Rally Auto

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

owner00
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.09.2014 13:20
Zdieľať na Facebook

Rally Auto

Príspevok od používateľa owner00 »

Zdravím chcel by som sa informovať ako je to s autom ktoré je postavene na rally, a ma v aute upravene veci vrátane ochranneho rámu ktorý nieje odnímaťeľný. Chcel by som vedieť či aj v tom prípade treba isť na obhliadku vozidla či sa može isť aj s rámom alebo treba skladať späť interier vozidla...A ako sa dá take vozidlo prepísať. Za odpovede vopred Ďakujem... Dufam že som to do dobrej skupiny pridal ....
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

S autom ktoré má rám nesmieš na cestu, respektíve môžeš ale riskuješ pokutu + odobratie TP
To isté STK, také auto oficialne neprejde
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vidíte páni , toto je ďalší dôkaz , že naše predpisy sú celkom postavené na hlavu .
Pás ak si nezapnem mám pokutu , ak mi svieti airbag neprejdem cez STK . ALE ak si dám legálne vo firme namontovať homologizovaný a schválený rám , auto je nespôsobilé.
No pekne - čisté kocúrkovo. :40bd: :40bd: lol :3c90:
Na druhej strane ak si doma spravím buginu z lešenárskych trubiek , stačia tri fotky a názov malotraktor a Cčkové tabulky sú doma.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cviro myslel som to práve naopak - do sériového auta domontovať ochranný rám pre zvýšenie MOJEJ pasívnej bezpečnosti .Žiadne ralye žiadne FIA - sériové vozidlo - ak chcem čokolvek navyše som mimo a treba ma zašlapať pod hrubý úradnícky koberec - to je obrovský problém tohto štátu.Samozrejme to sa netýka len aut .
Napríklad ak je v obci kanalizácia povolenie na čističku nedostaneš, čo na tom že v tvojej ulici nie je a ani nebude. Lebo BRUSEL a, lebo ÚRADNÍK a jeho štempel
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Danko88
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 20.06.2009 12:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Danko88 »

najlepsie auto na rally je firemne :2f93: a moezs s tym vybehnut aj na verejne komunikacie :4090:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Rám v seriovom aute nemôže byť preto, lebo pri nehode by mohlo dôjsť k ujme na zdravý a to z dôvodu že nemáš prilbu. Nechcel by som dostať šupu do hlavy od tej trubky
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko , lenže k rámu automaticky patria aj škrupiny a 6 bodové pásy. A certifikovaná firma ti môže auto prestavať na plyn , zabudovať hydraulickú plošinu na vozík , ručné riadenie - to všetko sú postatné úpravy konštrukcie .Ale rám sa dorobiť nesmie - je to len o SVk a jeho úradníkoch .Ako to že v celej europe si môžeš kúpiť auto napr. Kajpan ako stavebnicu a postaviť si ho doma sám ? ONLY na SVK sa to nedá????
Podla mňa je to preto lebo našich zákonodarcov pustili na hrad namiesto toho aby ich zavreli do klietky v Bojnickej zoo kam patria - pavilon opíc. :3c90: :3c90: :3c90: :3c90: lol

Pre zadávatela :ak s tým nechceš jazdiť niekam ďaleko , tak z toho očeš všetky dvere dozadu daj pluh a tak to nafoť . Za 33 eur dostaneš Cčkové značky ako na traktor a môžeš jazdiť vo svojom okolí. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ano mal by si mať sedačku a k tomu adekvátne pásy, ale tú helmu by asi nenosil nikto.
Kedysi ked začal fičať tuning tak kamoš mal Hondu CRX dovezenú z nemecka v ktorej bol leštený hliníkový rám, policajné kontroly boli popri tuningových akciach úplne bežné, ale v tej dobe to nikto neriešil.

Ja sám by som dnes auto s rámom nechcel, načo aj, to je vhodne akurát vtedy ak to má byť poriadna pecka
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nuž len tu autor má asi zálusk na auto, ktoré má akože štandardné papiere, ale je aj vytrubkované
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

A nemajú rally autá náhodou normálne evidenčné čísla?
A nemusia náhodou rally autá spĺňať podmienky na prevádzku v cestnej premávke?
A nemusia mať rally autá povinnú výbavu lebo sa medzi rýchlostnými skúškami presúvajú v normálnej cestnej premávke a musia dodržiavať všetky predpisy cestnej premávky?
A nie sú náhodou rally autá produkčné vozidlá a musia byť homologované do cestnej premávky?
A nemusia mať všetky úpravy schválené a zapísané?
A nejazdia rally autá v bežnej cestnej premávke a nemajú pridelené normálne biele evidenčné číslo?
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Čo nemajú?

Normálne evidenčné čísla, TK a EK?

[img]http://allracingcars.com/gallery/skoda- ... wrc-15.jpg[/img]
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja viem nikto sa ma nepýta na môj skromny názor osobny, ale asi že je viac kategórii a skupín vozidiel na relly...tak možno zato niektoré majú klasika EČ a iné nie....
pidizvi
Príspevky: 3412
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

v cechach sa da prihlasit barsco, takze ked chce oramovany voz na znackach, tak to je cesta
jinlun415
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jinlun415 »

Si myslim ze autor temy chce kupit rally auto / upravene na sutaz/ a jazdit snim sutaze. Rally auta maju klasicke SPZ napr v slovenskom rally pohari maju len klasicke SPZ a TP. A chce uskutocnit zmenu drzitela vozidla v TP /novy majitel / a nevie ci moze absolvovat obhliatku vozidla s takto upraveny vozidlom.

Podla mna ked tam nepride auto po vlasnej osi ale na voziku tak moze.Zmeni sa majitel a pomeho testovat :D

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných