Rada pri strate výkonu 1,4 TDCI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autopieces
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04.11.2004 01:46
Zdieľať na Facebook

Rada pri strate výkonu 1,4 TDCI

Príspevok od používateľa autopieces »

Pozdravujem všetkých!
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťou,aby som pomohol pri hľadaní chyby,alebo vyvarovaní sa zlej kúpy.Doviezol som z nemecka Fiestu TDCi 1,4 výhodný kauf....za príjemné peniaze,jediná chyba ,že auto nemalo výkon.Podotýkam,že s autami robím roky a profesionálne,ale nekúp to... Samozrejme ,skúšobná jazda po dvore a hláška asi merač hmotnosti ....Po dovoze šup na diagnostiku,žiadna závada.Nasledoval Ford ,po týždni pátrania,všetko Ok,ale auto nejde!Tak šup k nemenovanej firme ,upravil sa soft,
pridal sa dávka vstreku,tlak turba,dymovnica na svete,zvuk neopísateľný,ale išlo.Pátralo sa po katalyzátore,Ok,po turbe-OK.Zistil sa vadný EGR - šup nový...nakoniec po mesiacoch sa dospelo ku vstrekom išli na test- ajhľa všetky štyr mimo tolerancie min.o 25%.takže nové vstreky-nadajú sa repasovať-SIEMENS,pult cca 1200 eur,ešte že mám iné možnosti! a pasujú aj z PSA!
Hurá...auto chodí,ako malo na začiatku-po cca 3 mesiacoch pátrania v rôznych sevisocha cca 1400-1500 eurách investícií! Výhodná kúpa!!!!
Radšej zaplatiť viac ihneď a neulakomiť sa na cenu!!!!P.S.Z mojeje lenivosti som nebol pri kúpe osobne.dal som si auto doviezť ako pán! Zdravím všetkých a prajem viac šťastia!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ked sa zaoberas ROKY A PROFESIONALNE s autami, vedel by si ze IDS/VCM diagnostika ma v sebe aj vynikajuco spracovane udaje, live data, od vstrekovacov.

Takyto problem ako popisujes by si tam okamzite videl za dve sekundy a auto nekupil.
autopieces
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04.11.2004 01:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autopieces »

ˇAno,ak by som bol prítomný pri kúpe auta,tak by som ho asi nevzal!
Ale nemýľ si diagnostiku u SAG s diagnostikou Ford ,ani origo ford nezistil vadné vstreky CR!
evi393
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 28.03.2010 14:46
Bydlisko: okr.Sala
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa evi393 »

ozaj vydarena kupa
ako pises, vstreky mimo tolerancie az o 25% co neni malo podla vsetkeho,ako potom bezal ten motor, ved musel mat chod ako dupot trpazlikov.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

praveze nie, to je na tom najhorsie ze motor ide posluchom bezvadne a to je ta najhorsia skryta bomba - avsak mechanicke opotrebenie CR vstrekovacov na tej diagnostike vidis. Zle otvaracie tlaky sa takisto prejavia na nejakych cislach.

To je ale jedno, uz mas auto doma. Ked tak profesionalne robis s autami a toto konkretne by si rozhodne nevzal lebo by si ho prekukol, preco ti v spojeni s viacerymi servismi trvalo MESIACE [pises "po mesiacoch"] dokial sa prislo na zavadu ?


pardon, uz ziadne dalsie otazky mat nebudem. Poradit priamo neviem, akurat kukni ci mas tie špricky s cislom 9663429280 FJ07 23622 ; ak ano, na nemeckom ebayi su po 119eur kus avsak pouzite.

Ci uz si ich kupil ?

PS: tieto novodobe commonraily to je fakt hotove nestastie a zderstvo na penazenku.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

za kolko si kupil tu fiestu ze sa ti nevyplatila?teraz mas aspon 200 000km pokoj s tym.ja by som nikdy nekupil jazdeny dizel s tym ze si ho nepreverim v akom stave je motor.aj ano ale hned by musel byt za par supov+potom donho vstreky,cerpadlo,turbo.cize napr dizlove bmw 5 rada 2006 za 5000eura.inac to ocikat.aj tak donho treba nasolit tie veci + gumy,brzdy,napravy,tlmice a par veci cize 6000 ecok len tak zahuci.a az potom to bude bmw ako ma byt na ktorom najazdim 160 000km v plnej parade.to ze treba si kupit z nemecka za 8000e je aj tak onicom.stale tam treba min 5000e nasolit.
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

teraz mas aspon 200 000km pokoj s tym

tak toto moze naozaj napisat len H.C.Andersen - mam dva dizle - jeden aj TDCI, viem co hovorim...ale drzim majitelovi palce nech sa to splni ! - je to asi taka pravdepodobnost ako ze volby vyhra 99% ludi - hoci to vyzera byt jasne 99 je skoro 100...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> napr dizlove bmw 5 rada 2006 za 5000eura.

vela uspechov pri hladani prajem, a potom si este budes mat problem vybrat farbu - ci cervenu, ciernu, bielu, striebornu, zelenu, ruzovu, hnedu, zlatu, je ich na trhu nepreberne mnozstvo tych 2006kovych baworakov za 5000eura, tak to budes mat fakt stressujucu situaciu...

nechcel by som byt v tvojej kozi, prehrnat sa tym kvantom ponuk.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

zaklad je karoseria a motor mechanicky aby bol ok.zvysok vstreky,turbo su len spotrebak.chcem vidiet auto bez investicii.a take bmw 5 hoci aj bude za 10 000ecok aj tak bude mat vykatovane na nom kopec veci.minimalne vsetko co sa tyka naprav bude ko.a ja kupovat bmw tak to bude aspon na 6 rokov.
autopieces
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04.11.2004 01:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autopieces »

Pre MP3 Turbo!

kupovať jazdené common railové vstreky je lotéria,napr Renault TDCI Delphi odídu po cca 100-120 tis.km a kto predáva novšie?Kúpil som nové cez Peugeot a auto ide ako cukor.Ešte k stanoveniu závady:naše servisy napichnú diagnostiku,ak nie je evidentná elektrická závada,zahlásia všetko je v poriadku,len pacient umrel....Takisto som dal merať prepady ,boli vyrovnané,vyzarali OK a nájsť diagnostiku,ktorá ozaj dobre zmeria parametre vstrakov Siemens,to je umenie! Nemenovaný servis musel doobjednať softvér kvôli týmto vstrekom-norma Euro 4 a až tu sa ukázalo,že 2 sú mŕtve pri max.výkone a 2 zlé pri strednom výkone.Odporúčam sa obrátiť na bratov čechov!
Bjukemen
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07.04.2008 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bjukemen »

..no vidiš a pritom test jedneho vstreku vide cca 12 € tak si to mohol vedieť hned a nespekulovať
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> kupovať jazdené common railové vstreky je lotéria

jasne ze je, nikdy som nepovedal ze nie je. Takisto je to rovnaka loteria aj pri PD vstrekoch...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Všetko, čo má dnes turbo a je jazdené, je lotéria.
autopieces
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 04.11.2004 01:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autopieces »

To bjukemen!

Poprosil by som ťa,ak je to také jednoduché skontrolovať vstreky Siemens,ale komplet,daj kontakt na servisy,čo majú príslušné vybavenie a vedia to aj používať! Nechcem to pre ich reklamu,ale pomoc aj ostatným!
Bjukemen
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07.04.2008 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bjukemen »

http://www.autospol.sk/

zavolaj ked som ja daval nejake veci robit spominal ze aj siemens by mal vedieť

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných