Range L322 3.0TD6 - slabo sa zohrieva motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

[img]https://i.postimg.cc/Dmz4RhYK/20210129-173800.jpg[/img]

Dnes som v skrytom menu nastavil zobrazovanie teploty vody. Zaujímavé je že ručička ukazuje štandardnú teplotu motora, kdežeto v skrytom menu ukazuje digitálnych 79stupňov. Nemôže byť umreté to čidlo teploty?

[img]https://i.postimg.cc/gxhZ4KtX/20210129-175153.jpg[/img]

a tu sa chcem spýtať, či je v poriadku že hadica v strede je stále vlažná. Všetky hadice v aute sú horúce, len táto jedna je studená. Je to tak OK?

EGER výmenník som dnes vybral. Všetko čo má byť suché - tie plechové trubky - sú suché. Takže keby výmenník pretekal - tak by tam bolo "mokro" :D.. ak si správne myslím.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ano bolo by tam mokro.

Snimac teploty tam je len jeden iba on dava informaciu o teplote vody, spravna je ta co vidis digitalnu, to co ukazuje rucicka je o jej kalibracii, ona nejde krokovo po stupnoch snad ani na jednom aute okrem MB :) Ja mam tiez rucicku v strede ale pri minusovych teplotach mi vypne ohrev vody pri 86 stupnoch a to je este chvilu po tom co rucicka uz je v prevadzkovej teplote.

Kde presne ide ta hadica?
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

AHoj. Tá hadica ide do termostatu. A je stále vlažná, ostatné sú všetky horúce.
Dnes som dal pred chladič zábranu a tak som jazdil. A dosť dlho. No a tá teplota už kolísala menej. ALe stále trochu kolísala. A mám stále zmontovanú viskospojku - takže tam nie je ani vrtula. A auto sa stále nie a nie poriadne zohriať, resp. pri jazde to stále nie je to čo to má byť - že to nedrží konštantnú teplotu. A na tej digitálnej to bolo vidno. Pohyboval som sa stále od 70-80C najviac. A hentá hadica v strede, na spodku chladiča.. čo ide priamo do hlavného termostatu (ktorý som menil - starline) tak tá je stále stále vlažná, nič moc teplá oproti ostatným. Tie sú vrelé. Ale možno to tak má byť - je proste ochladená od chladiča. ALe teda.. až tak?
Stále sa to správa ako keby ten termostat bol zlý. Aj tá zábrana pred chladičom - to bol práve test termostatu. Celý vodný chladič - vrelý. po celej ploche.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Hlavny termostat aspon na bmw /diesel/ ma otvarat pri 88 stupnoch z tej velkej hadice na termostat ide este odbocka na chladic egr, termostat na egr ma otvarat pri 70tich stupnoch. Ja na tvojom mieste ak mas odskusany hlavny termostat a je dobry tak ho vratim naspat a maly egr termostat necham novy.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Je to ako píšeš. 88 stupňov veľký termostat, 70stupnov EGR. aj tie hadice sú presne ako si popísal. OK EGER nechám, a starline ide do koša, a ten čo tam bol pôvodný značky ITALY tam už vracat nebudem. Nový priamo z BMW stojí 75e.. tak toto už nebudem riešiť. A takisto všetok nemraz pochybného povodu ide von, a idem tam nový. Dokola sa tu motám ako prd v gatiach, tak je to ako píšeš. Vymeniť a je. Dám vedieť. :300f:
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

[img]https://i.postimg.cc/BXMTtwf0/20210202-204753.jpg[/img]

Dnes prišiel po 3 dňoch nový termostat. (ten vľavo) Oreginál BMW - BEHR.
Akurát sa netrafili na prírubu. Takže vrátiť a čakať na ten druhý typ. Nevadí.
Čo ma ale potešilo, tak moje dva predchádzajúce termostaty zn. ITALY a STARLINE sa dajú prefúknuť. BEHR sa prefúknuť nedá. Logicky to vychádza že teda neprepustí žiadnu vodu do okruhu pokiaľ to reálne sám neotvorí pri správnej teplote. Takže to vyzerá na ten termostat.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Oni sa by sa trafili keby isli podla VIN ale pre range rover katalog nemaju :) Ten co prisiel je pre novsi motor 2993 obsah a ty mas este prvy 2926 obsah. Som ti pisal, ze bacha, ktory mas tam motor lebo su rozdielne termostaty pri objednavani v bmw.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Práve preto, že si mi to hovoril, som mu hovoril, že "bacha na to, ja mám starší typ motora a sú tam dva typy" .. bral si aj VIN.. aj FOTKU toho povodného termostatu. Dopadlo to ako dopadlo :D :D Dnes mám ale den K.K.T. Nič sa dnes nedarilo. :40bd: .. už sa nepohnem ani z domu dnes :40bd: :4090:

Ale ved nie je sa kam ponáhlať. Vy máte hodiny, my máme čas
:D :D
Tak ako som sa potešil novému BEHR, tak ma aj usmev prešiel :D
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

VinicP stale ti zabudnem napisat :) ked uz sa v tom vrtas a mas to rozobrate, odkrytovane tak si pozri komplet podtlaky ci su hadicky ok, ak mas podtlakovy manometer na "konci podtlakov" ako sa napaja na egr, turbinu atd. ma byt 660mbar a skontroluj utiahnutie vstrekovacov, 9Nm finalny moment na vstrekovaci.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

fuh...tyyy si naročný. Take veci nemam. Trysky som dotahoval s momentom. Daval som na tvoju radu a nove gumky...vsetko. Ale podtlaky ee. Alee...kua..cakam tyzden na novy termošlap. Uz ma to sere. Objednal som aj nove šroby. Suky su tam 4 ks vonkajsi torx aleee...stupanie 07 ci jake. Proste nie metrickyyy ...jeden 1.5e tak cakam aj na to. dam to nove alles
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Skontroluj ich tie podtlaky lebo zvyknu byt uz porozpadavane, guma uz nie je guma a normalne sa trusi ked s nou pohybes alebo ju chces dat dole, aspon vizualne aj ked hlavna ich cast je pod sanim. Ak su povodne a najblizsie ked ti napr. pojde dole sanie rovno ich vymen. Ak mas maly momentak skontroluj utiahnutie vstrekov este raz pre istotu, ze su spravne utiahnute.

Ako tyzden, tu nam chodia diely zo dna na den v Bmw.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

diely chodia aj sem denne aj 2x Žial autokelly ani intercars nemaju v ponuke Behr termostat. Objednava to priamo z BMw a trva to jak lačnemu sránie. Kks. 7x by som to mal zložené ..ale nemam termošlap. Uz som kapituloval. Estese mam dalsie auta lebo toto je jak cakat na IQ v cvokhause
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Intercars ma Mahle/Behr ja som tam kupoval aj minuly tyzden do benzinaku aj nedavno do diesla. To mas na krabici Mahle Behr spolu :) V Bmw autorizaku chodia diely zo dna na den, akurat bol problem pocas prvej korony chodilo kazdy druhy teraz uz to je ok, o 10tej-11tej na druhy den su ak objednas do 2hej predosly den.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Vies co.. jaaa som kyvol s rukou. Na toto nemam fakt volny krvny tlak. Uz som kapituloval. Kedy dojde vtedy bude. Too mercedes je inde. Z nemecka fašistickeho mam na druhy den čo chcem. Hentie šuchtle asi este skáču po PET flašiach aby mali na termostat dost plastu. Realne ozaj VIN cislo + fotka a ten hlupak objednal zly termostat a druhy cakam od stredy. Šak skor bude dialnica do košic jak moj termostat.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

NO dnes prišiel termostat. Jakože do plaču že to toľko trvalo. Ale ok. 70E. a je to origo BMW. Nahodené, odvzdušnené, odskúšané. Zatiaľ je to ok. ALe vonku bolo okolo +1, tak uvidíme čo zajtra :D. Každopádne o poznanie iné. AUto sa o poznanie skôr hned zohreje na prevádzkovú teplotu, teplota neklesá, ale pri dlhšom klesaní som postrehol že tá ručička išla trochu dole. Tak neviem. Ešte sa na tom povozím pri väčšom mraze.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný