Rada ohladne kupy novej dodavky 3,5t

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sinuslive2
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 02.06.2010 12:40
Zdieľať na Facebook

Rada ohladne kupy novej dodavky 3,5t

Príspevok od používateľa sinuslive2 »

Zdravim Vas ,

Chcel by som Vas poprosit o skusenosti s kupou novej dodavky , podmienka je ze musi byt nova , odpocet a pod .

Vyber medzi Fiat ducato , Boxer a Jumper , tie nove tvare niesu najkrajsie ale to vobec neriesim , auto ide do firmy na rozvov , volba motora by uz bola vybrana a to je 110kw , 150k . Auto najazdi rocne okolo 130 tisic km , 80% dialnice . Auto sa priemerne zatazuje na cca 1,100 kg a v priemere sa vozia 4 euro palety . Viete poradit aka dlzka dodavky je vhodna ? Ta najdlhsia je zbytocna a zaroven aj najvysia , takze zatial pada volba na ten najdlhsi co ma dlzku nakladania 4,7m , tam som si vsimol ze je kratsi razvor kolies ako pri kratsiej variante 3,7m kde ja razov dlhsi , pripadne otazka v com je lepsi dlhsi razvor a kratsi razvor ? Nejake vyhody / nevyhody . Pripadne aj k tomu motoru ci je postacujuci , jazdi sa Rakusko , Madarsko , CR a Slovensko .

Dakujem pekne za pomoc pri vybere , nasiel som vela tem ale vsade sa riesia tie strasie dodavky .

PS : Mame 2x Mercedes Sprinter jeden rocnik 2010 a druhy 2012 , motory 316cdi vykon v pohode , ale v jednom kuse sa to stale kazi , a to nehovorim ani o tom ako to strane hnije , cize Mercedes uz nie . Najlepsie vyber s tychto 3 takmer rovnakych dodaviek , dal som to radsej do tejto sekcie ako osobne auta .
m-a-t-oo
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20.09.2008 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m-a-t-oo »

Ak uz sa rozhoduješ spomedzi týchto troch tak by som bral ducato najlepšie trojliter. boxer jumper by som ani neriesil mal som obanoval som. Teraz mam mastera do kopcov to velmi nevlazde ale po skoro 200tis. Bez poruchy
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

Ducato/Jumper/Boxer L4H2 pripadne H3 je dĺžka ložnej plochy 4.1 m. - ja osobne mam tuto veľkosť a do menšej by som nešiel v prípade Ducata/Jumpera/Boxera . Ja mam 2.3 120ps a maximálna spokojnosť . Pri novom by som sa nebal ani motora 2.2 HDi - (Jumper/Boxer) - podľa všetkého už je problém zo vstrekovaním odstraneny . No vzhľadom na ceny a reálnu užitočnú nosnosť by som bral Renault Master / Opel Movano . Ako Master tak aj Movano je absolútne vychytané a spoľahlivostne je to TOP spomedzi konkurencie .

V každom prípade sa do 20 000-eur (s DPH) dajú kúpiť všetky spomenuté auta . Treba si pozrieť ponuky nových aut tu na autobazare.eu .

Čo sa týka MB Sprinter - tak len toľko : v dnešnej dobe sa nič horšie (no možno Crafter) a drahšie nedá kúpiť :-D . Mercedes by sa mal uvedomiť a niečo s tou kvalitou robiť !!!

Zabudol som na Ford Transit - je to new model a nič o ňom neviem . Motor 2.2 je ten čo ma Jumper/Boxer a ostatne .....
fabia1rs
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 08.02.2011 21:43
Bydlisko: EU
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabia1rs »

vo firme mame sprinteri 319CDI a jazdime bez poruchy celu EU,na ten ročny najazd si treba priplatit aj za motor ,lebo stvorvalec sa ti rosype pri 200tis km,akurat kardany su chorlave pri 250tis km treba vymenu alebo kvalitnejši repas....
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

veru rarsej 3 liter.od 2,2 daj radsej ruky prec myslim ze to bol motor od fordu ale tie motory sa sypu.3 liter je ital aj taha v kopcoch jak raketa a neni s nim problem.pre imfo kamos mal 2,2 a pri 130 tis vstreky kaput.napokon pozri recenzie a uvidis sam.
sinuslive2
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 02.06.2010 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sinuslive2 »

Diky moc za rady , praveze je uplne minimum tychto recenzii na tieto nove tvare boxer , jumper a ducato , a tym aj s prichodom vylepseneho motora . Ano cena vychadza okolo tych 20k s dph , pri zakladnej vybave . No bude to tazke rozhodovanie , takze ducato ma uplne odlisny motor od jumpera a boxera ?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak to chces pre seba ze budes tocit take km ty tak si radsej obehaj predajcov a vyskusaj si ako sa v tom sedi.mne fiat citron pezot nesedel nikdy.je to auto pre ludi do 160cm vysky.skratka je to pre krpcov.ak ej to pre zamestnanca tak ber co je najlacnejsie ak pre teba ber podla pohodlia.spolahlivost neries nove je nove kazde jedno bude do 200 000km ficat ako nove.
ballon
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 04.05.2008 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ballon »

Tieto tri autá sú to iste vyrábané na jednej linke, v jednom závode.
Tak isto ako MB sprinter a VW crafter sú dvojičky.
Tranzitu by som sa nebál. Poznám zopár takých, čo inú dpdávku ani
nechcú. Napr. aj česká pošta niekolko rokov nakupuje iba fordy
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

transit uz ten stary z roku 1995 bol dobry.dobre nakloneny volant a dalo sa viac posuvat sedadlo dozadu.pred rokom si jeden kamos kupil ducato stare 2.5tdi no ked som to skusal tak som sa neustale smykal zo sedadla smerom k volantu.to ako to vymysleli nechapem.ved sedak ma mat sklon dozadu nie dopredu.
japutko
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 02.09.2007 15:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa japutko »

podla ceny by som odporucil ducato s motorom 3.0, su dobre zlavy
sinuslive2
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 02.06.2010 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sinuslive2 »

Dnes som bol v citroene aj som pozeral tie auta , len ma prakvapilo ze konkretne citroen tie trojlitre robi stale 4 valce , nie 6 co som si myslel , a tiez nejako mi nejde do hlavy , som sa zabudol spytat ze ako je mozne to ze L4 ta dlha verzia odveze viac KG , ako kratsia verzia L3 na 4 europalety .

Cena sa tam pohybuje v solidnej vybave , tempomat , manual klima , elektricke zrkadla vyhriavene , dvoj dinove usb , aux bluet.radio ledkove denne svietenie a pod okolo 21 tisic aj s dph uz .Toto je cena uz po zlave aj nejakej akcie co maju + nejaka flotilova pre vacisie firmy , takze cena prijatelna za nove auto mi pride v pohode ..

Hlavne ma zaujima na nazor , obutia kolies R15 co tam seriovo davaju , to mi pride trochu male , poddimenzovane ci ? Na MB aj malom mame R16 .
palinogo
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25.08.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palinogo »

R16 maju len tie najvacsie.Ak si kupis mensie auto napr L3H2 3.5t co su skoro vsetky na ceste tie maju r15.Kolesa sa nedaju vymenit-nepasuju.Ale aj 15 su v pohode su lacnejsie jazdi to normalne a hlavne su lahsie ako 16.
Naposledy upravil/-a palinogo v 08.05.2015 06:36, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

R15 je malé? Myslíš, že R16 budú mať väčší celkový priemer? :41c2:
sinuslive2
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 02.06.2010 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sinuslive2 »

To nie Cicmanec , len mi ide o celkovu stabilitu auta pri nalozenom aute s pneu r15 a r16 .
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

R16 budu lepsie ak bude aj sirka gumy vacsia
Napísať odpoveď

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní