Rada pred kupou rodinneho priblizovadla

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zedino
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 14.04.2007 19:04
Zdieľať na Facebook

Rada pred kupou rodinneho priblizovadla

Príspevok od používateľa zedino »

Poprosim o radu ako je v nazve temy uvedene

som majitelom Zafiry, skvele auto ale uz male, sme 6 clenna rodina a decka uz mierne povyrastali a ako sa kedysi hadali kto bude sediet vzadu tak sa momentalne hadaju kto bude sediet v strednom rade sedadiel, jasne ze na dlhe cesty to musime riesit pravidlenym striedanim, kto tieto MPV pozna vie o com hovorim a to som nespomenul fakt ze na dovolenku to zacina byt vazny problem, nie pre mna, pretoze 2 x trenky a 2 x ponozky + to co mam na sebe na cestovanie + pas a penazenka s kreditkou mi fakt nerobi problem umiestnit kdekolvek, ale zbalit nas do tej Zafiry uz zacina byt doslova umenim, takze dost obkecavania, potrebujem poradit pri kupe noveho rodinneho auticka

Poziadavky:
ideal 6 miest, samostatne sedacky, variabilne v 2. a 3. rade (ak nie tak 7 - jednu vyhodim)
dostatocne velky batozinovy priestor aj pri rozlozenom 3. rade sedadiel
relativne dobra ovladatelnost aj v mestskych podmienkach kde nabeham rocne cca 15k km
skor nafta ako benzin (nie je podmienkou)
skor automat ako manual (nie je podmienkou)
samozerjme spolahlivost resp. nizke predpokladane naklady na servis

Prosim tie navrhy vyjadrovat podla moznosti nejako v tom tvare znacka - model - rocnik - +/-

sorry za to rozpisovanie, a dakujem za vas cas
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kto uz by take auto chcel kupit - furt sa to kazi, ameriku nikto nevie opravit... spotrebu ma uplne strasnu.

dpfko nikto nevie vyhodit, menim kazdy rok ako na beziacom pase lebo jazdim len po meste.

PS: a strasne sa kradnu. Hladajte v oficialnych statistikach slovenskych:

http://krimi.cas.sk/rubrika/1811/kradeze-aut
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a ani 9stupnovu prevodovku to nema.

tfuj no hrozne.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

No ja by som riesil nieco ako je Vivaro, Viano, Caravelle a podobne. Inak pohodlne sedenie je aj v Novom Sharane 6 miestnom avsak kufor tam nieje potom uz bohvie co. Aj ked viac ako Zafira.
Moj favorit je Viano. Voyager je fajn ale vzadu ma lavicu co nieje tak prijemne ako samostatne sedadlo.
Ak si trufnes tak pripadne chod do P807/C8/Ulysse tam je tiez celkom slusny preistor a aj sedadla su relativne fajn.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
zedino
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 14.04.2007 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zedino »

no tie koncepcne rovnake trojcata asi moc nie, moj automechanik, ktory sa mi stara o vsetky auta, ktore som doteraz mal mi povedal ze ak kupim C8/Phedra/807 mam rovno vymazat jeho cislo zo zoznamu lebo on tak urobi, ze ak to slape tak je to OK, ale ak sa nieco dokasle, co nie je taka rarita tak sa nedoplatim a je so servisom problem

Viano, Vivaro, Caravelle sa mi celkom rata

teda Caravelle je to iste ako Multivan? lebo ak ano tak to je momentalne moj max favorit

dik
zedino
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 14.04.2007 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zedino »

2 mp3turbo: myslim ze s tym "cestovatelom" by sa to malo zlepsit kedze Lancia resp Fiat Group kupili Chrysler, inak som uvazoval aj o tej Lancia Grand Voyager co pride od leta teda mala by

francuza teda C8/807/Phedra/... som zavrhol kedze ich spolahlivost je podla referencii otazna

zatial vyhrava jednoznacne Multivan/Caravelle, aj ked variabilita a prepracovanie interieru skor hovori pre Multivan

este ma napadla Kia Carnival, co vy na to? ale tam ten kufor ri vysunutej 3. rade sedaciek asi nie je nic moc, ci?
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

sranda, v teste rodinnych vozov realizovanym Autowebom vyhral Citron....
http://www.autoweb.cz/ojeta-mpv-grand-p ... ugeot-807/
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bohovsky sa tesim ako sa s Lacniou zlepsi spolahlivost.

pardon to som nenapisal dobre - myslel som s Lanciou.
zedino
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 14.04.2007 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zedino »

A co Viano do kolkych najazdenych kilometrov sa oplati?

Maju pomerne vysoku cenu aj jazdenky, je to naozaj o ich spolahlivosti alebo len o znacke?

Ak o spolahlivosti tak aky motor?

Dakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> A co Viano do kolkych najazdenych kilometrov sa oplati?

tato otazka je rovnako zmyselna ako "ktore baby su divokejsie v sexe, blondinky alebo hnedovlasky"...
zedino
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 14.04.2007 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zedino »

mp3turbo napísal:>> A co Viano do kolkych najazdenych kilometrov sa oplati?

tato otazka je rovnako zmyselna ako "ktore baby su divokejsie v sexe, blondinky alebo hnedovlasky"...
jasne majster sveta v automobilovom predaji musi zosmiesnovat, si sa zblaznil ci co?

kupa mpv/van pre rodinne ucely nie je riesenim sezonneho auta na leto za ticku tak prestan zo seba robit machra

ak na rovnako opotrebovanych - myslim uzitkovo - autach s rozdielne najazdenymi km mozem usetrit par tisic eur tak to bude pre mna zaujimave v tom pripade ak motor v oboch autach je stavany na radovo podstatne viac km ako maju v danom case najazdene hoc rozdielne

takze prosim bez zbytocnych invektiv, nemoze byt predsa problem poradit bez toho zosmiesnovania druhych
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Múdremu napovedz, sprostého kopni do gebule...
zedino
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 14.04.2007 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zedino »

no aby som to tak nejako zrekapituloval, dal som otazku do fora, pretoze som bezny uzivatel typu natankuj, jazdi, chod na prehliadku ked to mas predpisane, a tak dalej a tak dalej, nie som predajca, ba dokonca cuduj sa svete ani automechanik, idem investovat par tisic do auta a pytam sa tam kde by som sa ako som povodne dufal mohol dockat aj rady

predpokladal som ze na takomto fore dostanem odpoved typu: pri standardnej prevadzke a danych kilometroch davaj pozor na to alebo ono, resp. ci taky alebo onaky servis bol spraveny, a ak nebol tak to a to musis spravit a bude ta to stat cca tolko a tolko; alebo rovno povedat to neber lebo zbytocne preplatis

namiesto toho sa znazite zo mna spravit kretena a co ma mrzi tak prave taki co maju asi najviac prispevkov, ti co by mohli poradit, ale fakt je ze prave ti uz asi maju dost "hlupych" otazok a tak si zvysuju ego podobnymi odpovedami

tak asi najviac informacii dostanem od toho chlapika ktory mi to bude predavat v bazare a urcite mi povie vsetky aj skryte vady auta a da si ruku na srdce ze toto je to prave orechove pre mna a urcite mi bude sluzit minimalne pokial nepodpisem kupno-predajnu zmluvu a nevyjdem z bazaru ze?

skoda, ale dakujem, zase som sa nieco o ludoch a specialne slovakoch naucil
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Takže stále nič, žiadne chytenie sa za hlavu, že jáááj, ci pana, som to konečne pochopil čo mi chcete povedať, ale štandardné kopanie a nadávanie okolo seba namiesto zamyslenia sa...

Tak ešte posledný pokus: turbo má na svojom aute viac ako 800 (slovom osemsto) tisíc kilometrov, táto: http://www.skodaoctavia.cz/zajimavosti/Rekordmanka.htm Octavia natočila viac ako 600 a skapala na hlúposť majiteľa, nie opotrebovanie motora, BMW robilo test olejov a opotrebovania: http://forum.autobazar.eu/ze-najazdene- ... t9149.html - po 1.600.000 (jeden milión šesťsto tisíc) kilometroch boli na valcoch stále viditeľné známky honovania (konečnej úpravy povrchu), áut s 300-400 tis. kilometrami behá po Európe desiatky tisíc, u nás tisícky (len o tom majitelia väčšinou nevedia).... Stále nič?
zedino
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 14.04.2007 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zedino »

nie stale nic, nase cesty nie su ako europske, jasne ze dialnicnych kilometrov moze byt nasobne viac ako nasich v mestskom cykle a ked kupim auto u nas so 100k km a auto zvonku bude to diametralne odlisne, to ze ma turbo 800k km na svojom aute ho este neopravnuje robit z ludi debilov, ja na rozdiel od vas som nikoho nezosmiesnoval takze vaz pismena, dal som podla mna korektnu otazku ktora bola mimochodom vytrhnuta z kontextu pretoze si treba precitat cely prispevok nie len uryvok, stacilo odpovedat na druhu cast kde som sa pytal ci je to u ceny jazdeneho medveda fakt o kvalite alebo hlavne o znacke, pretoze su drahe aj pri vysokych kilometroch, a to je to o co mi primarne slo, ja som MB este nemal, neviem posudit, pytam sa tych ktori by vedeli poradit, stacilo odpovedat nie atakovat

to je moj pohlad, vas je iny, ale preto este neznamena ze moj nie je spravny, ja si to o vasom tvrdit nedovolim
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 94 neregistrovaných