rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LukssD
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.10.2020 19:04
Zdieľať na Facebook

rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Príspevok od používateľa LukssD »

zdravím,
potreboval by som poradit ohladom kupi auta do cca 8000 . Bral by som skor combi. pozeral som: audi a4 b8 , superb 2 , mondeo, peugeot 508 sw.
co z toho vybrat ??
moj favorit je zatial A4 :)
zaujíma ma spolahlivost a vasa skusenost . dakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Lukas, nechcel by si elektromobil ? Ked si precitas tuto temu elektromobil-t45-75685.html tak zistis ze :

a) v elektromobiloch pri jazde nemyka telom. Vzdy ked sa rozbiehas, ked preradujes, tak v spalovaku trasies, trháš telom. To ma neblahe nasledky na tvoje zdravie. Takto nam to tvrdili v tej teme.

b) elektromobil, zvlast Renoualt Zoe a Dacia Špringer, maju lepsie jazdne vlasnosti. To nam tiez tvrdili v tej teme. S uplne vaznym ksichtom.

c) vsetci vedia ze elektromobilík jazdi lacnejsie nez spalovak - co na tom ze verejne vyondievačky (nabijacky) maju cenovku tak 0.29 eur/kWh ?

d) ked nahodou nemas solarpanely na streche, tak si rychlo nahodis.

e) k tomu sprivatizujes z roboty dve tony vyradenych baterii z vysokozdviznych vozikov, das do pivničky

f) keby nahodou nesvietilo, nad barak dorobis vrtuľu. A ak mas nahodou potôčik za domom, tak hajde dynamo z auta a samodomo hydroelektraren.

g) hodne by pomohlo, keby tvoj zamestnavatel mal na streche solarpanely, budes sa nabijat aj tam. 26x mesacne.

h) spolahlivost nepriestrelna. Keby sa nahodou pokazila palubna nabijacka, tak na stvrty, maximalne siesty pokus ti pride z nejakej riti Estonska, Litvy, Japonska a podobne taky kus, ktory nahodou bude fungovat. Vyskusane, overene v praxi. Vyskusane je tiez aj to, ze autorizovany servis po 10 rokoch existencie modelu nema najmensie tusenie ako sa nieze opravuje elektricke vozidielko, ale kde sa nachadzaju jednotlive komponenty.

i) keby nahodou umrela bateria, to tiez nemoze byt problem. Vyspajkujes von, navaris do kufra dalsiu kupenu volakde na Ebaji, s vacsou kapacitou, chapes dojdes dalej.

Tak co, beres Zoe ? Mame pre teba pripravene nejake za 19.900,-eur. Kde je problem ?


PS : keby si mal nahodou dojem ze 120km dojazdu neni dost, tak vedz ze soferi jazdia len 40km denne.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Lukss, 8000 Euro je uz celkom dost na normalnu jazdenku. Mozem sa spytat preco si okruh zuzil iba na tie auta a preco prave A4 je favorit?

Ono to tak je celkom cool, mat audinu, tiez mam A6, ale este z casu ked FSI nebola jedina benzinova moznost. Spolahluvost Audi skor rataj na povodne 1.8 T, 2.4V6, 2.8V6 a 4,2 V8 motory. Pri FSI alebo pri 2.0 Tdi a 3.0 Tdi sa ti moze o podobnej spolahlivosti iba snivat.

Co tak totok?

https://www.autobazar.sk/23768257/toyot ... i-edition/

Nemyslim tento konkretny inzerat, ten je v cechach a este aj v bazare, ale Toyota Avensis po 2009 je krasne,pohodlne, spolahlive auto s neznicitelnym 1.8VVTi motorom.

Lepsie jak kupit vyjazdeny Audi serbel.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Príspevok od používateľa ivko1 »

LukssD napísal: 22.12.2021 12:47 zdravím,
potreboval by som poradit ohladom kupi auta do cca 8000 . Bral by som skor combi. pozeral som: audi a4 b8 , superb 2 , mondeo, peugeot 508 sw.
moj favorit je zatial A4 :)
Na isto viem povedať že vyberáš z obrázkov a človeka to láka splniť si sen a vlastniť Audi, ale je to šopa nehodná tých penazí, je to krabička čo sa hrá na auto, ale priestorom ju preští snád aj blbá Octavia II
Z toho čo si ty uviedol by A4 kvôli priestoru vyletela prvá ako špinavá handra
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cize hovoris... mensie nez skoda, drahsie nez skoda, uplne rovnaka technika ako Skoda a tebe sa to nelubi ?

Divne.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ten zoznam je celkom pekný, ale Ty si vyberieš najväčší nezmysel. Kombi jedine Peugeot alebo Ford. Tému si založil zbytočne, keď vieš čítať, tak si otvorím témy s podobným zadaním, pozorne si to prečitam a vyvarujem sa množstvu urážok a ponížení.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Príspevok od používateľa autolaik »

Ricardino mrkni vsetky prispevky, avensisa uz zadavatel ma/mal doma... no v nafte.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Autolaik, to mam pozret kde? Tak to som nevedel, mohol napisat.

Ale aj tak mam pocit, ze cela tato tema je opat iba clickbait. Zadavatel zada otazku a potom sa uz neukaze. V poslednej dobe je takychto tem dost.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Príspevok od používateľa fastcharge »

LukssD napísal: 22.12.2021 12:47 zdravím,
potreboval by som poradit ohladom kupi auta do cca 8000 . Bral by som skor combi. pozeral som: audi a4 b8 , superb 2 , mondeo, peugeot 508 sw.
co z toho vybrat ??
moj favorit je zatial A4 :)
zaujíma ma spolahlivost a vasa skusenost . dakujem
Riesil som nedavno podobny problem. Pre mna bol jednym z dolezitych parametrov hlavne akusticky komfort, skratka mam rad ked mozem ist v aute 150km/h a stale sa citit prijemne. Nakoniec som skoncil u Passata B7 sedan, aj ked sa mojim favoritom bola A4. Dovod bol, ze A4 vychadza statisticky nezanedbatelne lepsie co sa tyka spolahlivosti a v rozumnej konfiguracii (rozumej 2.0 TDI bez Quattra) je to stale relativne dostupne servisovatelne auto. Passata som kupil kvoli tomu, ze niekde na mna vyskocila pekna B7 sedan exterierom aj interierom presne podla mojich predstav.

Nejaku dobu som to dost riesil, takze kratke zhrnutie. Mne osobne sa velmi pacilo aj Mondeo a poslednu dobu som bol velmi nakloneny 508cke, ale mam znameho ktory ma servis a ktory mi doporucil zobrat koncern, idealne oktaviu. Ani nie tak kvoli tomu, ze nad embecky niet, ale jednoducho su to najlepsie a najdostupnejsie servisovatelne auta co sa tyka ceny a dostupnosti nahradnych dielov, diagnostiky a podobne. A napriek tomu, ze Ti tu mnohi budu tvrdit opak, su to zaroven proste dobre auta, taka volba z rozumu. Podla jeho slov mi lacnejsie vyservisuje tu A4, nez Peugeota, alebo Mondeo.

Inak typy na spolahlive auta su a asi ich tu aj dostanes napriklad aj Accord/Mazda 6 v benzine. Ale neplati, ako sa to tu prezentuje, ze tie auta budu jazdit vecne. Napriklad na M6 bolo spemenutych niekolko problemov ktore tie benzinaky mozu mat a servisne su to obcas palky, takze je na to fajn mysliet.

A predovsetkym, pri jazdenke zalezi viac na tom kto na aute jazdil, nez kto ho vyrobil, takze urcite investuj nieco aj do preverenia. Ak nie si ochotny najat si na to k tomu urcenu sluzbu, tak vyuzi aspon sluzby nejakeho servisu kde Ti auto preklepnu za zlomok ceny tej sluzby, ale zaroven si nemyslim, ze to preklepnutie bude tak dosledne.

A inak teda na slusneho SuperBa, alebo A4 ten rozpocet imho asi stacit nebude a musis pocitat s tym, ze budes do toho v blizkej dobe este nieco vrazat.

A tiez by som nesiel do jazdeneho DSG/whatevertronicu
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Príspevok od používateľa martincichy »

Volvo by sa nelubilo? Vcera som sedel v S80, 2,5 T, takmer tristvrte miliona nagulanych s povodnym motorom... a stale slusne zvezenie. Bol to posledny rocnik s80 s tymto motorom a majitel si to udrziava ako oko v hlave, lebo taketo auto uz viac nekupi. A okolo 8 tis to aj moze stat. Ak chces kombik, daju sa najst este nejake V70 s touto motorizaciou.
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Ja odporucam zadavatelovi kupit si presne to co sa mu paci, on sa na to auto bude pozerat kazdy den. Servisovat treba kazde auto a pri jazdenke je to o hlavne o stasti. Ak sa ti paci A4 B8 Avant tak smelo do toho, len rozpocet treba trochu navysit, do 8tis to budu modely pred 2010 a najazd vyse 300tis. Najlepsie vyberat auta po FL rocniky 2012, 2013 (okrem ineho krajsie predne svetla). 2014 uz dosli motory s AdBlue a tomu sa treba radsej vyvarovat.
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Re: rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Príspevok od používateľa drozdm »

Z vymenovaných by som išiel do mondea .. páčia sa mi a jazdia výborne. Pokles hodnoty je ale dosť značný .. osobne dávam prednosť japoncom .. toyota Avensis ..ale aj subaru sa dajú pekne kúsky zohnať..no len v benzíne !!!
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Príspevok od používateľa oco13 »

TDIdieselpower napísal: 30.12.2021 12:23 Ja odporucam zadavatelovi kupit si presne to co sa mu paci, on sa na to auto bude pozerat kazdy den.
No ja keď si sadnem do auta tak už nevidím ako vyzerá, a tých 10 sekund kým k nemu prídem na parkovisku aj tak kukám po ženských. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dobromyselnosť slovenského národa.Jedna hlúposť väčšia ako druhá,už by ste si ozaj mohli dať pokoj do všetkého prispieť niečím blbým
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: rada od odbornikov - kúpa jazdenky do 8000 eurokorun

Príspevok od používateľa oco13 »

1 - viď podpis
2 - viď pravidlá -
6. Citácia: Citovanie časti textu za účelom reakcie na časť príspevku je dovolené.
3 - teda neradím nič zadávatelovi, ale reagujem na myšlienku užívatela TDIdieselpower, že on sa na auto pozerá celý život. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných