Rada Renault Laguna 1.9dci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

drobec123
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.05.2011 09:30
Zdieľať na Facebook

Rada Renault Laguna 1.9dci

Príspevok od používateľa drobec123 »

Zdrawim...chcel by som sa spytat na nejake info ohladom Laguny 2 r.v.2002...1.9dci.ake to ma klady a ake zapory a či je to relewantne kupit..Co na tom najcastejsie vie odisť a ake to ma poruchy...poprosim vas o rady...Dakujem..
..
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Radím nekupovať, lebo zaplačeš, to bol druhý najporuchovejší Renault po Espace 3.0Dci, ak chceš silno Lagunu, tak problém mal byť vyriešený až od ročníkov 2005+
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Študuj ;-)
http://www.autorubik.sk/kupujem-ojazden ... kusenosti/

Aj diskusiu pod rozsiahlym článkom si prečítaj...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Mal so už Lagúny tri-ani z jedinou som nemal ani najmenší problém...Bol to ročník 2001,potom 2005 a teraz mám ročník 2004-všetky boli 1.9dCi...
...Dnes so bol v servise pre kamarátov Passat,tiež 1.9TDi,r.v:2008- mal s ním už kopu problémov a to nehovorím o cene za opravy...a o pohodlí,kde VW na Lagunu nemá...
...Ďalšia dosť podstatná vec je cena a výbava u stejného ročníka...
...Takže môj názor-jednoznačne ÁNO ...
drobec123
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.05.2011 09:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobec123 »

Tak ako vidim su tu na Laguny rozne nazory..no moj je taky ze fakt je to tak ze zawisi na co trafis..su kazive kusy a su kusy v pohode..napr molega ma 1.9dci 2001 uz 7 rok a menil na nej tlmiče olej a bezne veci...No je rozhodnutie na mne....No a este jedna otazka??radsej 1.9dci 88kw alebo 2.2dci??dakujem za rady a skusenosti...
eidurcoconut
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 13.06.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eidurcoconut »

Jednoznacne 1,9dCi. vykonnejsi 2,2 bol dost poruchovy. Celkovo na tej Lagune nie je vela veci kazovych, a zase pri takom starom aute budu vsetky muchy uz vychytane. Tradicne na 1,9dCi odchadzalo turbo okolo 150-180 tisic km, ak aj bol nejaky problem s elektrikou tak uz urcite bude vyrieseny. Priprav sa na mierne drahsie nahradne diely, ale inak je to skvele auticko, ktore svoju sluzbu spravi vyborne
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zbehni sem http://forum.renaultclub.cz/ a študuj, je tam pre každý model sekcia, ja som jazdil Renaultom a aj ho ešte mám, ale do Laguny II by ma nedostal nikto.
Inak to napíšem, v tej dobe ani neboli nejak prúserové autá a vtedy suverejne hviezdila Alfa Romeo 156 2.0TS, úplná pohroma, nebolo snáď človeka čo by neriešil zadretý motor, vlastniť náhradný motor bola samozrejmosť.

Čo som tým chcel povedať ?

Že ak ho nejaká značka v tej dobe dobehla tak to bol bez debaty Renault s Lagunou II a Espace III s motormi 1.9/2.2/3.0dci a možno tak koncern s 2.5TDI

Chceš Lagunu II, kľudne kúp, len nie dieslovú, ak diesel tak zober staršiu Lagunu I, tam máš na výber 2.2d/dt, 1.9dti/dci. Ani jeden motor nie je na tom tak zle ako v Lagune II. Motor 1.9dci 75kW bol ešte spoľahlivý, narozdiel od 88kW v Lagune II

A čo sa týka turba, tak nie že kapalo pri 180tkm, ale do 100tkm tam bolo často tretie, problém s upečenými vstrekovačmi bol tiež celkom bežný jav. Klaknute manuálne 6 stupňové prevodovky, ktoré boli poddimenzované už bola len čerešnička na torte
skyline33
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 17.10.2007 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline33 »

ja mam lagunku r.2001 88kw. kupena pred 4r so 170tkm.teraz ma 295tkm a nemal som ani len naznak ani jednej vysie spominanych zavad,cim to tak asi bude?? kazdy ich zatracuje,ale uprimne servisaci,nie su koncernove auta najcastejsi navstevnici servisou? :3035: 1.9 je isto spolahlivejsia ako 2.2,tie su nachylne na loziska na kluke.pri kupe jazdenky vzdy zalezi od koho kupujes a ako bola servisovane a na znacke vobec nezalezi.zober niekoho kto sa v autach dobre vyzna a vyskusajte ju potom nech ti povie svoj nazor a rozhodni sa...
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

momentálne jazdím na Lagune 1,9 DCi 79-kw r.v. 2003 auto ma najazdené 460 000-km a zatiaľ to jazdi udajne podla majiteľa od 300 000-km bez poruchy okrem maličkosti ako napr. teraz odišlo osvetlenie klimatizácie nedavno sa nechcela mrcha zamknúť - zlý kontakt na motorčeku centralu . Auto jazdi len a len dlhé trate SK-IT-SK a SK-CH-SK .
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

tiez mam lagunu II 1.9 DCI 88 kw a som s nou spokojny!
kupovana ked mala vraj 160 000 km, aktualne cca 250 000 km, je tomu asi 5 rokov co ju mam, mozno viac...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nuž dlhé trasy len prospievajú. Ja som zhruba pred 5 rokmi vlastnil asi rok Scénic 1.9dti po facelifte a švagor uvažoval že by ho zobral a ja som uvažoval, že by som zobral Scénic II, prípadne Lagunu II, ceny boli úplne smiešne, len že ked som otvoril Renaultácke fórum, tak mi všetko jedno nebolo...
Logicky som chcel dovoz, a logicky najviac ponúk je z FR, lenže ked som si nastavil filter (kľudne nejaký tukanec) a autá sa zoradili podľa ceny, tak miesto tukancov tam boli samé celé autá a v inzerátoch poznámka "moteur HS" = motor poškodený.

Tak som pekne ostal pri Scénicu I facelift ešte ďalšie tri roky. Laguna II mala zmysel až od rv05 kedy už mal motor osadené vodou chladené turbo, problém 6 kvaltov bol vyriešený už tuším v roku 2003, problém elektriky sa najčastejšie týkal poškodených kariet
skyline33
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 17.10.2007 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline33 »

poskodeny motor je hlavne vtedy ak neaky blb dodrzuje predpisany interval 30tkm na oleji 5W40.... a aj to pomaha turbu k skoremu odchodu na vecny odpocinok.ja menim po 15tkm alebo roku a nieje ziaden problem,abnormalny zvuk proste nic...
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Najlepsia je 2.0dci a najhorsia 2.2dci.Kup 2,0dci.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z 1,9 Dci je pohoda,ak už sa robí,tak sa robí velmi dobre,či rozvody či turbo,vstreky a palivová sústava,v škole by dostala známku 1-
Keby do nej nedali tú blbú kartu tak autíčko k pohľadaniu.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

skyline33 napísal:poskodeny motor je hlavne vtedy ak neaky blb dodrzuje predpisany interval 30tkm na oleji 5W40.... a aj to pomaha turbu k skoremu odchodu na vecny odpocinok
Hmmm, len že ten kto kúpil nové auto a teda jazdil len do autorizáku na servis, tak robili výmeny podľa toho ako určil výrobca, že tých 30000km bolo na ten olej priveľa sa prišlo až zakapalo pár motorov a niekomu nie jeden krát...

Čerstvá téma z iného fóra garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=817&t=1192449 aj ked sa rieši benzín aj tak by do toho niekto nešiel
mhlavaty napísal:Z 1,9 Dci je pohoda,ak už sa robí,tak sa robí velmi dobre,či rozvody či turbo,vstreky a palivová sústava,v škole by dostala známku 1-
Že sa dobre opravuje je bonus pre mechanika, pre majiteľa určite nie

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných