak. Ale je tam jedno ale. V zime teplota asi -6 vola ze nemoze nastartovat. Po kratkom hladani som nasiel stlacenu hadicu sania. Verdikt zamrznuty intercooler. Vyjadrenie servisu ,ze sa im to stava a nevedia co s tym . Takze auto za 60 litrov co ma jazdit v akychkolvek podmienkach. Dakujem pekne. Co sa tyka karavanu nenechaj si zobrat svoj sen. Tisice ludi takto jazdi a ziju. Jasne ze obytne auto je rychlejsie a lepsie ovladatelne ale tam jeho vyhody koncia.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

tiež by som sa priklonil radšej k obytnému autu ako k prívesu, už len z dôvodu že nikde nemusím nič nechávať keď sa chcem túlať a mám všetko po ruke.a možno by si sa zmestil pri troche skromnosti aj do 3,5t, kdežto pri tom nad čím uvažuješ ťa E-čko neminie.
čo sa týka parkovania v mestách s karavanom je to prúser ,už nieje rok 1990.
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

Ano, prave to bola povodna otazka, ist ci nejst do LR ( jedno ci Sport, alebo Discovery), lebo prave taketo niekedy az prkotiny otravuju ich majitelom zivot. Su toho plne fora... Diky za podporu, zatila som rozhodnuty ist s privesom, asi sa budem opakovat, ale nevidim pri obytnoum aute vela vyhod, nakolko s tym hosikde taktiez parkovat nemozes a prives ma tu vyhodu, ze to mozes nechat niekde 20 -30 km od mesta a do centra, ci kam potrebujes sa dovezies na "tahaci"... To je s autohausom nemozne. Samozrejme videl som aj take so smartom, ci fiatkou 500, ale tie uz su za pre mna akceptovatelnou cenovou hranicou.
dagobert
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dagobert »

Predstav si situaciu ze si v kempe, vsetko rozlozis pobudnes 2-3 dni a chces ist na vylet. Pri obytnom aute vsetko pobalit ,na brane zaplatit a ked prides vecer naspat parcela obsadena... karavan tam nechas s autom pobehas co chces a vratis sa na svoje.
Niekto tu radi Toyotu Lc, skvele auto sam ho mam ale do novej by som nesiel. Novy motor 2.8d z toho mala co o nom viem je ze je o 35 kg lahsi. Vahu ziskali stensenim hlavy valcov a mensim a lahsim turbom. Kam tento svet speje. Pozrel by som si aj Jeep Grand Cherokee, minula generacia mala techniku mercedes, tato nova neviem. Este jedna vec. Ten karavan by som bral tak 6m ten 9m je zbytocna obluda.
klabzuba
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 04.06.2016 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klabzuba »

Americke auta moc nemusim, ten co uvadzas tusim "vyhral" medzi najzravejsimi SUV-ckami... Keby sa mam rozhodovat cisto srdcom, tak idem do toho LR, ci RR, ale mam obavy aby ma niekde nenechal v stichu. keby jazdim po Slovensku, ok, ale byt 2-3 tisic kilometrov od domova a riesiet este aj taketo problemy... S tym kempovanim samozrejme uplny suhlas, vidim to rovnako.

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných