Range Rover kĂşpa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Viezť som sa samozrejme viezol a to aj v ťažkom teréne. Mojou veľkou inšpiráciou je taká expedično-cestovateľská partia kamošov, ktorá před cca 15r začánala na Defenderoch, prešli na D2 a dnes majú jeden RR Sport TDV6 3l, Disco 4 SDV6 a tento RR TDV8 4,4l. Všetci majú ochrany podvozkov, navijáky, expedičné záhrdaky, autostany, trvale zdvihnuté podvozky, vačšie kolesá MT KM2 a len za posledné 3r. majú za sebou Ukrajinu, Gruzínsko a západné pobrežie Afriky po Ghanu. Tie autá zažili skaly, púšť, blato, brody... a chlapi sú dodnes spokojný. Najviac sa báli o spolahlivosť, keď prechádzali z Disco2 na Disco Disco4.
Pokial ide o mňa, tak ja to rozhodne budm prezúvať na AT alebo MT a postupne tam dám nejakú ochranu podvozku, naviják a expe. záhradu so stanom. Či mi RR úplne nahradí D2 to ešte neviem to asi nie a na youtube je X videí kde sa s novými RR jazdia terény o kterých sa ťažko dá povedať, že sú poľné cesty. A ja terén rád a vždy budem tvrdiť, že LR j eposledná značka, ktorej autá dokážu jazdiť tam, kde kedysi Defenderi a tí moji známi ma o tom dokonale presvedčili ;-) Ja som rozhodnutý. Život sice može priniesť nečakané zvraty, no ak budem kupovať, tak určite RR. X5 (X6 nespomínam, tam sa nevojde ani bednička s jablkami) sú typické Tescooffroady. Hlavné negatívum je absencia redukcie, ktorú má LR hodne pomalú čo je neoceniteľná věc.


Hiundaj do istej miery máš pravdu no v tomto prípade nie je nárast spotreby proti dieslu 2-3l ale 8-10l. A teraz si predstav že si niekde v horách, do civilizácie sa dostaneš raz za 3 dni, posúvaš sa terénom 5km/h navijakuješ a za pár hodín vycucneš nádrž a čo spravíš? Zoberieš zo strechy 2 kanistre a čo myslíš, koľko Ti vydrží 40l? Odhliadnuc od faktu, že v teréne nesmieš ísť s palivom pod 1/3 nádrže. Diesel má 2oj násobný dojazd, nepomerne nižšiu hodinovú spotřebu při práci a keď tam napluješ 40l tak prejdeš ešte kopec cesty k čerpačke. LPG? Buď na ten benzín mám, alebo nie. LPG patrí do úplne iných áut ale toto by bolo barbarstvo. A voziť so sevou plynovú bombu cez pol světa kde ju aj tak nenatankujem je už úplná zhovadilosť. Ale aj tak, predstav si tú nádrž v kufri takého auta. Uznaj sám, že to je HNUS na úrovni pedofílie. Ja si nekupujem offroad aby som prešiel cez obrubník při Tescu, Ak by som s tým nemal chodiť na expe, tak mi je to auto naprd.

Ak by niekto pochyboval že moderné LR sa používajú do terénu, tak pár videí pre potešenie
brodenie ozaj hlbokej vody https://www.youtube.com/watch?v=n-wC3uvXWmY
RR Sport, Disco4 a stará D2 v teréne, ktorý je bežný na off expedíciách https://www.youtube.com/watch?v=jH8Jv0UByrQ https://www.youtube.com/watch?v=CkVw9OMaCI4
tu možno ešte horší terén https://www.youtube.com/watch?v=CkVw9OMaCI4

A je toho kopec
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Takto, do hard terénu budú vždy najvhodnejši avolba offy z 90 rokov kvoli jednoduchosti a nekonečným možnostiam úprav podvozku. Ak niekto ide vyslovene do hard kde nárazníkmi rýpe zem a skaly, občas skončí bokom opretý o svah, tak je to jasná volba a při LR to končí Defenderom alebo Disco2. No to prináša aj svoje riziká v podob eporuchy či poškodenia s opravou na celý deň či viac. No takto upravené autá s parametrami toho obdobia majú na cestách celkom žalostné vlastnosti a 120ka na dialnici býva na hran eovládateľnosti (hlavne ak je podvozok + 5" a 35" kolesá T3)A tie vzdialenosti kým sa dostaneš do žiadanej lokality sú 800-1500km a aj viac. A ja nie som vyznavač extrémov na hranici trialu. A preto mnohí už pár rokov cedlajú niečo pohodlné jako je Disco 3,4, Ragie Sport či L322. Ja v tomto rozhodne nebudem priekopník. Len kopírujem pár ročné skúsenosti odvážnějších ;-)

Pokial ide o Jaga tak koľko len ja, to Ti nepoviem no jazdil som len ja a ex a tá jazdí dodnes. Ja dlhšie trasy jako dovolenky, výlety a jazdy pre potešenie. Manželka okolo NR a do práce. Celkovo sme najazdili cez 50 000km teraz má cca + 10 000. Aktuálny stav km okolo 220 000
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

DAS autá a 95% strieborných, sa kradnú jako na bežiacom páse a ľidia si stále kupujú strieborné DASky.
A parkujem z azamknutou bránou a mám 2 psov ;-)
A hlavne mi hrozí služobná D3 tak asi bude ďalšie také nezmysel kupovať....
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Dolož 80litrov a idem do toho ;-) Čo si sa s koňom zrazil? :-) 130 000 za auto nedám. O 3r. bude mať 1/3 cenu, musel by som byť šialenec.
V L405 som sa zviezol a dosť som zamilovaný, no nie som milionár ;-) A posledná generácia L322 je v interiéri na tom podobne. Na L405 si počkám kým bude za tú 1/3 ;-)
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Treba chvíľu počkať, číňania urobia kópiu :) http://autobild.cas.sk/clanok/198354/ci ... land-rover
bikemann
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 11.01.2009 02:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bikemann »

Acon napísal: no BMW dieslový 3ojliter alebo 4,4 benzín stáli za prd rovnako ako převodovka. Zmenou majiteľa sa do áut dostala primeraná motorizácia a spolehlivé ZF převodovky.
Vies mi poslat link kde pisu o bavorackom 3litri a 4,4litri ze stali za prd? Toto pocujem prvy krat a na tieto motory.
4,4 bol a je drziak doteraz a 3litrovy dizel je jeden znajlepsich, teda aspon tie co montovali do BMW, ale podla fotiek co som videl v RR su to totozne motory si myslim. V8 urcite.
F10 535i
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

Acon napísal:Dolož 80litrov a idem do toho ;-) Čo si sa s koňom zrazil? :-) 130 000 za auto nedám. O 3r. bude mať 1/3 cenu, musel by som byť šialenec.
V L405 som sa zviezol a dosť som zamilovaný, no nie som milionár ;-) A posledná generácia L322 je v interiéri na tom podobne. Na L405 si počkám kým bude za tú 1/3 ;-)
Ahoj, oživujem tvoju tému, dnes som videl niečo podľa tvojho gusta, aj keď neviem, či ešte stále to auto hľadáš- za 33 tisíc euro + odpočet DPH je tento Range Rover Autobiography Supercharged http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

s potupou musím konštatovať, že som stavil na nesprávnych ľudí a pokazili mi životný projekt. Musel som zmeniť zameranie a začínam odznova ;-) Tak Rangie musí počkať. Ale asi to tak malo byť.
Supercharged by som ale aj tak nechcel. Zážitok super, no na denné jazdenie je 18l/100km trochu mimo reality ;-) Potreboval spm to na pravidelné jazdenie dolu na Balkán a to by som cestou 4x tankoval.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Keďže toto bola moja pôvodná téma tak sa pripomeniem tu. Z nejakých príčin som sa nedokázal prihlásiť. Reklamoval som to na AB, odpísali mi, že pot takým t.č. a emailom nevedú žiadnu registráciu a že som bol asi pár. r. neaktívny. Odpísal som, že raz za 2 týždne som určite prihlásený takže neaktívny nie som. Zasa mi odpísali, že min. týždeň som napísal že sa neviem prihlásiť, tak moju registráciu zmazali [img]http://offroadforum.cz/images/smilies/ramena.gif[/img]
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

A teraz po 1. príspevku vidím, že ako novo registrovaný mám príspevkov 1, založený čerstvo, ale nabehané ako pod pôvodným nickom. Soudruzi z NDR ňekde udělali chybu :-D
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

presmerovane dalej ;)

nabuduce kludne na info@autobazar.eu
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Veď odtiaľ mi prišla odpoveď ????
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

aj toto si tam riesil?
Acon napísal:A teraz po 1. príspevku vidím, že ako novo registrovaný mám príspevkov 1, založený čerstvo, ale nabehané ako pod pôvodným nickom. Soudruzi z NDR ňekde udělali chybu :-D
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ale aby som naplnil podstatu témy a moje pôvodné príspevky zmizli... Po zvážení účelu a možností offroad doplnkov som nakoniec skončil pri D4 HSE. Dala sa to kúpiť komplet ochrana podvozku, pevnostny nárazník, navijak... Navyše je to vo vnútri o dosť väčšie... Tak po rozumnej úvahe...
Naposledy upravil/-a Acon v 07.05.2018 13:34, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný