Range Rover 4.4 tdv8 , 2016 - dunenie v interiery

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

faragova
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 07.08.2008 20:00
Zdieľať na Facebook

Range Rover 4.4 tdv8 , 2016 - dunenie v interiery

Príspevok od používateľa faragova »

Caute chalani stretol sa tu niekto s takymto problemom ? Kupil som jazdeny Range Rover L405 rv 2016 najazdene to ma 70000km 4.4tdv8.problem je taky ze na volnobehu a pri jazde medzi 1600 az 2000 ot/min neprijemne duni.Kamarat ma 2017 facelift a ten ide krasne potichu ziadne dunenie. Bolo to aj v autorizovanom servise Top auto bratislava. Diagnostika nic neukazuje prepalili software vycistili dpf. Skontrolovali vyfukove potrubie popritahovali krycie plechy nic nenasli.nakoniec povedali ze to je normalne.Ale normalne to asi nebude kedze rovnaka motorizacia to nerobi .Motor ide krasne potichu ked človek stojí vonku, dokonca je zaujímave že ked sedí človek zadných sedadlach tam to neduní ,Motor nevynechava aj počas jazdy ide pekne. Najviac mi to vadí ked stojím v zápche to dunenie je neznesitelne. . alebo ak viete niekto o nejakom sikovnom servisakovi ktory robi tieto auta. Za vsetky rady velmi pekne vopred Dakujem
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Vymen silentbloky. Riesil som na inom aute s dsg, podobne km a dunenie vpredu jak hrom. Po vymene vsetko ok. Napohlad boli silentbloky ok. Predchadzal tomu test tesnosti sacieho a vyfukoveho traktu.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Napichli na diagnostiku (ktorá samozrejme mechanické závady neodhalí), povymieňali čo sa dalo a keď závada nezmizla, vyhlásia že je to normálne.
Typický značkový servis.

Ale hlavne, že majú pekné sekretárky, ktoré ponúknu kávičku :d :D
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

porovnat to s autom ineho modeloveho roku nie je stastne. Vyrobcovia upravy robia priebezne - a niekedy aj dost vyrazne.

Dunenie v nizkych otackach je skor vlastnost naftovych motorov. Niektore idu tichsie, niektore menej, ale dunia vsetky - a prave pri prevadzke v meste je to najviac pocut. Deje sa to vsak v kazodm rezime.

Sam som najazdil statisice km s naftou, ale az po vymene za benzin som si uvedomil aky je brutalny rozdiel v prejave medzi benzinom a naftiakom.

Teraz mi duni aj 3,0 TDI v Q7 :d :D :d :D
Na volnobehu je to az neznesitelne.
bobo2222
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.10.2011 17:52
Zdieľať na Facebook

Range Rover 4.4 tdv8 , 2016 - dunenie v interiery

Príspevok od používateľa bobo2222 »

Ahoj v prvom rade by som skúsil odpojiť predné repráky, alebo pozri v menu auta, či tam náhodou nieje vypnutie prídavného zvuku motora. Poprípade pozri konfiguráciu vozidla, či náhodou tam nieje predplatený prídavný zvuk motora.

Môže to byt blbosť, ale ja to na aute mám, takže môže to byť jedna z možností.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný