qeometria

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adkowhite
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 07.08.2008 06:40
Zdieľať na Facebook

qeometria

Príspevok od používateľa adkowhite »

nazdarek chcel by som sa opytat na taku vec vymenil som si na xsare capy riadenia vsetko o.k. ked som isiel rovno tak volant mi ostal na krivo a predtym bol tak ako ma byt.Lebo chcem ist na geometriu a že ci to tam oni nasteluju alebo si to musim teraz nastelovat dakujem...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Musíš si to urobiť sám. Potom pôjdeš na geometriu, tam ti to za 20-50 € skontrolujú a pôjdeš si to domov doštelovať. Potom zasa kontrola za ďalších 20-50 a zasa domov doštelovať. Keď budeš mať šťastie tak na tretí-štvrtý krát sa trafíš...
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

pokial clovek nieco nikdy nerobil tak to nevie , to je normalne a preto sa pyta :2f93:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prípadne ešte predtým sa pokúsiť zapojiť do činnosti šedú kôru mozgovú...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

napriklad u nas fasoši tiez robievali geometriu a volant nevyrovnavali, skratka boli lenivi. Som si raz dosiel pre auto a idem vyskusat a kukam a volant na krivo, som sa opytal ze co to ma znamenat a oni ze ,,to je dobre, to si zhod volant a narovnaj,, :angry:
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

Nasteluju alebo nenasteluju ...ved na to sa ich hned opytaj.

Ten, kto sa s tym volantom "nebude zapodievat", tak len dosteluje tycky a posle ta domov..

V pripade, ze je to moc rozhasene, je lepsie nakoniec prestavit ten volant.. co je najskor vynimka...lebo na tych tyckach to zrucny clovek vie aj prisposobit k povodnemu nastaveniu volantu a nemusi sa bat dalsich komplikacii..

Ak naozaj nie.. co bude najskor nejaky extrem...tak to obnasa (podla typu auta) ozaj rozne komplikacie :

Podla typu auta
Nezabudnut pred tym odpojit baterku..aby nevznikla zapamatena chyba z airbagu volantu a pod.....sparovanie autoradia po pripojeni baterky..mozne komplikacie po predcasnom odpojeni baterky bez zatvorenia stresneho okna ..atd...rozne ine veci,, co sa nasledne "vykluju".. a to sa este len zacnu potom zamestanci a majitel potit..co s tym autom dalej...ked sa zivia len geometriou..
..dalej nereagovanie pamatovych sedadiel sparovanych ku konkretnemu klucu...no proste, ked nedodrzim ten spravny postup... pri odpojeni a pripojeni baterky a neviem o tom aute nic,, radsej ozaj len mechanicky nastavim tu geometriu.. a zakaznika poslem s nakrivenym volantom potichucky prec.. :3035:

..ale tomu sa da vyvarovat, ako som pisal na zaciatku..
Naposledy upravil/-a Roberbo v 20.05.2011 22:32, upravené celkom 2 krát.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

roberbo ja sa moc nevyznam ale nemalo by sa to robit tak ze si vyrovnam volant a potom budem robit tu geometriu a vsetko by malo hrat? Lebo ak aj dodrzis postup rozoberania airbagu a vsetko a nakoniec zistis ze volant sa pootocit neda tak sa spotis zbytocne
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

Tak samozrejme, ze ano,:3035:
to je najjednoduchsi postup ako na to, ako som pisal robit nieco s volantom je v dnesnej dobe uz problem ....pokial to niekto pred tym uplne nerozhasil vymienanim serva a pod. ...tak pustat sa len tak do prestavovania volantu je blbost...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

patko1 napísal:roberbo ja sa moc nevyznam ale nemalo by sa to robit tak ze si vyrovnam volant a potom budem robit tu geometriu a vsetko by malo hrat? Lebo ak aj dodrzis postup rozoberania airbagu a vsetko a nakoniec zistis ze volant sa pootocit neda tak sa spotis zbytocne
Ale samozrejme,neviem načo by som šahal na volant.Dám volant na stred a ak už nemám žiadnu techniku tak dlhou rovnou latou priloženou cez stred predného kolesa pozrem aká je medzera medzi koncom laty a zadným kolom na jednej a druhej strane a musím dospeť k 90%.-nemu výsledku.Väčšina vozou je medzera vzadu cca 1cm.Po prestavení novej pozície ešte nezaisťovať tyčku riadenia.Potačiť vozidlo meter dozadu a vrátiť sa dopredu a premerať znovu.Ak sedí až potom zaistiť,inak ešte zkorigovať.Ak to niekto urobí hliníkovým príložníkom s pomocníkom na konci,garantujem že mu na geometrii nič nedotknú.Eštedoložím že absolutne presne to vychádza u vozov z rovnakým rozchodom vpredu-vzadu.U rozdielnych rozchodov to treba brať do úvahy.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

...."mhlavaty" si praktik klobúk dole....

....bol som na geometriu vo Fiate, volant samozrejme na krivo, teraz po výmene spodných ramien som bol v súkromnom pneuservise....

1. kontrola všetkých kĺbov
2. zistenie hodnôt
3. fixácia volantu
4. laborácia s nastavením fixácia
5. kontrola údajov a všetkého na čo mechanik siahol
6. dostaneš protokol a môžeš ísť zacvakať

...volant samozrejme rovno....je dôležité aby geometria bola správna, doma by som s tým nelaboroval ak neviem čo a ako má byť nastavené a nie som zručný mechanik....
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných